X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
debata

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

Nowy Rok z Polskim Radiem

W Nowy Rok Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. W Dwójce noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich i  spotkanie ze zwycięzcą XVIII konkursu chopinowskiego Bruce Liu, w Trójce 357 najlepszych przebojów, w Czwórce muzyka do tańczenia bez ruszania się fotela.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. Z kolei w Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. W Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

(Nie)rozliczony stan wojenny. IPN zaprasza na debatę ekspertów

"(Nie)rozliczony stan wojenny" - to tytuł debaty organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Prezes IPN Karol Nawrocki wyjaśnia, że uczestnicy debaty będą omawiać kwestię rozliczenia odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego, jak i tych, którzy dopuścili się zbrodniczych działań.
Zobacz więcej na temat:  Witold Banach POLSKA stan wojenny IPN Instytut Pamięci Narodowej historia Polski debata

Adam Borowski o sprawie Łukasza Mejzy: przypomina mi się to, co robiono z Romualdem Szeremietiewem

- Przypomina mi się to, co robiono z panem Szeremietiewem. Grillowano go, po 12 latach został oczyszczony i stwierdzono, że nie było żadnych uchybień. Kłopotem jest brak szybkiej ścieżki sprawdzenia winy pana Mejzy - powiedział w Polskim Radiu 24 Adam Borowski. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Łukasz Słowik i Miłosz Lodowski.
Zobacz więcej na temat:  Prawo i Sprawiedliwość rząd media debata Romuald Szeremietiew Adam Borowski Miłosz Lodowski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Spurek chwali rząd za ustawę antyprzemocową. Wiceminister sprawiedliwości: nie sposób się nie zgodzić

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu odbyła się debata zatytułowana "Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet oraz stan zaawansowania ratyfikacji Konwencji Stambulskiej". Udział w niej wzięła m.in. Sylwia Spurek z partii Zieloni. W swoim wystąpieniu europoseł pochwaliła rząd Prawa i Sprawiedliwości, za co podziękował jej wiceminister sprawiedliwości Marcin Romanowski. Drugi wiceszef MS Sebastian Kaleta stwierdził z kolei, że "nie sposób się nie zgodzić".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość rząd przemoc debata Parlament Europejski rodzina

"To kabaret". Jarosław Sellin o odmówieniu premierowi udziału w debacie PE

- To jest kabaret, jeżeli chce się debatować nad sytuacją na polsko-białoruskiej granicy, a odmawia się w tej debacie polskiemu premierowi. To z kim rozmawiać o tym, jeśli nie z polskim premierem? - mówił w Polskim Radiu 24 Jarosław Sellin.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Jarosław Sellin Stanisław Janecki ŚWIAT Mateusz Morawiecki Europa Parlament Europejski parlament ue debata polityka kryzys kryzys migracyjny migracja granica

"Zadowolony pracownik daje z siebie więcej". Sasin: to korzystne i dla spółek, i dla państwa

- Pracownik, który czuje się bezpiecznie, nie musi wybierać pomiędzy pracą a rodziną, jest pracownikiem bardziej wydajnym, bardziej zaangażowanym w pracę i dającym z siebie więcej w miejscu pracy - uważa wicepremier, minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Wraz z minister rodziny i polityki społecznej Marleną Maląg bierze udział w debacie "PRACODAWCA PRO FAMILIA - co to oznacza w praktyce?".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jacek Sasin konferencja debata pracodawcy pracownik POLSKA społeczeństwo

Debata w Sejmie o sytuacji na granicy. Wąsik: wypłacamy rekompensaty dla przedsiębiorców

- Wprowadzamy możliwość wypłaty rekompensat dla przedsiębiorców z obszaru objętego zakazem przebywania - mówił w Sejmie wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Dodał, że rozpoczęto już wypłacanie rekompensat w związku z wprowadzeniem stanu wyjątkowego w części województw podlaskiego i lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Sejm MSWiA granica bezpieczeństwo ustawa debata POLSKA społeczeństwo

Hasłem Szczytu Cyfrowego ONZ w Katowicach jest "Internet United". Szubert: ostatni rok pokazał, jak ważny jest internet

- Szczyt Cyfrowy ONZ, który rozpocznie się 6 grudnia w Katowicach, odbędzie się pod hasłem "Internet United" - poinformował pełnomocnik rządu ds. szczytu Krzysztof Szubert. Szczyt ONZ IGF 2021 potrwa przez cały tydzień, w trakcie którego zaplanowano ponad 300 różnego rodzaju debat i paneli.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ONZ konferencja cyfryzacja Katowice debata internet

Drugi dzień kongresu 590. Suski: możemy być dumni z dokonań naszych przedsiębiorców i naukowców

- To miejsce, w którym możemy poczuć się naprawdę dumni z polskiej gospodarki oraz rozwoju - powiedział o Kongresie 590 wiceszef klubu PiS Marek Suski, który w tym roku otrzymał tytuł Ambasadora Kongresu. Marek Suski dodał, że obecni w Jasionce przedsiębiorcy to "najlepsi z najlepszych" w skali całego świata.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Kongres 590 Marek Suski Andrzej Duda prezydent debata

Konferencja "Zderzenie kulturowe w UE". Prof. Legutko: Polska broni wolności w imię zachodniego świata

Prof. Ryszard Legutko mówił podczas konferencji "Zderzenie kulturowe w UE", że Polska broni wolności w imię całego świata zachodniego. Celem konferencji z udziałem polityków, ekspertów oraz dziennikarzy jest podsumowanie dotychczasowych zmian w Polsce na tle innych europejskich państw, oraz nakreślenie scenariuszy konfrontacji kultur w najbliższych dekadach.
Zobacz więcej na temat:  Kościół społeczeństwo wiara religia LGBT rodzina Ryszard Legutko debata POLSKA

Pierwszy dzień Kongresu ESG Polska Moc Biznesu. Głównym tematem odpowiedzialność społeczna

- Ekologia, ład korporacyjny i społeczna odpowiedzialność biznesu to są trzy tematy, którymi chcemy się zajmować – podkreślają organizatorzy Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu. Pierwszy dzień poświęcony był wizji polskiego społeczeństwa w kontekście odpowiedzialności społecznej. Podczas paneli eksperci dyskutowali o możliwościach budowania szerszej i bardziej skutecznej współpracy pomiędzy biznesem a potrzebami społecznymi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja społeczeństwo debata Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg

TRANSMISJA Społeczeństwo, gospodarka, ekologia. Kongres ESG Polska Moc Biznesu

Ponad 150 ekspertów - reprezentujących organizacje pozarządowe, naukę, biznes, samorządy oraz rząd - wystąpi na kongresie ESG Polska Moc Biznesu. To konferencja, na której będą omawiane najbardziej obiecujące i transformujące trendy w polskim biznesie. Patronem medialnym wydarzenia jest Polskie Radio. Transmisja z kongresu jest dostępna w artykule.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA konferencja społeczeństwo ekologia debata online

Rusza Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Bp Jamrozek: Jego królowanie poprowadzi do wzajemnej zgody

- Panowanie Chrystusa oznacza stanowienie praw, które nie godzą w prawo naturalne i Dekalog – powiedział delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych bp Stanisław Jamrozek. W Warszawie 4-7 listopada odbędzie się Ogólnopolski Kongres Jezusa Chrystusa Króla. Kongres w Domu Technika NOT odbędzie się pod hasłem "W diecezjach i parafiach »Króluj nam, Chryste!«".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo aktualności katolickie chrześcijaństwo Kościół katolicki Jezus Chrystus wiara Kościół debata