more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dawid Kubacki

Polacy nie błyszczeli w lotach. "Męczyłem się"

Niedzielny konkurs Pucharu Świata na skoczni mamuciej Kulm w austriackim Bad Mitterndorf nie był zbyt udany dla reprezentantów Polski. Najlepszy z nich Piotr Żyła zajął szóste miejsce, a Dawid Kubacki został sklasyfikowany o jedenaście pozycji niżej i jego strata do lidera Pucharu Świata Halvora Egnera Graneruda wzrosła. - Podium było w moim zasięgu - przyznał Żyła w rozmowie z Eurosportem. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Piotr Żyła Dawid Kubacki

Granerud bezkonkurencyjny. Żyła poza podium, Kubacki daleko

Norweg Halvor Egner Granerud znowu okazał się najlepszy na mamuciej skoczni Kulm. Najwyżej z reprezentantów Polski podczas konkursu w Bad Mitterndorf uplasował się szósty Piotr Żyła. Dawid Kubacki był siedemnasty i jego strata do Graneruda w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata znacznie się zwiększyła. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023 Dawid Kubacki Piotr Żyła Kamil Stoch Halvor Egner Granerud Stefan Kraft

Kubacki nie jest już liderem PŚ. "Konkurencja nie wybacza"

Dawid Kubacki zajął w sobotę dziesiąte miejsce w konkursie na skoczni mamuciej w Tauplitz-Bad Mitterndorf i stracił prowadzenie w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata na rzecz Norwega Halvora Egnera Graneruda. - To nie był fajny skok. Popełniłem błąd przy odbiciu. Przez to za szeroko poszły mi narty i tę jedną mi odciągnęło. Przez to straciłem trochę wysokości - powiedział polski skoczek o swojej pierwszej sobotniej próbie na antenie Eurosportu. 
Zobacz więcej na temat:  SPORT Skoki narciarskie sporty zimowe PŚ w skokach 2022/2023 Dawid Kubacki

Kubacki szuka pozytywów. "Zawsze może być gorzej"

Dawid Kubacki zajął 11. miejsce w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Sapporo. To jego najsłabszy wynik w sezonie, po którym prowadzi w klasyfikacji generalnej z przewagą 48 punktów nad Norwegiem Halvorem Egnerem Granerudem. - Ja bym się nie załamywał, w Japonii zawsze może być gorzej - przyznał polski skoczek.
Zobacz więcej na temat:  SPORT sporty zimowe Skoki narciarskie PŚ w skokach 2022/2023 Dawid Kubacki Kamil Stoch Ryoyu Kobayashi Halvor Egner Granerud