X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
debata

Forum 590: morska energetyka wiatrowa – szanse i zagrożenia dla polskich firm

Energetyka wiatrowa na Morzu Bałtyckim będzie polem rywalizacji największych inwestorów, firm energetycznych, dostawców technologii i firm budowlanych, ponieważ posiadamy jedne z najlepszych warunków do produkcji energii elektrycznej. Czy polskie firmy są na to gotowe? Czy dominacja podmiotów zagranicznych nie spowoduje wyłączenia polskich przedsiębiorców? To dwa z wielu pytań, na jakie spróbują odpowiedzieć uczestnicy Forum 590.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna Morze Bałtyckie wiatr forum debata

"Powinniśmy być Polakom wdzięczni". Niemiecki europoseł chwali Polskę za decyzję ws. aborcji

W Parlamencie Europejskim debatowano na temat orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego aborcji eugenicznej. - Powinniśmy być Polakom wdzięczni, że w ten sposób angażują się na rzecz wartości europejskich, demokracji, wolności słowa i również życia i godności człowieka od poczęcia, aż do śmierci - powiedział niemiecki europoseł Joachim Kuhs (AfD).
Zobacz więcej na temat:  Parlament Europejski Europa aborcja debata Trybunał Konstytucyjny prawa człowieka ŚWIAT

Spotkania i debaty. Pierwszy dzień X Kongresu Polska Wielki Projekt

Pod hasłem "Nowe pokolenie" rozpoczął się w piątek w Warszawie X Kongres Polska Wielki Projekt. To cykl debat i spotkań nad strategicznymi wyzwaniami rozwojowymi stojącymi przed Polską i Europą w najbliższych dekadach. Organizowany od 2010 r. Kongres jest największym spotkaniem opiniotwórczych środowisk konserwatywnych w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Kongres Polska Wielki Projekt - poprzednie edycje KULTURA Warszawa debata dyskusja POLSKA

"Debatę zdominowała polityka wewnętrzna". Politolog o słownym starciu kandydatów na prezydenta

- Wczorajszą debatę zdominowała polityka wewnętrzna. Debata nie naprawiła rozedrganej Ameryki, podzielonej na pewno bardziej niż nasza scena polityczna. Nie było tam "miejsc wspólnych" - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog dr Marek Kawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden debata USA Stany Zjednoczone Polskie Radio 24

"Znaczenie debat w USA jest coraz mniejsze". Ekspert o słownym starciu kandydatów na prezydenta

- Margines wyborców niezdecydowanych w Stanach Zjednoczonych jest coraz mniejszy, dlatego rola debaty jako próba znalezienia drogi do tego elektoratu, do poinformowania go o swoim programie, powoli zanika - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kohut, amerykanista z Klubu Jagiellońskiego. 
Zobacz więcej na temat:  wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden debata USA Stany Zjednoczone Polskie Radio 24

"Remis, ewentualnie delikatna wygrana Trumpa". Kożuszek o debacie prezydenckiej w USA

- 68 proc. ankietowanych w CNN stwierdziło, że debatę wygrał Biden, z kolei 60 proc. ankietowanych w FOX News stwierdziło, że wygrał Trump. Sondaże nie mają wiele wspólnego z precyzją wyborczą - ocenił w Polskim Radiu 24 szef działu zagranicznego "Gazety Polskiej" Maciej Kożuszek.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wybory prezydenckie w USA Donald Trump Joe Biden debata USA Stany Zjednoczone infografika Polskie Radio 24 Maciej Kożuszek Michał Rachoń

"Dużo epitetów, osobistych wycieczek". Wybranowski o debacie prezydenckiej w USA

- Zdaniem amerykańskich komentatorów była to najgorsza debata w historii. Pojawiają się głosy, że to była wręcz hańba - mówił w Polskim Radiu 24 Wojciech Wybranowski (publicysta). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Tomasz Żółciak ("Dziennik Gazeta Prawna") oraz Jakub Majmurek ("Krytyka Polityczna").
Zobacz więcej na temat:  wybory w USA Donald Trump Joe Biden wybory prezydenckie w USA debata USA Ameryka Stany Zjednoczone infografika Wojciech Wybranowski Eliza Olczyk Polskie Radio 24 ŚWIAT

Już tej nocy pierwsza debata prezydencka w USA. Ekspert: będzie bardzo twarda i miejscami może być dość brudna

- Trump musi pokazać podczas debaty, że jest silniejszym zawodnikiem. Dla Bidena będzie to okazja do pokazania, że ma energię, okazja do zaatakowania obecnego prezydenta - powiedział Michał Baranowski, dyrektor warszawskiego biura German Mashall Fund. - Nie będzie to tradycyjna debata, a raczej atak personalny - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Ameryka Północna USA Stany Zjednoczone Ryszard Gromadzki wybory prezydenckie w USA debata kampania wyborcza Donald Trump Joe Biden