more_horiz
PR24 Portal
Section05

dezinformacja

PR24 "Dezinformacja, operacje wpływu, działania hybrydowe". Żaryn o działaniach służb Moskwy i Mińska

- Rosja i Białoruś są ciągle zainteresowane infiltrowaniem polskiego państwa, szukaniem możliwości, by monitorować, co się dzieje w polskiej polityce i społeczeństwie, a także w jednostkach czy instytucjach, które są odpowiedzialne za bezpieczeństwo państwa polskiego - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn dezinformacja Rosja Białoruś

TYLKO U NAS "Skrajnie nierzetelny, wewnętrznie sprzeczny". Stanisław Żaryn punktuje materiał TVN na temat wiz

- To materiał nasycony ogromną ilością manipulacji i wewnętrznie sprzeczny. Jest skrajnie nierzetelny. Pokazano sześciu ludzi, którzy protestują przed jednym z konsulatów polskich w Afryce. Oni akurat protestowali przed konsulatem honorowym, który nie wydaje w ogóle wiz - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn dezinformacja TVN wiza

OPINIA "Zielona granica" jak "Nasze matki, nasi ojcowie". Propagandowe szczucie na Polaków wciąż w modzie

Agnieszka Holland zrobiła wiele filmów, które na trwałe wpisały się do polskiej kinematografii, a jej samej przyniosły sławę i uznanie. Niestety, dorobek ten reżyser postanowiła przekuć w polityczny cep, a swojego najnowszego dzieła użyć do uderzenia nie tylko w polski mundur, ale i w samą Polskę i Polaków. Dziś, gdy w jej obronie stają politycy i środowiska kojarzone z opozycją totalną, warto przypomnieć sobie o niemieckim serialu, który powielał równie obrzydliwe i kłamliwe oszczerstwa i który również cieszył się sympatią "elit".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Agnieszka Holland propaganda dezinformacja Niemcy polityka

opinia To wściekłość imigrantów paliła francuskie miasta. Raport obnażył kłamstwa lewicowej narracji

Z opublikowanego właśnie raportu francuskich służb wynika, że za zamieszki, które na przełomie czerwca i lipca ogarnęły całą Francję, odpowiada przede wszystkim młodzież o imigranckim pochodzeniu. To zaś oznacza, że ostatecznie w gruzach legła cała medialna lewicowo-liberalna narracja, która wytłumaczenia dla aktów wandalizmu i przemocy szukała wszędzie - ale nie u źródła.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Zamieszki we Francji Emmanuel Macron migracja islam dezinformacja Europa

Kreml uderza w podmioty odpowiedzialne za bezpieczeństwo Polski. Żaryn wylicza kłamstwa rosyjskiej propagandy

Władze na Kremlu podejmują szereg działań propagandowych mających na celu zdyskredytowanie osób i podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo państwa polskiego. Jak wyjaśnił pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn, działania te są prowadzone zarówno w naszym kraju, jak i wielu innych państwach przeciwnych rosyjskiej agresji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Kreml służby i bezpieczeństwo dezinformacja propaganda wojna na Ukrainie wojna 2023

Żaryn pokazał kolejne absurdy rosyjskiej propagandy. Sugerują, że Polska miałaby zaatakować... Litwę

Pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn zwrócił uwagę na kolejną próbę dezinformacji ze strony Rosji na temat Polski. Chodzi o rzekome agresywne plany Polski wobec sąsiadów.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo wojna 2023 wojna na Ukrainie dezinformacja bezpieczeństwo w sieci cyberbezpieczeństwo Stanisław Żaryn Białoruś

"Kłamstwa i własne interpretacje faktycznych wydarzeń". Analiza aktualnej rosyjskiej propagandy

Legionella przywleczona przez uchodźców z Ukrainy lub zmutowana w amerykańskim laboratorium, polscy najemnicy na Ukrainie, degradacja środowiska przez zaporę na granicy - takie przykłady kłamstw bądź manipulacji faktami podaje Stanisław Żaryn, pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej w raporcie o zagranicznym przekazie medialnym.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn Rosja dezinformacja propaganda

Wybory 2023. Powstał serwis, który zweryfikuje treści, rozpozna fake newsy i manipulacje

Zbliżają się wybory, kampania wyborcza nabiera tempa. Jest oczywiste, że w jej trakcie, obok informacji o programach poszczególnych kandydatów, będą się pojawiać także różnego rodzaje fake newsy i dezinformacje. Dlatego NASK uruchomił serwis bezpiecznewybory.pl, który jest ogólnodostępnym miejscem zgłaszania incydentów cyberbezpieczeństwa oraz szkodliwych treści, a także kompendium wiedzy wyborczej. Na portalu można też znaleźć aktualne i zweryfikowane informacje dotyczące procesu wyborczego.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo wybory w Polsce wybory 2023 fake news dezinformacja kampania wyborcza nask Trójka Witold Lazar wybory poradnik

"Putin i Łukaszenka uderzają w wizerunek i relacje międzynarodowe RP". Żaryn alarmuje

Propaganda Federacji Rosyjskiej, aktywnie wspierana przez aparat propagandowy Mińska, stale zwiększa dynamikę operacji informacyjnych wymierzonych w RP - powiedział w sobotę pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej RP Stanisław Żaryn.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo służby specjalne Stanisław Żaryn propaganda dezinformacja Władimir Putin Aleksander Łukaszenka

NASZ NEWS Unia zdecydowała o nałożeniu na Rosję nowych sankcji za dezinformację

Potwierdziły się wcześniejsze doniesienia brukselskiej korespondentki Polskiego Radia Beaty Płomeckiej, która jako pierwsza informowała o spodziewanej zgodzie na rozszerzenie czarnej listy o kolejne osoby i podmioty odpowiedzialne za rosyjską manipulację. Wpisanie na czarną listę oznacza zakaz wjazdu do Unii i zablokowane aktywa w Europie. Tym razem sankcje objęły 7 osób i 5 firm.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej Rosja dezinformacja wojna na Ukrainie

PR24 Kłamstwa Putina na temat Polski. Stanisław Żaryn: to zdarta płyta, Rosjanie mówią sami do siebie

- Te tezy to już trochę zdarta płyta. Rosjanie w dużej mierze mówią sami do siebie. Ale liczą też na to, że te kłamstwa będą rezonowały w różnego rodzaju prorosyjskich środowiskach w Europie - podkreślił w Polskim Radiu 24 Stanisław Żaryn, zastępca ministra koordynatora służb specjalnych i pełnomocnik rządu ds. bezpieczeństwa przestrzeni informacyjnej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA służby i bezpieczeństwo Stanisław Żaryn dezinformacja Rosja

"Są skandaliczne i stanowią element oczywistej dezinformacji". Radosław Fogiel o wypowiedziach Putina

Szef sejmowej komisji spraw zagranicznych Radosław Fogiel (PiS) uważa, że "Władimir Putin w swoim wystąpieniu używał narracji stworzonej przez rosyjskie specsłużby, by kreować konflikt Polski i Ukrainy oraz by podkopywać wiarygodność Polski". - Te wypowiedzi są jątrzące i skandaliczne, stanowią też element oczywistej dezinformacji - ocenił.
Zobacz więcej na temat:  Rosja Europa propaganda dezinformacja Kreml Władimir Putin Radosław Fogiel