X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
cukier

Prywatyzacja polskich cukrowni i obecna sytuacja na rynku

– Zamykanie cukrowni było procesem nieuchronnym, mniejsze zakłady nie wytrzymywały konkurencji i były przejmowane przez większe – powiedział Stanisław Lubaś, przewodniczący Sekcji Krajowej Przemysłu Cukrowniczego NSZZ "Solidarność". – Obecna sytuacja na rynku cukrowniczym to w pewnej mierze wynik działania Unii Europejskiej – dodał w audycji "Kulisy Spraw".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 regiony cukier przemysł gospodarka polska buraki

Słodzenie coraz tańsze, ceny cukru najniższe w historii

Ceny cukru na świecie i w Unii osiągnęły najniższe poziomy w historii. Od początku roku jego cena spadła na światowych giełdach prawie o jedną czwartą. To dobra wiadomość dla konsumentów - polscy klienci mogą kupić cukier za ok. 2 zł/kg, to o prawie złotówkę taniej, niż rok temu. Gorzej z plantatorami buraków cukrowych - ich sytuacja staje się dramatyczna.
Zobacz więcej na temat:  cukier ceny rolnictwo Unia Europejska GOSPODARKA

Podatek od cukru pomoże walczyć z otyłością?

Jest między innymi na Węgrzech, w Niemczech, Francji, Meksyku i Wielkiej Brytanii, wycofała się z niego Dania. Chodzi o tak zwany podatek od cukru, który miałby być nałożony także w Polsce dla tych producentów żywności, którzy dodają do niej cukier, czyli niemal na wszystkich. Ministerstwo Finansów się przygląda tym rozwiązaniom - mówi Paweł Jurek z biura prasowego resortu.
Zobacz więcej na temat:  cukier Aleksandra Tycner