more_horiz
PR24 Portal
Section05

cyfryzacja biznesu

Prezes Związku Cyfrowa Polska: zakup laptopów przez rząd dla uczniów pomoże im nabyć kompetencje cyfrowe

-Dziś bez kompetencji cyfrowych trudno nie tylko pogłębiać wiedzę, ale także odnaleźć się na rynku pracy, dlatego te laptopy dla IV klas szkoły podstawowej od września tego roku, to krok w dobrym kierunku - powiedział Michał Kanownik prezes Związku Cyfrowa Polska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja biznesu edukacja uczenie maszynowe Ministerstwo Edukacji Narodowej

Podlaskie: Skaner do prześwietlania pojazdów w punkcie kontrolnym przy granicy z Litwą w Budzisku

W punkcie kontrolnym w Budzisku przy granicy z Litwą działa już skaner do prześwietlania wszystkich typów pojazdów - poinformowała podlaska Krajowa Administracja Skarbowa. Urządzenie kosztowało 12 mln zł, jest szóstym tego typu w dyspozycji KAS w regionie.
Zobacz więcej na temat:  granica GOSPODARKA Ministerstwo Finansów prawo infrastruktura transport cyfryzacja biznesu Radio kierowców Polskie Radio Kierowców

ART. SPONSOROWANY Nowe technologie dla bezpieczeństwa

Odkąd pojawiły się pieniądze, między ich producentami a fałszerzami trwa nieustanny wyścig. Jedni próbują maksymalnie utrudnić podrabianie, a drudzy złamać i skopiować zabezpieczenia. O to, by polskie banknoty, znaczki pocztowe, banderole i inne dokumenty były jak najlepiej chronione, dba zespół specjalistów z PWPW. 
Zobacz więcej na temat:  historia Polski POLSKA pieniądze dowód osobisty cyfryzacja biznesu e-dokumenty GOSPODARKA PWPW Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

ART. SPONSOROWANY Dowód osobisty w XXI wieku

Chociaż Polską Wytwórnię Papierów Wartościowych kojarzymy głównie z produkcją pieniędzy, to firma tworzy również zaawansowane technologicznie rozwiązania z zakresu usług bezpieczeństwa. Należą do nich e-dowód osobisty i aplikacja eDO App, które zapewniają wiarygodność danych w epoce gospodarki cyfrowej.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski POLSKA pieniądze dowód osobisty cyfryzacja biznesu e-dokumenty PWPW Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych

Transformacja cyfrowa w Polsce. MFiPR: blisko 2 mld euro będzie na realizację projektów

Blisko 2 mld euro będzie można przeznaczyć na wsparcie transformacji cyfrowej w całej Polsce - poinformował resort funduszy i polityki regionalnej. Dodano, że Komisja Europejska zatwierdziła program Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy na lata 2021-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA cyfryzacja cyfryzacja biznesu Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Polska w Unii Europejskiej POLSKA fundusze unijne

Czy nowe, cyfrowe sposoby inwestowania spopularyzowały świat finansów?

Dwa lata pandemii spowodowały zmianę nastawienia klientów do kanałów cyfrowych w relacjach z bankami, ale także z funduszami inwestycyjnymi i naszą GPW - powiedziała Monika Rozbicka-Szlosek, dyrektor ds. Transformacji Cyfrowej Obszaru Inwestycyjnego, Biuro Maklerskie Pekao w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gpw cyfryzacja biznesu inwestycje obligacje

Przewoźnicy będą musieli awizować przekroczenie granicy UE. "Ma to poprawić organizację ruchu"

Ministerstwo Finansów pracuje nad systemem obowiązkowego awizowania przez przewoźników zamiaru przekroczenia granicy UE. Ma to ułatwić i przyspieszyć odprawę celną - stwierdzono podczas obywającej się w MF konferencji "Bezpieczeństwo podatkowe prowadzenia działalności gospodarczej".
Zobacz więcej na temat:  granica GOSPODARKA Ministerstwo Finansów prawo infrastruktura transport cyfryzacja biznesu

KARPACZ 2022 Cyfryzacja usług publicznych w Polsce. Są wyniki najnowszego raportu

Pod względem cyfryzacji usług publicznych Polska wypada znacznie lepiej niż inne państwa regionu Europy Środkowo-Wschodniej - wynika z raportu "Stan cyfryzacji Polski na tle regionu" przygotowanego przez fundację Digital Poland oraz Microsoft a zaprezentowanego na Forum Ekonomicznym w Karpaczu. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Karpacz 2022 cyfryzacja cyfryzacja biznesu sieci mobilne sieci bezprzewodowe przemysł 4.0 sieć 5G POLSKA społeczeństwo społeczeństwo informacyjne it informatyka informatyzacja informatyzacja procesów

Internetowe zbiórki finansowe po nowemu? Ustawa o wakacjach kredytowych i przepisy crowdfundingu

Podpisana 14 lipca przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę "ustawa o finansowaniu społecznościowym dla przedsięwzięć gospodarczych i pomocy kredytobiorcom" dotyczyła nie tylko wakacji kredytowych, ale także przepisów o crowdfundingu inwestycyjnym. Pisze o tym szczegółowo portal bankier.pl.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA crowdfunding finanse prawo gaming Catalyst 8000 Edge it cyfryzacja biznesu