X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
cyberatak

Wiceszef MON ostrzega przed atakami cybernetycznymi. "Musimy być na to przygotowani"

- Atak cybernetyczny, z którym mieliśmy do czynienia ostatnio na Ukrainie, to jest jednoznaczne pokazanie, że ten współczesny konflikt to nie tylko konflikt kinetyczny, ale również konflikt w cyberprzestrzeni - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Skurkiewicz, wiceszef MON.
Zobacz więcej na temat:  cyberprzestępczość cyberatak cyberzagrożenia Rosja Ukraina POLSKA bezpieczeństwo Wojciech Skurkiewicz Polskie Radio 24 Ministerstwo Obrony Narodowej

Rzecznik MSZ: Warszawa i Kijów współpracują w celu zlokalizowania źródeł ataku cybernetycznego

Rzecznik Ministerstwa Spraw Zagranicznych Łukasz Jasina zapewnił o pełnym wsparciu, jakie Polska udziela Ukrainie po ataku hakerskim. Rzecznik MSZ dodał, że to nie pierwszy atak, którego Kijów doświadczył w ostatnim czasie, a na cyberataki narażony jest także nasz kraj. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina cyberatak Ministerstwo Spraw Zagranicznych cyberprzestępczość hakerzy

"Zewnętrzna próba podsycania napięć między Warszawą a Kijowem". Żaryn o cyberataku na Ukrainie

- Atak hakerski na ukraińskie strony rządowe wpisuje się w stałą linię działań Rosji przeciwko krajom Europy Środkowej. Mamy do czynienia z zewnętrzną próbą podsycania napięć między Polską a Ukrainą - powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ukraina Rosja Stanisław Żaryn cyberatak cyberprzestępczość hakerzy NATO

Ataki hakerskie na ukraińskie strony rządowe. Zdecydowane stanowisko polskiego MSZ

 - Z niepokojem przyjmujemy informacje o ataku cybernetycznym na ukraińskie strony rządowe, stanowczo potępiamy wszelkie działania, których rezultatem jest szerzenie dezinformacji oraz zakłócanie funkcjonowania instytucji państwowych - oświadczył rzecznik MSZ Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  Europa Ukraina cyberatak cyberbezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo hakerzy służby specjalne pomoc konflikty międzynarodowe

Zmasowany atak hakerski na strony rządowe Ukrainy

Hakerzy zaatakowali ukraińskie strony rządowe - poinformował w piątek rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko. Do zmasowanego ataku doszło nocą z czwartku na piątek. Po wejściu na stronę MSZ pojawiał się komunikat w trzech wersjach językowych: po ukraińsku, rosyjsku i po polsku. "Wskutek masowego ataku hakerskiego strony MSZ i szeregu innych państwowych organów tymczasowo nie działają. Nasi specjaliści pracują nad przywróceniem działania systemów" - napisał Nikołenko na Twitterze.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina cyberatak Rosja hakerzy

Cyberatak na Ukrainę. Szef dyplomacji UE zapowiedział, że Unia pomoże stawić mu czoła

- Zmobilizujemy wszystkie nasze zasoby, by pomóc Ukrainie w stawieniu czoła temu atakowi cybernetycznemu. Niestety wiedzieliśmy, że może do tego dojść - mówił szef dyplomacji Unii Europejskiej Josep Borrell podczas rozmowy z dziennikarzami w mieście Brest we Francji, gdzie w piątek odbywa się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów UE.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Ukraina cyberatak cyberbezpieczeństwo służby i bezpieczeństwo hakerzy służby specjalne pomoc konflikty międzynarodowe

Rośnie liczba cyberataków na firmy w Polsce. Tymczasem tylko co czwarta zwiększa budżet na ochronę

Coraz więcej polskich przedsiębiorstw doświadcza incydentów dotyczących cyberbezpieczeństwa - w 2021 r. 64 proc. firm odnotowało co najmniej jedną ingerencję internetową. Tylko niespełna co czwarta zwiększyła jednak budżet na inwestycje w obszarze cybersec - wynika z raportu opublikowanego w czwartek przez Związek Cyfrowa Polska.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberatak cyberzagrożenia haker

Włamanie na skrzynkę mailową Dworczyka. "Prawdopodobnie stoją za tym hakerzy z Białorusi"

Zespół hakerów powiązany z cyberoperacją Ghostwriter, w ramach której m.in. publikowane są maile polskich polityków, ma powiązania z białoruskim reżimem - oceniła we wtorek amerykańska firma zajmująca się cyberbezpieczeństwem Mandiant, która nie wyklucza udziału hakerów rosyjskich. Firma poinformowała o swoich ustaleniach w wydanym we wtorek komunikacie oraz podczas konferencji Cyberwarcon. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Białoruś POLSKA służby i bezpieczeństwo cyberprzestępczość cyberatak hakerzy haker internet sieć poczta elektroniczna