more_horiz
PR24 Portal
Section05

cukier

Zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży. Dlaczego energetyki są szkodliwe dla młodych osób?

1 stycznia 2024 roku wchodzi w życie zakaz sprzedaży napojów energetycznych dzieciom i młodzieży do 18. roku życia. - Zalewanie mózgu kofeiną, dużą ilością cukru czy też tauryną, może w tym wieku doprowadzić do nieodwracalnych szkód w obrębie mózgu - mówi w Programie 1 Polskiego Radia Justyna Marszałkowska, dietetyk. Dlaczego energetyki są szkodliwe dla naszego zdrowia?
Zobacz więcej na temat:  zdrowie i dieta napoje słodzone cukier Agnieszka Kunikowska energetyk Justyna Marszałkowska napoje energetyczne

Papier i cukier przepisem na prostą, tanią i biodegradowalną baterię przyszłości?

Jedną z rzeczy, które są właściwie niezbędne do funkcjonowania współczesnego świata są baterie. Zużywamy ich tak dużo i tak różnych rozmiarów, że ich recykling jest poważnym problemem. Tymczasem francuski naukowiec opracował prostą, tanią i całkowicie biodegradowalną baterię z… cukru i papieru. Czyżby wynalazek stulecia?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA energia elektryczna baterie zasilanie cukier papier Paweł Turski Witold Lazar Trójka technika enzym

"W 2035 r. co czwarta osoba będzie zmagać się z otyłością". Zbliża się Światowy Dzień Otyłości

Otyłość staje się największym wzywaniem zdrowotnym, społecznym i ekonomicznym. W 2035 r. co czwarta osoba na świecie będzie zmagać się z otyłością - ostrzega Światowa Federacja Otyłości. 4 marca obchodzony jest Światowy Dzień Otyłości. Z tej okazji Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości we współpracy z Instytutem Praw Pacjenta i Edukacji Zdrowotnej opublikowało Kartę Praw Chorego na Otyłość.
Zobacz więcej na temat:  zdrowie dieta otyłość cukier POLSKA społeczeństwo choroba

Kolumbijski cukier trzcinowy nasączony kokainą. Służby zatrzymały polskiego odbiorcę

Jest akt oskarżenia wobec mężczyzny, który miał importować do Polski kokainę z Kolumbii w cukrze trzcinowym. Ładunek 16 kilogramów narkotyku zmieszanego z cukrem odkryto w Hiszpanii w transporcie tysiąca worków cukru. Zachodniopomorski wydział Prokuratury Krajowej złożył akt oskarżenia w tej sprawie w Sądzie Okręgowym w Szczecinie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo narkotyki Kolumbia cukier