more_horiz
PR24 Portal
Section05

dobroczynność

Agata Kornhauser-Duda zaprasza na Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny. Pierwsza dama objęła go patronatem

- Mam ogromną przyjemność zaprosić Państwa do udziału w 16. Międzynarodowym Kiermaszu Dobroczynnym - powiedziała małżonka prezydenta Agata Kornhauser-Duda w nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych Kancelarii Prezydenta RP. Wydarzenie jest objęte honorowym patronatem pierwszej damy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo dobroczynność Agata Kornhauser-Duda

Z Los Angeles na wyspę Catalina, Reportaż "Spokojnej wody" [POSŁUCHAJ]

"Spokojnej wody" – tego zawsze życzy się pływakom, a ta przeprawa była wyjątkowa: Aleksandra Kabelis popłynęła na wyspę Catalina, a Piotr Biankowski pokonał tę samą trasę w przeciwnym kierunku, do Los Angeles. Przepłynięcie odcinka o długości 34 kilometrów zajęło każdemu z nich 12-14 godzin. Do swoich celów dotarli w towarzystwie ryb latających, delfinów i rekinów.
Zobacz więcej na temat:  reportaż Urszula Żółtowska-Tomaszewska woda dobroczynność pr poleca

"Lato z Radiem" szuka Superbohaterów. Przypominamy ubiegłorocznych laureatów

"Lato z Radiem" 2023 ogłosiło drugą edycję plebiscytu "Liga Superbohaterów". Akcja ma na celu zaprezentowanie ludzi, którzy w swojej pracy lub w czasie wolnym bezinteresownie pomagają innym, angażują się w różnego rodzaju inicjatywy lub sami je organizują, czynią dobro z myślą o innych i których można określić mianem Superbohatera. A kogo wybraliśmy rok temu?
Zobacz więcej na temat:  Lato z Radiem 2023 dobroczynność

Żołnierze WOT pomagają w święta. Szykują paczki, wspierają kombatantów, oddają krew

Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej angażują się w bożonarodzeniową pomoc. Np. żołnierze 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej wspierają osoby potrzebujące w świątecznych akcjach charytatywnych. W tym roku zorganizowali m.in. zbiórkę pieniężną na rzecz hospicjum, zaangażowali się w Szlachetną Paczkę i odwiedzili kombatantów z podarunkami. Przed świętami oddali też w sumie 50 litrów krwi.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojska Obrony Terytorialnej WOT dobroczynność Szlachetna Paczka kombatanci

W Warszawie odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM. Wzięła w nim udział pierwsza dama

W niedzielę w Warszawie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kornhauser-Duda kancelaria prezydenta pomoc społeczeństwo POLSKA Warszawa dyplomacja dobroczynność

O. Filc o tym, jak powinien pomagać chrześcijanin: trzeba zrobić miejsce drugiemu człowiekowi w sercu

- W istocie doświadczenia pomagania nie jest ważne miejsce fizyczne w pierwszym rzędzie, ale najpierw miejsce w sercu. Z tego rodzi się to, że ja rzeczywiście wsłuchujący się w Ewangelię chcę rzeczywiście pomóc temu, kto jest w tej realnej potrzebie - mówił w Polskim Radiu 24 o. Łukasz Filc, OP.   
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 społeczeństwo Małgorzata Raczyńska-Weinsberg pomoc dobroczynność Boże Narodzenie