X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
demonstracje

Czechy: po demonstracji w Pradze doszło do starć z policją. Są ranni

Po demonstracji w niedzielę w Pradze przeciwko ograniczeniom związanym z pandemią koronawirusa doszło do starć części protestujących z policją. Media informują o rannych. Sama demonstracja przebiegała spokojnie, ale została rozwiązana przez władze z powodu naruszenia przepisów sanitarnych.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Czechy pandemia policja koronawirus demonstracje służby i bezpieczeństwo zamieszki

Ultimatum dla Łukaszenki. Szoszyn: to chyba zapowiedź punktu zwrotnego białoruskiej rewolucji

- Jest to zagranie va banque. Gdyby postulaty Cichanouskiej zostały przez Łukaszenkę spełnione, byłby to wielki sukces i zmiana. Jeśli nie, to pojawi się spore ryzyko, bo dziś widzimy, że na Białorusi trwa bardzo mocna mobilizacja służb - powiedział Rusłan Szoszyn, publicysta "Rzeczpospolitej".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Europa Wschodnia Antoni Trzmiel Białoruś Aleksander Łukaszenka demonstracje wybory na Białorusi

Zatrzymania i pobicia w Mińsku. Wśród ofiar przedsiębiorca, który dawał protestującym kwiaty i brat Domraczewej

Podczas poniedziałkowych protestów na Białorusi milicja zatrzymała w całym kraju 186 osób - poinformowało we wtorek białoruskie MSW. Bilans zatrzymanych może być większy. Podczas wczorajszego marszu milicja użyła gazu łzawiącego i granatów hukowych. Miały miejsce brutalne pobicia. We wtorek z posterunku milicji w bardzo złym stanie do szpitala trafił ciężko pobity właściciel kwiaciarni Maksim Haroszyn, który rozdawał zawsze kwiaty protestującym kobietom. Wcześniej ciężko pobity został też brat biatlonistki Darii Domraczewej, Nikita, który wracał do domu na rowerze.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Europa protest demonstracje polityka Swiatłana Cichanouska

Marsz sprzeciwu wobec reżimu Łukaszenki. Białorusini chcą uwolnienia więźniów politycznych

Na Białorusi kolejna niedziela pod znakiem protestów. Białorusini wyjdą na ulice miast, aby wyrazić swój sprzeciw wobec sfałszowanych sierpniowych wyborów prezydenckich i brutalności reżimu Alaksandra Łukaszenki. Dzisiejsze marsze odbędą się pod hasłem wyzwolenia więźniów politycznych. W niedzielnych marszach w białoruskiej stolicy uczestniczy zazwyczaj około 100 tys. osób.
Zobacz więcej na temat:  Białoruś Europa protest demonstracje Aleksander Łukaszenka Paweł Buszko ŚWIAT

Dr Bryc: społeczność międzynarodowa ma podstawy, by podważać zaprzysiężenie Łukaszenki

Białoruskie media państwowe podały, że Alaksandr Łukaszenka objął funkcję prezydenta kraju. Inauguracja odbyła się bez wcześniejszych zapowiedzi. Jednak wiele państw nie uznaje zwycięstwa Łukaszenki w sierpniowych wyborach. Do sprawy odniosła się w audycji "Świat w powiększeniu" dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Europa Wschodnia Mateusz Drozda Agnieszka Bryc Białoruś Aleksander Łukaszenka demonstracje