more_horiz
PR24 Portal
Section05

DAB+

Zakończył się etap wysyłania prac konkursowych. W niedzielę ogłoszenie wyników!

Trwa III edycja poetyckiego konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy", zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Konkurs skierowany jest do rodzin, które uwielbiają wspólną zabawę oraz pisanie wierszy. Propozycje swoich prac można było nadsyłać do piątku (31 marca). Ogłoszenie wyników nastąpi 2 kwietnia, w audycji "Kulturoteka". Na zwycięzców czekają rodzinne upominki.
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci wiosna DAB+ wiersze Kulturoteka kultura dla dzieci

Dzień św. Patryka - czyli wszystko co zielone

W piątkowym "Poranku" w Polskim Radiu Dzieciom opowiedzieliśmy o naturalnych fabrykach tlenu, czyli roślinach. Sprawdziliśmy gdzie na świecie jest najwięcej lasów, a gdzie jest zieleni najmniej. Zawarliśmy znajomość z Czarnoksiężnikiem ze Szmaragdowego Grodu i sprawdziliśmy, z jakich owoców można by zrobić zieloną galaretkę. Był też slalom przez zielone pytania - dla chętnych.
Zobacz więcej na temat:  Poranek Polskiego Radia Dzieciom radio dla dzieci kolor zielony DAB+ Justyna Majchrzak

"Muzyczne podróże". Muzyczna dynastia Straussów

Muzyczną dynastę Straussów zapoczątkował Jan Strauss ojciec, który od końca lat dwudziestych XIX wieku aż do 1849 r. prowadził on w Wiedniu własną orkiestrę. Przyjęło się mówić, że schedę po ojcu przejął jego najstarszy syn, również noszący imię Jan, stąd też określany jako Jan Strauss syn, który w wieku 19 lat założył własną orkiestrę.
Zobacz więcej na temat:  muzyczne podróże radio dla dzieci DAB+ radio bez reklam Johann Strauss

Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy - start konkursu!

Wystartowała III edycja poetyckiego konkursu "Pisanie wierszy na wiosny dzień pierwszy", zorganizowanego przez Polskie Radio Dzieciom. Konkurs skierowany jest do rodzin, które  uwielbiają wspólną zabawę oraz pisanie wierszy. Propozycje swoich prac można nadsyłać do 31 marca. Ogłoszenie wyników nastąpi 2 kwietnia, w audycji "Kulturoteka". Na zwycięzców czekają rodzinne upominki. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci wiosna DAB+ wiersze Kulturoteka kultura dla dzieci

"Ja, Bałwan" - premiera w Teatrze Groteska

Marchewka i Bałwan – dwóch bohaterów. Dwa biegunowo różne charaktery. Nie dość, że różni ich wszystko – to jeszcze każdy chce czego innego. W tę jedną noc, może ostatnią? Kiedy przecięły się ich życiowe drogi... W sobotę 11 marca odbędzie się premiera spektaklu "Ja, Bałwan" w krakowskim Teatrze Groteska. Spektakl powstał na podstawie książki Maliny Prześlugi. Reżyserii podjęła się Ewa Piotrowska. Polskie Radio Dzieciom objęło patronatem medialnym najnowszy spektakl krakowskiego Teatru Groteska.
Zobacz więcej na temat:  patronat Polskiego Radia Dzieciom DAB+ kultura dla dzieci spektakle dla dzieci