X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
demonstracje

"Mamy do czynienia z rewolucją marksistowską". Maciej Świrski o sytuacji społecznej w USA

- To, co się teraz dzieje w USA nazywam po prostu rewolucją marksistowską. Ta doktryna po prostu nie została w żaden sposób zakazana czy potępiona, tak jak hitleryzm. Przez to marksiści mogli się swobodnie rozwijać, czego skutkiem mamy zradykalizowaną młodzież studencką, która organizuje manifestacje - powiedział w Polskim Radiu 24 Maciej Świrski z Reduty Dobrego Imienia.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA demonstracje Zamieszki w USA protest marksizm Maciej Świrski

Demonstracje w Rosji przeciwko zmianom w konstytucji. Ekspert: w Moskwie dochodziło do brutalnych zatrzymań

- W plebiscycie za wprowadzeniem poprawek do rosyjskiej konstytucji zmanipulowanych mogło zostać 22 mln głosów. Podczas demonstracji w Moskwie służby porządkowe dopuszczały się nadmiernego użycia siły - powiedziała Anna Łabuszewska, publicystka, specjalista ds. Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja Antoni Opaliński Władimir Putin konstytucja Moskwa demonstracje ŚWIAT Europa Europa Wschodnia

Protesty Black Lives Matter w Holandii. Sprofanowano obraz Matki Boskiej Częstochowskiej - Czarnej Madonny

Zwolennicy ruchu Black Lives Matter sprofanowali polską mozaikę Matki Boskiej Częstochowskiej, nazywaną Czarną Madonną, w kościele w holenderskiej Bredzie. Na ołtarzu przylegającym do mozaiki uczestnicy protestów, które odbywały się w mieście, napisali czarnym sprayem litery BLM, czyli skrót międzynarodowego ruchu. Z kolei mozaikę pomalowano czerwonym sprayem.
Zobacz więcej na temat:  protest demonstracje Holandia społeczeństwo aktualności katolickie ŚWIAT religia

Prof. Kazimierz Dadak: napięcia rasowe w USA to wciąż nierozwiązany problem

- Śmierć George'a Floyda to nie pierwszy tego typu przypadek i obawiam się, że nie ostatni. Napięcia na tle rasowym mają w USA miejsce od bardzo dawna - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Kazimierz Dadak, ekonomista pracujący na co dzień w Stanach Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Ameryka Północna Donald Trump Zamieszki w USA demonstracje rasizm policja Ameryka

"Strefa wolna od policji" w Seattle. Bender: burmistrz miasta kazała Trumpowi wracać do bunkra

- Aktywiści w Seattle odgrodzili się barykadami. Ogłosili, że jest to granica, na której ustawili posterunki, często uzbrojone, i bezprawnie sprawdzają ludziom dokumenty. Mają swojego przywódcę, początkującego rapera, który paraduje z karabinem i megafonem w dłoni - powiedział Iwo Bender z Eternal Word Television Network Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Magdalena Złotnicka Stany Zjednoczone Ameryka Północna Donald Trump Zamieszki w USA demonstracje rasizm policja

"Nie ma miejsca dla rasistowskiego bandytyzmu". Ponad 100 aresztowanych po zamieszkach w Londynie

Ponad sto osób aresztowano po sobotnich zamieszkach w Londynie - podała w niedzielę przed południem londyńska policja metropolitalna. Większość aresztowanych to osoby, które - jak przekonywały - bronią pomników ważnych dla brytyjskiej historii przed aktami wandalizmu ze strony antyrasistowskich aktywistów. Część tych osób użyła tego tylko jako pretekstu do atakowania policji i wszczynania burd.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Wielka Brytania Londyn policja demonstracje zamieszki

"Takich konfliktów będzie można generować znacznie więcej". Publicysta o sytuacji w USA

- Problemy tego typu jak w USA są podnoszone w różnych miejscach na świecie i mogą być bardzo skutecznie wykorzystywane przez Rosję czy Chiny, aby zdestabilizować USA od wewnątrz i generować konflikt społeczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Tomasz Grzywaczewski, dziennikarz, pisarz i podróżnik. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Polskie Radio 24 USA Zamieszki w USA demonstracje protest Antoni Opaliński Tomasz Grzywaczewski

"Zamieszki nie mają przełożenia na giełdę". Roman Rewald o sytuacji w USA

- To, co się dzieje w związku z zamieszkami nie ma przełożenia na giełdę. Znacznie większy wpływ na giełdy miało zamknięcie kraju z powodu koronawirusa. Teraz kraj się powoli otwiera i giełda reaguje pozytywnie - powiedział w Polskim Radiu 24 Roman Rewald, prawnik, Amerykańska Izba Handlowa.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA Zamieszki w USA protest demonstracje Roman Rewald Krzysztof Grzybowski

"Mamy do czynienia z potwornym zamieszaniem". Iwo Bender o zamieszkach w USA

- Zamieszki i protesty w USA trwają już drugi tydzień. W mediach głównego nurtu słyszymy o przeważająco pokojowych demonstracjach, a w innych słyszymy o demolkach. Mamy do czynienia z potwornym zamieszaniem i nie wiemy co przyniesie przyszłość - powiedział w Polskim Radiu 24 Iwo Bender, publicysta.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT USA protest demonstracje Ameryka Zamieszki w USA Stany Zjednoczone Tadeusz Płużański