X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
cyfryzacja

Nowe dowody osobiste. "Kolejny krok ułatwiający życie"

– Chodzi przede wszystkim o to, żeby próba wykorzystania tego dokumentu, w wyniku kradzieży czy próby podrobienia, była nieskuteczna. Jednostka dysponująca czytnikiem biometrycznym, czyli np. instytucje finansowe takie jak banki, a także urzędy będą w stanie natychmiast stwierdzić autentyczność dokumentu tożsamości – przekonuje ekspert do spraw bezpieczeństwa informacji inż. Igor Protasowicki z Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Witold Lazar dowody osobiste STYL ŻYCIA cyfryzacja cyberbezpieczeństwo

Kierowcy chętnie korzystają z e-usług. Najczęściej sprawdzają historię pojazdu i punkty karne

Największe zainteresowanie e-usługami we wrześniu dotyczyło usług dla kierowców online: sprawdzania historii pojazdu, z której skorzystano ponad 26 mln razy, i sprawdzania liczby punktów karnych. Z tego skorzystano ok. 1 mln 400 tys. razy - podała w czwartek Cyfryzacja KPRM.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja kierowcy GOSPODARKA POLSKA społeczeństwo Radio kierowców infrastruktura IT infrastruktura

Darmowe odbiorniki DAB+ dla płacących abonament? Szef RMN chce promować cyfrowe radio

Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański proponuje, by rząd rozdał Polakom cyfrowe odbiorniki radiowe. Miałoby to wypromować nowy format cyfrowego nadawania DAB+. W ostatnich latach na "cyfrę" przeszły stacje radiowe z 30 krajów w Europie, w Polsce liderem w tej dziedzinie jest Polskie Radio.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA radio DAB+ Rada Mediów Narodowych Krzysztof Czabański cyfryzacja GOSPODARKA

Technologia DAB+ podbija Europę. Polskie Radio liderem cyfryzacji

Europa przechodzi na radio cyfrowe. Jest ono lepsze i tańsze od UKF. Technologia DAB+ wykorzystywana jest w niemal wszystkich krajach kontynentu. Eksperci mówią, że nie ma już odwrotu od przechodzenia z UKF na "cyfrę" i prognozują, że coraz więcej krajów może chcieć całkowicie wyłączyć UKF. - W Polsce liderem cyfryzacji jest Polskie Radio. Wszystkie nasze programy są już nadawane cyfrowo - mówi prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska. Z kolei przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański proponuje, aby osobom, które płacą abonament, podarować cyfrowe odbiorniki.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio cyfryzacja DAB+ media technologie Agnieszka Kamińska Krzysztof Czabański W POLSKIM RADIU POLSKA

Wsparcie dla rodzin b. pracowników PGR. Cieszyński: w ciągu kilku miesięcy komputery trafią do dzieci

- Czas na składanie wniosków to miesiąc, czyli na początku listopada wszyscy, którzy złożą wniosek poprawnie, będą mogli dokonywać zakupów - powiedział w Polskim Radiu 24 Janusz Cieszyński, pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa, pytany o program wsparcia dla rodzin b. pracowników PGR. - To kwestia kilku miesięcy, kiedy te komputery trafią do dzieciaków - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Magdalena Złotnicka Janusz Cieszyński bezpieczeństwo w sieci cyfryzacja komputery społeczeństwo

CYFRYZACJA 80 mln zł na wsparcie dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Wkrótce rusza nabór wniosków

Od 4 października do 5 listopada potrwa nabór wniosków w programie walki z wykluczeniem cyfrowym dla dzieci z rodzin byłych pracowników PGR. Projekt, którego budżet wynosi 80 mln zł, będzie sfinansowany ze środków unijnych - poinformowała kancelaria premiera.
Zobacz więcej na temat:  cyfryzacja GOSPODARKA Paweł Szefernaker Janusz Cieszyński PGR kancelaria premiera społeczeństwo