more_horiz
PR24 Portal
Section05

debata

Debata Kaczyński - Tusk? Sakiewicz: lider PO stracił zdolność honorową do takich aktywności

- Z punktu widzenia Jarosława Kaczyńskiego Tusk stracił zdolność honorową do normalnej debaty. Jeżeli ktoś w ten sposób traktuje zmarłych i swoje państwo, to bardzo trudno jest potem z takim człowiekiem stanąć i rozmawiać - mówił w Polskim Radiu 24 Tomasz Sakiewicz ("Gazeta Polska"). Gośćmi "Debaty poranka" byli także Agaton Koziński (publicysta), Miłosz Lodowski (publicysta). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 polityka Jarosław Kaczyński Donald Tusk PiS Platforma Obywatelska opozycja POLSKA debata

Debata Kaczyński-Tusk. Halicki: o przyszłości Polski powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej demokracji

– Powinno dojść do debaty Jarosława Kaczyńskiego z Donaldem Tuskiem. Powinniśmy rozmawiać jak w cywilizowanej, europejskiej demokracji o przyszłości Polski, o jej stanie bezpieczeństwa – powiedział w "Trójkowym komentarzu dnia" Andrzej Halicki, europoseł (Platforma Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Andrzej Halicki Platforma Obywatelska polityka Donald Tusk Jarosław Kaczyński debata

"To odpowiedzialny i ambitny projekt na trudne czasy". Minister finansów prezentuje założenia budżetowe

To odpowiedzialny i ambitny budżet na trudne czasy, który stanowi odpowiedź rządu na sytuację geopolityczną i uwarunkowania makroekonomiczne - powiedziała w Sejmie podczas pierwszego czytania projektu budżetu na 2023 r. minister finansów Magdalena Rzeczkowska. W piątek w Sejmie trwa pierwsze czytanie projektu ustawy budżetowej na 2023 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA budżet Polski Sejm Ministerstwo Finansów debata wydatki dochody finanse publiczne

Debata nad organizacją pomocy medycznej na Ukrainie. W wyniku wojny zniszczono tam 600 szpitali

Organizacja pomocy medycznej Ukrainie, opieka nad uchodźcami wojennymi przy jednoczesnym zapewnieniu bezpieczeństwa zdrowotnego w Polsce - to główne wyzwania, na jakie zwraca uwagę Medyczna Racja Stanu. W Pałacu Staszica odbyła się debata z udziałem przedstawicieli Ukrainy, ministerstwa zdrowia, lekarzy i polityków.
Zobacz więcej na temat:  wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni zdrowie służba zdrowia lekarz szpital debata ŚWIAT Europa Ukraina

"Zbudowałoby to zupełnie inną organizację". Sarzyńska o pomyśle zniesienia jednomyślności w UE

- Rezygnacja z zasady jednomyślności w UE stworzyłoby zupełnie nową organizację i musiałoby się to odbyć paradoksalnie przy jednomyślności. Inaczej byłoby to pogwałcenie wszelkich zasad - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Sarzyńska z TVP. Gościem "Debaty dnia" był także Tomasz Żółciak z "Dziennika Gazety Prawnej".
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska prawo dyplomacja debata media ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

SONDAŻ Po debacie telewizyjnej Macron wygrywa w sondażach. Ile brakuje Marine Le Pen?

Urzędujący prezydent Emmanuel Macron po zaciętej debacie telewizyjnej niezmiennie prowadzi w sondażach (53 proc.). Na konkurującą z nim liderkę Zjednoczenia Narodowego Marine Le Pen chce w niedzielę w II turze wyborów głosować 47 proc. respondentów - wynika z sondażu Odoxa-Mascaret dla tygodnika "L 'Obs".
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Francja wybory prezydenckie wybory we Francji wybory polityka Marine Le Pen Emmanuel Macron debata sondaż

Coraz większa dominacja technologicznych gigantów. "Oni zyskali prawo do decydowania"

- Problem nie polega na tym, że media w rodzaju platform takich jak Facebook, YouTube czy Instagram sprzyjają prawicy lub lewicy. Problem polega na tym, że on w ogóle zyskały prawo decydowania, o tym jaki kształt ma debata publiczna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Jakub Dymek z Tygodnika Przegląd. Gościem audycji był również Marcin Bąk z Telewizji Republika. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Krzysztof Świątek media Facebook Instagram youtube media społecznościowe blokada społeczeństwo debata social media cenzura

Nowy Rok z Polskim Radiem

W Nowy Rok Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro. W Dwójce noworoczny koncert Filharmoników Wiedeńskich i  spotkanie ze zwycięzcą XVIII konkursu chopinowskiego Bruce Liu, w Trójce 357 najlepszych przebojów, w Czwórce muzyka do tańczenia bez ruszania się fotela.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. Z kolei w Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

Taneczny sylwester z Polskim Radiem. Program pełen atrakcji

Polskie Radio przygotowało dla słuchaczy bogatą ofertę programową na zakończenie roku. W planach dużo muzyki rozrywkowej i tanecznej - zarówno tej współczesnej, jak i królującej na parkietach od dekad. W Nowy Rok o godz. 16.00 Program 1 Polskiego Radia ogłosi zwycięzcę konkursu "Taneczny Sylwester z radiową Jedynką", w którym do wygrania jest dwuosobowy wyjazd na karnawał do Rio de Janeiro.
Zobacz więcej na temat:  sylwester W POLSKIM RADIU taniec MUZYKA koncert słuchowisko dla dzieci debata

(Nie)rozliczony stan wojenny. IPN zaprasza na debatę ekspertów

"(Nie)rozliczony stan wojenny" - to tytuł debaty organizowanej przez Instytut Pamięci Narodowej w 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Prezes IPN Karol Nawrocki wyjaśnia, że uczestnicy debaty będą omawiać kwestię rozliczenia odpowiedzialnych za wprowadzenie stanu wojennego, jak i tych, którzy dopuścili się zbrodniczych działań.
Zobacz więcej na temat:  Witold Banach POLSKA stan wojenny IPN Instytut Pamięci Narodowej historia Polski debata