more_horiz
PR24 Portal
Section05
dezinformacja

SWR wciąż sieje propagandę o Polsce. "Rosjanie chcą skłócić Polaków i Ukraińców"

- Tego typu insynuacje SWR rozsiewa od wielu lat, aby poróżnić Polaków i Ukraińców - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 płk. Andrzej Derlatka. Były szef Agencji Wywiadu skomentował w ten sposób ponowne oskarżenia Polski przez szefa Służby Wywiadu Zagranicznego Federacji Rosyjskiej o rzekomą chęć zajęcia zachodniej Ukrainy.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Tadeusz Płużański Europa dezinformacja propaganda wojna na Ukrainie relacje polsko-ukraińskie służby specjalne Stanisław Żaryn Siergiej Naryszkin POLSKA

IV Konferencja Media Przyszłości. Rosyjska propaganda wielkim wyzwaniem. "Konieczna jest współpraca"

W walce z rosyjską dezinformacją i propagandą europejskie media, w tym zwłaszcza agencje informacyjne powinny działać wspólnie - podkreślili uczestnicy IV Konferencji Media Przyszłości zorganizowanej w Centralnym Domu Technologii w Warszawie przez Polską Agencję Prasową.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa media media publiczne media społecznościowe propaganda dezinformacja fake news Wojciech Surmacz edukacja społeczeństwo

Spalone rosyjskie czołgi w Warszawie. Szef MON Ukrainy zapowiedział otwarcie wystawy

W Warszawie zostanie otwarta wystawa zniszczonych, spalonych rosyjskich pojazdów pancernych - poinformował Ołeksij Reznikow. Minister obrony Ukrainy zapowiedział, że później będzie ją można obejrzeć także w Madrycie czy Lizbonie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Warszawa zbrodnie wojenne konflikty międzynarodowe wojna na Ukrainie wojna 2022 Władimir Putin reżim propaganda dezinformacja siły zbrojne wystawa

Rosja chce wywołać światową falę głodu. Borrell o dezinformacji Kremla

Wojna Rosji z Ukrainą grozi wywołaniem globalnej fali głodu, a Kreml prowadzi działania dezinformacyjne, oskarżając Unię Europejską o blokowanie eksportu zbóż i nawozów - podkreślił wysoki przedstawiciel Unii do spraw zagranicznych Josep Borrell w artykule opublikowanym na stronie Europejskiej Służby Działań Zewnętrznych (EEAS).
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Bruksela Unia Europejska wojna na Ukrainie wojna 2022 konflikty międzynarodowe reżim Władimir Putin żywność dezinformacja propaganda

Żaryn obala kolejne kłamstwa Kremla. Pokazał spreparowane pismo ukraińskich dyplomatów do szefa polskiego MSZ

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn ostrzegł przed kolejnym fake newsem Kremla. Tym razem w ramach operacji dezinformacyjnej wytworzono fałszywe pismo Szefa MSZ Ukrainy do MSZ RP; dokument sugeruje, że Polska będzie szukać Ukraińców w wieku poborowym i odsyłać ich do ojczyzny. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo propaganda Kreml Rosja Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni dezinformacja fake news Stanisław Żaryn

UE wzmacnia walkę z dezinformacją. Zmiany w kodeksie postępowania i liczbie sygnatariuszy

Unia Europejska wzmacnia walkę z dezinformacją w czasie, gdy Rosja wykorzystuje ją jako broń w wojskowej agresji przeciwko Ukrainie. Komisja Europejska wprowadziła zmiany do ogólnounijnego kodeksu postępowania. Poinformowała też, że podwoiła się liczba jego sygnatariuszy i obecnie skupia on 34 firmy i organizacje.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska dezinformacja wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni

Propaganda Kremla wymierzona w Polskę. Żaryn: teraz sięga po opinie zachodnich "ekspertów"

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn powiedział, że propaganda Kremla wymierzona w Polskę chętnie sięga po opinie prorosyjskich komentatorów z państw Zachodu. - Pozwala to Rosji na kontynuowanie dezinformacyjnych ataków przeciwko Polsce - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo Rosja propaganda dezinformacja Stanisław Żaryn Ukraina wojna na Ukrainie Kreml

Propaganda Kremla wymierzona w Polskę. Żaryn: teraz sięga po opinie zachodnich "ekspertów"

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, Stanisław Żaryn powiedział, że propaganda Kremla wymierzona w Polskę chętnie sięga po opinie prorosyjskich komentatorów z państw Zachodu. - Pozwala to Rosji na kontynuowanie dezinformacyjnych ataków przeciwko Polsce - powiedział.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rosja propaganda dezinformacja Stanisław Żaryn Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Kreml

Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne przeciwko Polsce. Żaryn ujawnia cel Kremla

Rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że Siergiej Ławrow kontynuuje działania dezinformacyjne przeciwko Polsce. W ostatniej wypowiedzi kłamliwie stwierdził, że Polska zawłaszcza terytorium Ukrainy i przeszkadza w rozmowach pokojowych Rosja-Ukraina.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie Stanisław Żaryn dezinformacja polityka

"Nie będą osuszane żadne tereny". SG dementuje fakenewsy dot. budowy zapory przy granicy

Straż Graniczna zdementowała na swoim profilu w mediach społecznościowych fałszywe informacje, które pojawiły się w ostatnim czasie. Jak podkreślono w komunikacie "związku z budową bariery na granicy polsko-białoruskiej nie będą osuszane żadne tereny, nigdy nie było takich planów".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA granica straż graniczna służby i bezpieczeństwo MSWiA Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński dezinformacja fake news społeczeństwo

Nie tylko SMS-y. Eksperci ostrzegają: pliki PDF też mogą być złośliwe

Cyberprzestępcy w wiadomościach phishingowych czy smishingowych (wysyłanych za pomocą SMS-ów)  zamieszczają linki, które przekierowują ich odbiorców do złośliwej zawartości. Robert Dąbrowski, specjalista do spraw zabezpieczeń w sieci, podkreśla, że nie jest to jedyna stosowana przez oszustów metoda. Do maili często dołączane są pliki w formacie PDF, które po otwarciu mogą wyrządzić znaczące szkody na urządzeniach ofiar cyberataków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberprzestępczość cyberbezpieczeństwo oszustwa społeczeństwo cyberataki dezinformacja internet bezpieczeństwo danych

Wywiad Ławrowa dla francuskiej telewizji. Żaryn: typowa kremlowska propaganda

Stanisław Żaryn, rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych, napisał na Twitterze, że wywiad Siergieja Ławrowa dla TF1 Info "to typowe działania kremlowskiej propagandy". Ławrow oskarżył Zachód m.in. o hipokryzję, akceptację ukraińskich zbrodni oraz promowanie rusofobii.   
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Kreml propaganda dezinformacja fake news Siergiej Ławrow Stanisław Żaryn

Rosyjska dezinformacja w Polsce nasila się. Żaryn: chodzi o rozbudzenie wrogości do Ukraińców

"Działania rosyjskiej dezinformacji przeciwko Polsce skupiają się na rozbudzaniu wrogości między Polakami a Ukraińcami" - napisał w komunikacie rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Wszystko nasiliło się po zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Rosja dezinformacja propaganda fake news Stanisław Żaryn Ukraina
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem