more_horiz
PR24 Portal
Section05

demonstracje

Piloci Ryanaira w Belgii kontynuują swój protest. Dotychczas odwołano blisko 80 lotów

Weekendowy strajk pilotów tanich linii lotniczych Ryanair dotknął około 13 tysięcy pasażerów - poinformowała belgijska telewizja RTL. Odwołanych zostało prawie 80 lotów z międzynarodowego lotnisk Zaventem w belgijskiej stolicy i Charleroi pod Brukselą. Szczegóły zna korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia strajki demonstracje manifestacje Ryanair Beata Płomecka

Czują się "niedoceniani". W Belgii trwa kolejny strajk pilotów linii lotniczych Ryanair

Belgijscy piloci tanich linii lotniczych Ryanair rozpoczęli strajk, który potrwa przez cały weekend. W te dni planowane są połączenia z Charleroi pod Brukselą między innymi do kilku miast w Polsce. Belgijscy związkowcy zaznaczają, że zostanie odwołanych większość lotów z tego lotniska i wszystkie z międzynarodowego portu lotniczego Zaventem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Belgia strajki demonstracje manifestacje protest Ryanair samolot Beata Płomecka

POLSKIE RADIO 24 "Rolnicy się zbuntowali". Pawluszek o olbrzymich manifestacjach w Holandii

- Strzelanie do osoby jadącej traktorem jest czymś niebywałym. Mam wrażenie, że policja jest nie tyle brutalna, ile zbyt nadgorliwa - mówił w Polskim Radiu 24 korespondent PAP w Niderlandach Andrzej Pawluszek, który skomentował ostatnie manifestacje w Holandii.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Antoni Opaliński ŚWIAT Europa Holandia rolnictwo rolnicy manifestacje demonstracje Europejski Zielony Ład klimat

Gigantyczne protesty rolników w Holandii. "Unijne elity chcą zlikwidować branżę"

W Holandii tysiące rolników protestują przeciwko rządowym planom ograniczenia emisji tlenku azotu. To zdaniem wielu z nich tak naprawdę protest przeciw eliminowaniu ich branży na rzecz ochrony klimatu. Prezes European Milk Board Sieta van Keimpema powiedział portalowi tvp.info, że jeśli likwidacja rolnictwa uda się w Holandii, unijne elity będą chciały tego samego w innych krajach, m.in. w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Holandia Unia Europejska rolnictwo rolnicy protest demonstracje Europejski Zielony Ład GOSPODARKA

Zamieszki we Francji po ogłoszeniu wyników wyborów. Aktywiści starli się z policją

W Paryżu, Lyonie, Nantes i Rennes lewicowi aktywiści manifestowali przeciwko wynikom II tury wyborów prezydenckich we Francji. Tłum składający się głównie z młodych ludzi zgromadził się w centralnej dzielnicy miasta Chatelet. Doszło do zamieszek z policją, a relacje w mediach społecznościowych pokazują, że policja użyła przeciwko demonstrantom gazu łzawiącego.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa wybory prezydenckie wybory prezydenckie we Francji Emmanuel Macron Marine Le Pen Francja demonstracje

Zamieszki na tle religijnym w Szwecji. "Tamtejsze gangi przypominają te z czasów Pruszkowa i Wołomina"

- Zamieszki w szwedzkich miastach miały miejsce już dwa lata temu. (...) Od dłuższego czasu mówi się o strefach wykluczenia, które pokrywają się w większości z miejscem zamieszkania imigrantów. W tych strefach bardzo duży wpływ mają gangi, które się rozrastają - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 analityk Jan Wójcik (euroislam.pl).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Szwecja Polskie Radio 24 islam koran demonstracje

Wstrząsająca historia Ukrainki. "Jechaliśmy trzy dni. Dopiero po przekroczeniu granicy poczuliśmy ulgę"

- Przez pierwsze dni w Polsce baliśmy się każdego głośnego dźwięku, a słysząc samolot przytulałam i zasłaniałam ciałem swoje dzieci - mówi Oksana z Kijowa, która wzięła udział w antywojennym proteście zorganizowanym w Toruniu. Dodała, że dopiero po przekroczeniu polskiej granicy poczuła ulgę.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Toruń demonstracje protest wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni konflikty międzynarodowe uchodźcy polska pomoc bezpieczeństwo

Rosyjscy i białoruscy kierowcy TIR-ów zablokowani w Polsce. Twierdzą, że "nie ma wojny"

Na polsko-białoruskich przejściach granicznych trwa protest. Zablokowany jest m.in. wjazd ciężarówek z białoruskimi lub rosyjskimi tablicami rejestracyjnymi na teren Białorusi i Rosji. Kierowcy z kraju Władimira Putina byli zaskoczeni zaistniałą sytuacją. Jak donosi portal tvp.info, "rozkładali ręce i pytali, o jaką wojnę chodzi". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni granica kierowca kierowcy sankcje demonstracje protest społeczeństwo

Akcja "Nigdy więcej wojny" - aktywiści na pomoc Ukrainie i nie tylko

- Wojna rosyjsko-ukraińska nie jest jedynym konfliktem zbrojnym na świecie. Chcemy pokazać, że takie działania w XXI wieku nie powinny już mieć miejsca - mówiła o akcji "Nigdy więcej wojny" Wiktoria Jędroszkowiak, studentka UW, aktywistka związana z Greenpeace Polska, Wolną Szkołą i Młodzieżowym Strajkiem Klimatycznym.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Kamil Jasieński wojna na Ukrainie klimat demonstracje pomoc Ukraina

Kreml chce blokować antywojenne protesty. Powstanie specjalny zespół śledczy

W Rosji zapowiedziano powstanie specjalnych grup śledczych, które będą uniemożliwiały organizowanie antywojennych akcji. We wtorek wieczorem komunikat w tej sprawie wydał szef Komitetu Śledczego Aleksandr Bastrykin. Rosjanie w całym kraju protestują przeciwko agresji na Ukrainę, a media powielające pokojowe apele są szykanowane przez Kreml. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie opozycja demokratyczna demonstracje