more_horiz
PR24 Portal
Section05

cyberatak

Krzysztof Szczerski w Radzie Bezpieczeństwa ONZ: rosyjskie cyberataki na Polskę znacząco się nasiliły

Polska była w ostatnich miesiącach celem potężnych cyberataków, głównie zza naszej wschodniej granicy - powiedział w czwartek Stały Przedstawiciel RP przy ONZ Krzysztof Szczerski podczas nieformalnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa. Wezwał do wzmocnienia norm i zasad wiążących państwa w tym zakresie.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Szczerski cyberatak cyberbezpieczeńswo cyberzagrożenia cyberataki Rosja ONZ Organizacja Narodów Zjednoczonych (ONZ)

PR24 Sakiewicz alarmuje ws. rosyjskich cyberataków: dostaliśmy ostrzeżenie z Ministerstwa Cyfryzacji

- Niezalezna.pl została zablokowana przez rosyjskie służby. Równolegle nie działa kilka innych portali. Za chwilę może nastąpić atak na strony Polskiego Radia - przestrzegał w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi byli również Agaton Koziński i Grzegorz Osiecki ("Dziennik Gazeta Prawna").
Zobacz więcej na temat:  cyberatak Rosja POLSKA wojna na Ukrainie cyberbezpieczeństwo Polskie Radio 24

Atak Rosji na Ukrainę. KPMG: co piąta firma odnotowała wzrost cyberataków od czasu wojny

W ubiegłym roku 58 procent firm w Polsce odnotowało przynajmniej jeden incydent polegający na naruszeniu bezpieczeństwa - wynika z 6. raportu KPMG "Barometr cyberbezpieczeństwa". W tym samym okresie co piąte przedsiębiorstwo zaobserwowało wzmożoną aktywność hakerską przeciwko niemu w związku z atakiem Rosji na Ukrainę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo cyberatak przedsiębiorstwo bezpieczeństwo danych wojna na Ukrainie Rosja

"Uwaga na maile z fałszywą informacją, które infekują komputer". NASK ostrzega

Zespół CSIRT NASK ostrzega przed kampanią phishingową wykorzystującą wizerunek firmy kurierskiej DPD. Oszuści wysyłają maile z fałszywą informacją o nieskutecznej próbie kontaktu kuriera z odbiorcą paczki. Wiadomość zawiera plik, który po otwarciu infekuje komputer szkodliwym oprogramowaniem.
Zobacz więcej na temat:  cyberbezpieczeństwo GOSPODARKA technologie cyberatak internet POLSKA społeczeństwo

Cyberatak na stronę internetową Parlamentu Europejskiego. Za incydentem stoi prokremlowska grupa

Doszło do cyberataku na stronę internetową Parlamentu Europejskiego. Jak przekazała na Twitterze Roberta Metsola, przewodnicząca PE, za incydentem stoi prokremlowska grupa, która przyznała się już do przeprowadzenia niepożądanych działań w sieci. Wcześniej Parlament Europejski uznał Rosję za "państwowego sponsora terroryzmu". 
Zobacz więcej na temat:  Europa cyberatak Rosja ŚWIAT Parlament Europejski hakerzy

Janusz Cieszyński: służby odpowiedzialne za cyberbezpieczeństwo są w ciągłej gotowości

- Od czasu rosyjskiej inwazji na Ukrainę obywatele, w tym przedsiębiorcy, stali się bardziej świadomi, jeśli chodzi o cyberbezpieczeństwo, co widać we wzroście liczby zgłoszeń - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Sygnały Dnia polityka Janusz Cieszyński cyberprzestępczość cyberatak Katarzyna Gójska wojna na Ukrainie