more_horiz
PR24 Portal
Section05

Daniel Obajtek

Baltic Power ma umowy na kluczowe elementy morskiej farmy wiatrowej. PKN Orlen podaje szczegóły

Firma Baltic Power zabezpieczyła kluczowe elementy morskiej farmy wiatrowej; podpisała umowy rezerwacyjne na dostawy turbin o mocy wytwórczej 15 MW, kabli eksportujących wyprodukowaną energię na ląd i budowę lądowej stacji odbierającej energię - poinformował PKN Orlen.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek prąd energetyka energia elektryczna energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne Morze Bałtyckie POLSKA

Daniel Obajtek o opozycji: we Francji czy Wlk. Brytanii tacy politycy byliby skompromitowani

Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek stwierdził na antenie TVP, że "jeżeli politycy we Francji krytykowaliby Totala, w Wielkiej Brytanii BP, byliby skompromitowani". - Tymczasem u nas przedstawiciele opozycji organizują sobie wycieczki i chcą blokować stacje koncernu, który wspiera rozwój polskiej nauki czy sportu, finansuje renowacje zabytków i spełnia ważną rolę społeczną - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Daniel Obajtek polityka GOSPODARKA energetyka PKN Orlen

KARPACZ 2022 Strategiczne branże muszą być wspierane. Obajtek: trzeba zagwarantować bezpieczeństwo, także żywnościowe

- W sytuacji kryzysu strategiczne gałęzie przemysłu - jak produkcja nawozów - muszą być wspierane w ramach dostępnych mechanizmów - powiedział Daniel Obajtek w trakcie Forum Ekonomicznego w Karpaczu. Jego zdaniem, ewentualne zamrożenie cen gazu powinno nastąpić na poziomie całej UE. Jak przypomniał, 90 proc. kosztów produkcji nawozów w należącym do Orlenu Anwilu to koszt gazu. Polskie Radio i Polskie Radio 24 mają tytuł Głównego Partnera Radiowego XXXI Forum Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny PKN Orlen Anwil Włocławek bezpieczeństwo energetyczne Daniel Obajtek Karpacz 2022

PKN Orlen dostarczy paliwo wodorowe dla MPK Poznań. Daniel Obajtek: jeden z największych kontraktów w Europie

Podpisaliśmy jedną z największych w Europie umów na dostawy niskoemisyjnego paliwa wodorowego. Wodór produkowany przez Grupę Orlen będzie zasilał autobusy miejskie w Poznaniu do 2038 r. - poinformował prezes PKN Orlen Daniel Obajtek.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA transport publiczny transport miejski transport PKN Orlen Daniel Obajtek wodór paliwa alternatywne POLSKA społeczeństwo

PKN Orlen oczekuje, że otoczenie makro będzie sprzyjać wynikom kolejnego kwartału

PKN Orlen oczekuje, że w trzecim kwartale 2022 r. otoczenie makro w segmentach działalności będzie porównywalne z drugim kwartałem, poinformowali przedstawiciele spółki. Koncern jest również "dobrej myśli" jeżeli chodzi o głosowanie akcjonariuszy Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa dotyczące planowanej fuzji. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Daniel Obajtek PKN Orlen lotos benzyna ropa naftowa gaz POLSKA społeczeństwo bezpieczeństwo energetyczne

Znamy wyniki Grupy Orlen. Obajtek obala mit o "łupieniu kierowców"

Orlen poinformował o wynikach spółki za II kwartał tego roku. Zysk wypracowany w tym okresie wyniósł 3,7 mld zł. Prezes PKN Orlen Daniel Obajtek zwrócił uwagę na główne obszary, w których zyskiwał koncern. Niemal połowa z wypracowanego zysku pochodzi z rynków zagranicznych, głównie Niemiec i Czech. Z kolei na stacjach benzynowych w Polsce spółka wypracowała zaledwie 8 proc. swojego zysku. To całkowicie zaprzecza głoszonej przez część mediów i polityków opinii, że "Orlen łupi kierowców".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA Orlen PKN Orlen Daniel Obajtek zysk