more_horiz
PR24 Portal
Section05

DebatyPR24

Trwają zbrodnicze ataki Rosjan na ukraińskie miasta. Prof. Boćkowski: Kreml ma trzy główne cele

- Kluczem do zrozumienia celów rosyjskich jest rzeź pod Bachmutem, gdzie trwa zamaskowany rosyjski atak, które ma celu szturmowanie bezpośrednio samego miasta(...). Bachmut jest jednym z najważniejszych aktualnie miejsc operacyjnych - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja Niemcy Ukraina

Kolejny telefon Scholza do Putina. Prof. Jabłoński: Niemcy zrobią wszystko, by Rosja mogła uczestniczyć w życiu Europy

- Niemcy tak dużo zainwestowali i materialnie i politycznie w układ rosyjsko-niemiecki, że jest oczywiste, że najlepiej dla nich byłoby powrócić do tego stanu, w którym Rosja może uczestniczyć w życiu gospodarczym Europy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Daniel Boćkowski.       
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja Niemcy Olaf Scholz

Limity cenowe na gaz. Publicyści o projekcie przedstawionym przez KE

- Rynek energetyczny się ustabilizował, ceny spadły. (...) Są duże zapasy. Wygląda na to, że teraz, kiedy rynek jest stabilny, próby nacisku na Rosję mogą być skuteczne, ponieważ można niżej ustawić ceny maksymalne niż było to jeszcze do niedawna - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). Gośćmi "Debaty PR24" byli prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i dr Marek Kawa. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja gaz Unia Europejska Komisja Europejska

Siły pokojowe ONZ na Ukrainie? Prof. Boćkowski: mówienie o możliwości ich wprowadzenia to mrzonka

- Temat ten jest po raz kolejny wrzucony w przestrzeń publiczną. Natomiast jest to nie do zrealizowania. Skłaniałbym się raczej do tego, że wojna będzie trwała. Mówienie o możliwości budowania sił pokojowych to mrzonka - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi audycji byli także prof. Mieczysław Ryba i prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT ONZ

Rosjanie wycofują się z Chersonia? Prof. Daniel Boćkowski o możliwej pułapce

- Tak naprawdę potrzeba kontroli nad miastem, jego okrążenia, po to aby ewentualnie je w odpowiedni sposób zdobyć. Inaczej Chersoń stanie się pułapką dla tych, którzy próbują tam walczyć - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi "Debaty PR24" byli także prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz Rosja Władimir Putin Krym Chersoń

Goście "Debaty Polskiego Radia 24" o bieżącej sytuacji związanej z wojną na Ukrainie

- Do Putina musiało dotrzeć to, że przynajmniej narracyjnie przekracza cienką czerwoną linię - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL) i prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin Krym

Most Krymski zniszczony. Prof. Boćkowski: bardzo skuteczna dywersja dokonana przez Ukraińców

- Wszystko wskazuje na to, że Ukraińcy przeprowadzili jakąś bardzo ciekawą akcję dezintegracyjną - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki) i prof. Mieczysław Ryba (KUL). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin Krym

Putin ogłasza aneksję ukraińskich terytoriów. Prof. Ryba: tzw. referendum wyjątkowo słabe propagandowo

- Nie wiem, czy jest ktoś w samej Rosji, kto wierzy, że to referendum miało wymiar realny - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Mieczysław Ryba (KUL). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku) i prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz aneksja Rosja Władimir Putin

Putin straszy Zachód. Prof. Reginia-Zacharski: to pokazuje, w jak beznadziejnym położeniu jest Rosja

- Jest to miara rozpaczliwości Rosji - sięganie po środki, które tak naprawdę z perspektywy rosyjskiej nie przyniosą wymiernych efektów - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski (Uniwersytet Łódzki). Gośćmi "Debaty PR24" byli również prof. Daniel Boćkowski (Uniwersytet w Białymstoku) i prof. Mieczysław Ryba (KUL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT Jerzy Jachowicz

Wojna na Ukrainie. Prof. Boćkowski: Ukraińcy odcięli niektóre możliwości logistyczne Rosjan

- Ukraińcom udało się zniszczyć albo przynajmniej uszkodzić mosty. Odcięto pewne możliwości logistyczne Rosjan. Skutecznie udało się też przenieść bojowo i propagandowo uderzenie na Krym. To bardzo zabolało Rosję, jeśli chodzi o kwestie propagandowe - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi audycji byli także prof. Mieczysław Ryba i prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT

Prof. Boćkowski: straty Ukraińców rosną lawinowo, ale Rosja nie ma szans na przełamanie linii obrony

- Jest to wojna pozycyjna, z lawinowo rosnącymi stratami wojsk ukraińskich. Ale widać też, że druga strona nie ma najmniejszych szans na przełamanie oporu. Liczy prawdopodobnie na wycieńczenie armii ukraińskiej - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Daniel Boćkowski. Gośćmi audycji byli także prof. Mieczysław Ryba i prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 wojna na Ukrainie Ukraina wojna 2022 ŚWIAT

"Traktat lizboński niewiele znaczy dla instytucji UE". Prof. Paruch o sporze między Polską a Unią Europejską

- Uzurpacja przez te instytucje do przyznawania sobie kompetencji nie ma uzasadnienia w traktacie z Lizbony. Instytucje europejskie udowadniają, że ten traktat niewiele dla nich znaczy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Waldemar Paruch. Gośćmi audycji byli także dwaj inni politolodzy: prof. Maciej Drzonek i prof. Jacek Reginia-Zacharski. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska Komisja Europejska Ursula von der Leyen

"Każda okazja będzie wykorzystana przeciwko Polsce". Lodowski o wyroku TSUE

- Musimy być świadomi, że każda metoda, która może być wykorzystana przeciwko Polsce będzie używana i to skutecznie. Jesteśmy w takim stanie skonsolidowania pewnych trendów europejskich, że musimy być przygotowani na działania wykraczające poza daną tematykę - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gościem "Debaty dnia" był także Robert Knap.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE energetyka Unia Europejska pieniądze Polityka zagraniczna Polski POLSKA polityka Polskie Radio 24

Dzień Jedności Narodowej na Białorusi. Publicysta: nie zazdroszczę im udawania, że 17 września się im podoba

- Myślę, że Białoruś ma do czego się odwoływać. Tradycja państwowości jest czymś wielkim i dlatego nie dziwie się młodym Białorusinom, że tego szukają, ale nie zazdroszczę im że oficjalnie muszą udawać, że 17 września im się podoba - powiedział w Polskim Radiu 24 Miłosz Lodowski, publicysta. Gośćmi "Debaty poranka" byli także Jacek Liziniewicz i Bartosz Machalica. 
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Aleksander Łukaszenka historia ZSRR niepodległość święta ŚWIAT Europa Polskie Radio 24

Artur Ceyrowski przed meczem z Anglikami: musi nam pomóc szczęście

- Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że jesteśmy skazani na porażkę. Biorąc pod uwagę, że wielu Polaków mieszka w Anglii to jest to mecz o wiele większą stawkę niż tylko to, co na boisku. Musi nam pomóc szczęście - powiedział Wojciech Ceyrowski, publicysta. Gościem "Debaty dnia" był także Jarosław Popek.
Zobacz więcej na temat:  reprezentacja Polski Piłka nożna Robert Lewandowski mistrzostwa świata Stadion Narodowy Anglia SPORT Polskie Radio 24