more_horiz
PR24 Portal
Section05

Daniel Wydrych

Wielki finał akcji "Choinki Jedynki 2023". Wylicytowano łącznie 157 tysięcy 937 zł

22. edycja Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki" Programu 1 Polskiego Radia dobiegła końca. Dary i prace plastyczne namalowane przez Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia, obrazki nagrodzone w konkursie dla dzieci i młodzieży oraz prace podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wspólnota Nadziei" wylicytowano łącznie na kwotę 157 tysięcy 937 złotych. 
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Anna Dymna prace plastyczne Agnieszka Kamińska Agata Kornhauser-Duda akcja charytatywna Agnieszka Kunikowska Daniel Wydrych

"Choinki Jedynki 2023": wielki finał 22. edycji naszej akcji charytatywnej [SŁUCHAJ TERAZ]

Rozpoczął się wielki finał 22. edycji Akcji Charytatywnej "Choinki Jedynki" Programu 1 Polskiego Radia. Przez ostatnie dni można było licytować dary i prace plastyczne namalowane przez Przyjaciół Programu 1 Polskiego Radia. Dzisiaj (9 grudnia) do godz. 18.22 licytowane są obrazki nagrodzone w konkursie dla dzieci i młodzieży oraz podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" i Fundacji "Wspólnota Nadziei". W audycji podsumujemy także tegoroczną edycję Akcji.
Zobacz więcej na temat:  Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Anna Dymna prace plastyczne Agnieszka Kamińska Agata Kornhauser-Duda akcja charytatywna Agnieszka Kunikowska Daniel Wydrych

Coraz mniej ptaków w miastach. Jakie są przyczyny tego zjawiska?

Zmniejsza się liczba ptaków zamieszkujących centrum Puław - wynika z inwentaryzacji przyrodniczej, którą opracowuje Dział Zieleni Zarządu Dróg Miejskich w Puławach. Choć liczba gatunków w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat jest podobna, to poszczególnych ptaków - szczególnie owadożernych - jest zdecydowanie mniej.
Zobacz więcej na temat:  ornitologia ptaki ptaki wędrowne miasto Puławy społeczeństwo Daniel Wydrych

Bezpieczne zakupy przedświąteczne. Jak nie złapać się na sztuczki handlowców?

Warto zawczasu pomyśleć o świątecznych prezentach, jednak należy przy tym zachować zdrowy rozsądek. W gorączce zakupów niełatwo ulec sztuczkom sprzedawców, którzy chcą przekonać nas do wydania kwoty znacznie większej, niż planowaliśmy. Na brak czujności liczą także oszuści, którym może zależeć na naszych danych. Zanim więc wyruszymy na zakupy, warto zapamiętać kilka zasad.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Marcin Koczyba święta zakupy zakupy w internecie zakupy online zakupy przez internet prawa konsumenta

Iga Świątek o sportowych marzeniach i "Choinkach Jedynki". Ekskluzywny wywiad w Programie 1

Iga Świątek spełnia marzenia podopiecznych Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko" oraz Fundacji "Wspólnota Nadziei". Liderka światowego rankingu przekazała wyjątkowy podarunek na licytację w ramach Akcji "Choinki Jedynki 2023". W rozmowie z Cezarym Gurjewem, dziennikarzem Programu 1 Polskiego Radia, zdradza również, co jest jej sportowym marzeniem w 2024 roku.
Zobacz więcej na temat:  WTA Iga Świątek igrzyska Paryż 2024 Choinki Jedynki Choinki Jedynki 2023 Cezary Gurjew Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski

Codzienna praca straży pożarnej. Czym zajmuje się ta jednostka mundurowa?

Gaszenie pożarów to tylko jedno z zadań, jakimi na co dzień zajmują się strażacy. Czym jeszcze zajmuje się ta służba? To chociażby pomoc w razie trudnych warunków pogodowych czy prowadzenie działań na miejscu wypadków. W zależności od rodzaju zdarzenia, interwencję może podejmować konkretna, wyspecjalizowana jednostka straży pożarnej.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Patryk Michalski straż pożarna Maciej Sampolski bezpieczeństwo

Trening na zimę. Jak przygotować się do jazdy na stoku?

Osoby wybierające się na stok narciarski często zapominają, że najpierw trzeba zadbać o swoją tężyznę fizyczną. Przygotowania powinno się rozpocząć przynajmniej kilka tygodni przed zapięciem nart lub deski, aby zwiększyć komfort jazdy. Co więcej, taka rozgrzewka dobrze zrobi też tym, którzy na nartach nie jeżdżą, ale planują na przykład pochodzić po górach.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz Piotr Galus Patryk Michalski trening siłowy gimnastyka aktywność fizyczna aktywność narty snowboard

Śpiewać każdy może, zwłaszcza w stylu ludowym. O wiecznie żywej tradycji i śpiewie białym

Jak nam wychodzi śpiewanie? Świetnie ma się to w wersji "na ludowo"; w wielu regionach wciąż żywa jest tradycja śpiewania rodzinnego przy okazji wesel i innych uroczystości rodzinnych, w wielu miejscowościach funkcjonują też zespoły ludowe, w których młodzież lub dorośli świetnie bawią się podtrzymując jednocześnie tradycję wspólnego muzykowania i śpiewania. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Henryk Szrubarz śpiew Weronika Puszkar głos muzyka ludowa kultura ludowa

Zadebiutował w Ekstraklasie, mając 15 lat i 19 dni. Młody piłkarz pobił blisko 60-letni rekord zawodnika Cracovii

Igor Pieprzyca zadebiutował w piłkarskiej Ekstraklasie w wieku 15 lat i 19 dni, natomiast Lamine Yamal w wieku 15 lat, 9 miesięcy i 16 dni został najmłodszym piłkarzem w historii klubu FB Barcelona. Czy coraz młodsi zawodnicy będą odgrywać ważne role w swoich zespołach? Jak na tle zagranicznych kolegów prezentują się polscy piłkarze?
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Puszcza Niepołomice Igor Pieprzyca Lamine Yamal Tomasz Kowalczyk

Andrzejki dawniej i dziś. Jak zmieniały się zwyczaje związane z tym obrzędem?

Lanie wosku, ustawianie butów czy rzucanie za siebie skórki z jabłka - to niektóre z wróżb towarzyszących obchodom andrzejek. Ludowy obrzęd przypadający na noc z 29 na 30 listopada obecnie jest przede wszystkim okazją do zabawy. Pewne zwyczaje z nim związane wciąż jednak nam towarzyszą podczas obchodów.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Klaudia Wasiek Andrzejki święta tradycja zwyczaje

Akcja "Oddaj Rower" - jednoślady jako prezent świąteczny dla potrzebujących

Kolejny raz ruszyła akcja "Oddaj Rower" - kilkanaście serwisów rowerowych w całej Polsce zbiera stare rowery, remontuje je i przekazuje przed świętami potrzebującym. Jak mówią, "jeden rower to jedno spełnione marzenie". Rowery dostają dzieci z biednych rodzin. W zeszłym roku jednoślady pojechały też na Ukrainę. 
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Karolina Rożej rower akcja charytatywna Boże Narodzenie Patryk Michalski

Oddaj stare klucze, wesprzyj klinikę "Budzik" oraz Fundację "Akogo?"

Masz w domu stare, niepotrzebne klucze, które już niczego nie otwierają? Przynieś je do zakładów Polskiego Stowarzyszenia Serwisów Kluczowych. W ten sposób nie tylko pozbędziesz się zalegającego "żelastwa", ale także wesprzesz działalność Fundacji Ewy Błaszczyk "Akogo?".
Zobacz więcej na temat:  Ewa Błaszczyk Fundacja Akogo? zdrowie klucz pomoc społeczna społeczeństwo niepełnosprawność Karolina Rożej Daniel Wydrych

Skoki narciarskie: początek w Ruce i polski turniej. Puchar Świata 2023/2024 czas zacząć!

Po kilku miesiącach oczekiwania i przygotowań skoczkowie powrócą do walki o Puchar Świata. Inauguracją zmagań będą zawody w fińskiej Ruce, a finał tradycyjnie zostanie rozegrany w Planicy. Nadzieje na sukces naszych skoczków, a zwłaszcza jednego z nich, są spore. Oprócz tego w tym sezonie zobaczymy kilka zmian, a jedną z nich będzie turniej rozegrany w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Katarzyna Gójska Andrzej Grabowski Skoki narciarskie Dawid Kubacki sporty zimowe

Ze szkoły średniej w samodzielne życie. Z czym wiąże się wkraczanie w dorosłość?

Dla wielu osób okres nauki w szkole średniej był wejściem w dorosłość, a jednym z pierwszych w nią kroków była ostatnia klasa. Wtedy, przynajmniej przez chwilę, trzeba było się zastanowić nad swoją przyszłością, która - o czym warto przypominać - nie zawsze okazywała się zgodna z wyobrażeniami młodzieży.
Zobacz więcej na temat:  Daniel Wydrych Grzegorz Jankowski Izabela Kostyszyn szkoła liceum