more_horiz
PR24 Portal
Section05
depresja

Prezydencki projekt "Zdrowe życie". Dr Sutkowski: angażuje wiele nieoczywistych podmiotów

- Jestem przekonany, że po raz pierwszy powstaje taki program, który rzeczywiście może objąć populacyjnie Polki i Polaków, który może pokazać bardzo dużo szczegółów dotyczących zdrowia. To już się dzieje - mówił w Polskim Radiu 24 dr Michał Sutkowski (rzecznik prasowy Kolegium Lekarzy Rodzinnych). 
Zobacz więcej na temat:  psychologia koronawirus zdrowie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 depresja Andrzej Duda

Prezes fundacji Twarze Depresji: jesteśmy przygotowani na nowe wyzwanie - pomoc w traumie wojennej

- Wszyscy nasi specjaliści przeszli szkolenie z dr. Ronem Bergerem - światowej sławy specjalistą w zakresie traumy wojennej, który przyleciał z Izraela do Polski na zaproszenie naszej fundacji. Nasi pracownicy są szczegółowo przygotowani do tego, by uchodźcom pomagać - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Morawska (psycholog, prezes fundacji Twarze Depresji).   
Zobacz więcej na temat:  psychologia pandemia koronawirus zdrowie POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24 depresja uchodźcy wojna 2022 Ukraina

"Można zwariować" - by skończyć ze stygmatyzowaniem kryzysów psychicznych

"Można zwariować" to pierwsza w Polsce kampania społeczna o zdrowiu psychicznym. Jej celem jest nawiązanie dialogu, a docelowo zmiana świadomości społecznej dotyczącej postrzegania zdrowia psychicznego. Jej koncepcja zrodziła się z osobistych doświadczeń Cleo Ćwiek, modelki, pomysłodawczyni akcji. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Małgorzata Jakubowska Szymon Jaworski psychologia psychiatria psychiatra depresja STYL ŻYCIA

Czujesz zniechęcenie? Psycholog uspokaja i radzi

- Warto uświadomić sobie, że nasze życie to nie jest linia ciągle wznosząca, tylko to są wzloty i upadki. To są różne sytuacje życiowe, różne pory roku, które na nas oddziałują. To, że czasem nam się nic nie chce, jest więc czymś zupełnie normalnym. Pytanie, kiedy to przestaje być "normalne" - mówiła w "Czterech porach roku" Marzena Jankowska, psycholog z Wyższej Szkoły Bankowej.
Zobacz więcej na temat:  psychologia Agnieszka Kunikowska depresja wypalenie zawodowe zdrowie STYL ŻYCIA

Depresja jest dziedziczna. Czy można ją przewidzieć?

Mogłoby się wydawać, że naukowcy przebadali depresję z każdej strony. Ustalono przyczyny zewnętrzne depresji sezonowej, która wynika z reakcji organizmu na pory roku, utratę kogoś bliskiego, przeżycia traumatyczne, czy jest depresją poporodową. Ustalono też przy pomocy badań przyczyny depresji endogennej, tkwiącej wewnątrz ciała, zwanej inaczej właściwą lub kliniczną.
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski depresja choroba zdrowie cukrzyca
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem