more_horiz
PR24 Portal
Section05

deweloper

Koniec patodeweloperki. Waldemar Buda: mamy zielone światło KE, wkrótce podpiszę rozporządzenie

- Mamy zielone światło Komisji Europejskiej ws. rozporządzenia, które ma eliminować tzw. patodeweloperkę; na dniach je podpiszę - zapowiedział minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Chodzi o zmianę rozporządzenia ws. warunków technicznych, jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA deweloper budownictwo POLSKA rząd Ministerstwo Rozwoju Waldemar Buda

Dofinansowanie budownictwa komunalnego. Sprawdź, jak duże jest wsparcie i ile samorządów już skorzystało

Zainteresowanie udziałem w Rządowym Programie Wsparcia Budownictwa Socjalnego i Komunalnego zgłasza coraz więcej samorządów. Ministerstwo rozwoju i technologii postanowiło, że we wrześniu kolejna pula środków w wysokości 300 milionów złotych będzie do ich dyspozycji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA mieszkania na wynajem mieszkania deweloper budownictwo Waldemar Buda kredyt mieszkaniowy społeczeństwo POLSKA

Reforma planowania przestrzennego z podpisem prezydenta. Czy to koniec patodeweloperki?

Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację przepisów z zakresu planowania i zagospodarowania przestrzennego. Dzięki nim przyjęcie nowego planu miejscowego ma być możliwe w 8-9 miesięcy. A to ułatwi inwestorom zdobycie od samorządów nowych terenów pod budownictwo mieszkaniowe i zredukuje ceny nowych domów i mieszkań.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju budownictwo cyfryzacja biznesu mieszkanie inwestycje samorząd infrastruktura deweloper