more_horiz
PR24 Portal
Section05

Czesław Lang

Wyjątkowe wydarzenie, niezwykłe emocje. Tour de Pologne w reportażu "Karawana jedzie dalej" [POSŁUCHAJ]

Za nami wyjątkowa edycja Tour de Pologne. Kolarski klasyk rozgrywany był już po raz 80. Do tego minęły równo trzy dekady, odkąd za organizację wydarzenia zabrał się Czesław Lang, były kolarz zawodowy, który wprowadził polskie kolarstwo na światowe salony. Zapraszamy do wysłuchania reportażu Dariusza Urbanowicza pt. "Karawana jedzie dalej".
Zobacz więcej na temat:  pr poleca reportaż Dariusz Urbanowicz Czesław Lang Tour de Pologne 2023

80. Tour de Pologne w Polskim Radiu

Transmisje, codzienne relacje, poranne i wieczorne serwisy, plenerowe wydania audycji specjalnych, wywiady z czołowymi zawodnikami, podcasty oraz serwis tematyczny poświęcony 80. edycji Tour de Pologne – to wszystko przez 7 dni na antenach Polskiego Radia - jedynego radiowego patrona medialnego wyścigu. Dziennikarze Polskiego Radia byli obecni zarówno na startach jak i metach poszczególnych etapów.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Tour de Pologne Czesław Lang

"Łapią bomby" i "zaliczają szlify". Język peletonu wkręca

Wszyscy znają takie słowa jak "peleton", "bidon", "kask" czy "etap" – polszczyzna pożyczyła je z języka francuskiego, co nie powinno zresztą dziwić, bo to przecież Francja jest ojczyzną kolarstwa. Kolarski  socjolekt jest jednak bogaty i przy okazji 80. Tour de Pologne warto dowiedzieć się co oznacza zwrot "złapać bombę" czy "pokonywać wzniesienie z blatu".   
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Tour de Pologne 2023 Czesław Lang Tour de Pologne

TYLKO U NAS Czesław Lang miał gości z Italii. TdP we Włoszech?

Przy okazji czwartkowego, szóstego etapu Tour de Pologne w Katowicach dyrektor naszego narodowego wyścigu Czesław Lang gościł swoich dobrych znajomych z Włoch. Portal PolskieRadio24.pl zapytał więc organizatora TdP, czy wizyta m.in. legendarnego Francesco Mosera oznacza, że za rok wyścig rozpocznie się w Italii.
Zobacz więcej na temat:  SPORT kolarstwo szosowe Kolarstwo Czesław Lang Tour de Pologne Tour de Pologne 2023

TYLKO U NAS TdP nie jest rozstrzygnięty. Lang: on przyjechał, by wygrać

6. etap Tour de Pologne przyniósł spore zmiany w klasyfikacji generalnej kolarskiego wyścigu. Portugalczyk Joao Almeida był drugi i w "generalce" dogonił jej lidera Słoweńca Mateja Mohoricia. - To wielki talent i nadzieja światowego kolarstwa - charakteryzował portugalskiego kolarza dyrektor wyścigu Czesław Lang w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo kolarstwo szosowe Tour de Pologne Tour de Pologne 2023 Czesław Lang

Przed Tour de Pologne w Katowicach. Czesław Lang: emocje będą do samego końca

- Mamy dwóch Polaków, którzy będą walczyli o całe zwycięstwo i o podium tegorocznego Tour de Pologne - powiedział w Polskim Radiu 24 dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang. - Dzisiaj mamy etap prawdy, jazdę indywidualną na czas, to 16 km w Katowicach, trasę trudną technicznie. Emocje będą nas trzymały do samego końca - podkreślił.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Kolarstwo Tour de Pologne Czesław Lang Tour de Pologne 2023 kolarstwo szosowe Rafał Majka Michał Kwiatkowski