more_horiz
PR24 Portal
Section05
diesel

Samochody zatruwają także wodę

Naukowcy z University of Toronto przestrzegają przed uwalnianiem przez auta różnego typu substancji pochodzących z płynów, lakierów i opon – trafiając do miejskich strumieni i rzek, zanieczyszczają one wodę! Co może pomóc?
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja zdrowie zanieczyszczenie powietrza diesel POLSKA ŚWIAT Polskie Radio Polskie Radio Kierowców polskie radio kierowców online polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ polskie radio kierowcy Radio kierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka radio kierowcow radio kierowców 24 ekologia

Rynek paliw w Polsce jest bezpieczny. Nie brakuje benzyny i diesla

- Dostawy paliw są w pełni zabezpieczone i wszyscy nasi klienci będą obsłużeni - oświadczył prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. Z kolei PERN, zarządzający siecią rurociągów oraz magazynów zapewnia, że działa bez zmian, jego bazy na bieżąco obsługują kierowców, przyjmują i wydają paliwo. Polskie koncerny paliwowe dywersyfikują coraz bardziej źródła dostaw ropy naftowej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA paliwa diesel PKN Orlen lotos Rosja

Stare diesle to narastający problem. Negatywnie wpływają na zdrowie i jakość powietrza

Diesle to rosnący problem. Pojazdy tego typu dotkliwie zanieczyszczają powietrze, a w 2022 mija 10 lat odkąd Światowa Organizacja Zdrowia oficjalnie uznała spaliny diesli za rakotwórcze. Fundacja Promocji Pojazdów Elektrycznych opublikowała raport pokazujący jak wykorzystywanie pojazdów z silnikiem diesla wpływa na ludzkie zdrowie i jakość powietrza w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA motoryzacja zdrowie zanieczyszczenie powietrza diesel

"Elita europejska jest zbliżona do Niemiec". Bogdan Pęk o sprawie "dieselgate"

- Ta tzw. elita europejska jest dlatego tak zbliżona do Niemiec, bo to Niemcy mieli największy wpływ na jej mianowanie, została mianowana "na wieki wieków", podobnie jak TSUE. (...) Zwrócenie się do TSUE ws. niezawisłości niemieckich sędziów potwierdzałoby, że sądownictwo w państwach członkowskich ma podlegać biurokracji europejskiej - mówił w Polskim Radiu 24 Bogdan Pęk, który odniósł się do sprawy tzw. dieselgate, dotyczącej oszustw klimatycznych firmy Volkswagen.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Michał Rachoń polityka ŚWIAT sądownictwo Niemcy Europa Trybunał Sprawiedliwości UE volkswagen diesel

Strefy czystego transportu będą powstawać w polskich miastach

Już wkrótce kopcący diesel nie wjedzie do centrów niektórych polskich miast. A to za sprawą nowelizacji ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych, dzięki której samorządy będą miały wolną rękę w tworzeniu "stref czystego transportu", czyli obszarów, po których nie będą mogły poruszać się auta niespełniające określonych norm emisji spalin. Tak będzie m.in. już za rok w Krakowie. Lublin także ma w planie stworzenie takich stref.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo motoryzacja diesel ekologia zanieczyszczenie powietrza miasto Piotr Łodej Trójka

Francja: zarzuty dla Renault w aferze "dieselgate". Firma odrzuca oskarżenia

Francuski wymiar sprawiedliwości postawił zarzuty firmie Renault w tak zwanej aferze "dieselgate", dotyczącej fałszowania wskaźników emisji spalin. Skandal ten wybuchł w 2015 roku i dotyczył masowego oszustwa, którego dopuścił się niemiecki koncern Volskwagen. Teraz podobne oskarżenia padły w sprawie francuskiego producenta samochodów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Francja Europa motoryzacja renault diesel

Dym z wydechu - kolor ma znaczenie!

Działanie samochodu spalinowego wiąże się niestety z emisją zanieczyszczeń do atmosfery. Najczęściej dym wydobywający się z wydechu jest bezbarwny i nie zwracamy nie niego uwagi. Przy nieprawidłowej pracy silnika lub powstałej usterce kolor dymu może zmienić się na biały, czarny a nawet niebieski. Okazuje się, że barwa może wskazywać na źródło problemu!
Zobacz więcej na temat:  motoryzacja kierowca kierowcy samochody samochód drogi Polskie Radio Kierowców Radio kierowców spaliny ekologia diesel benzyna zanieczyszczenie zanieczyszczenie powietrza
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem