more_horiz
PR24 Portal
Section05

dofinansowanie

Panele słoneczne, turbiny wiatrowe, pompy ciepła. Resort rozwoju dofinansuje projekty strategiczne

Do 150 mln euro wsparcia na projekty o znaczeniu strategicznym dla przejścia na gospodarkę o zerowej emisji przewiduje rozporządzenie ministerstwa rozwoju, którego projekt został opublikowany na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Chodzi m.in. o produkcję baterii, paneli słonecznych, turbin wiatrowych i pomp ciepła.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma Ministerstwo Rozwoju dofinansowanie

Szansa dla rolników na dofinansowanie rozwoju małych gospodarstw. Ogłoszono termin składania wniosków

Od 28 września do 27 października 2023 r. rolnicy będą mogli ubiegać się o wsparcie na rozwój małych gospodarstw. Płatność będzie w formie ryczałtu do 120 tys. zł - poinformowała w czwartek Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pomoc będzie finansowana z Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej 2023-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo ARiMR dofinansowanie

Dofinansowanie na lepszy dostęp do szybkiego internetu. Ministerstwo Cyfryzacji ujawniło szczegóły

"Od 4 września do 4 października będzie trwał nabór wniosków na dofinansowanie budowy dostępu do szybkiego internetu w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Na ten cel przeznaczyliśmy prawie 1,5 mld zł" - przekazało Ministerstwo Cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA internet technologie www pieniądze dofinansowanie Ministerstwo Cyfryzacji infrastruktura infratsruktura IT

Miasta wschodniej Polski będą mogły inwestować w parki, ogrody i zielone pasaże. Ruszył nabór wniosków

Ruszył nabór wniosków o dofinansowanie projektów na adaptację miast w Polsce wschodniej do zmian klimatu. Inwestycje mają pomóc w odbetonowaniu i zazielenieniu przestrzeni publicznej - poinformowało ministerstwo funduszy i polityki regionalnej. Budżet konkursu wynosi 550 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA fundusze europejskie Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Polska Wschodnia zmiany klimatyczne dofinansowanie

Waldemar Buda: 4,5 tys. wniosków o kredyt na 2 proc., zakup pierwszego mieszkania z rynku wtórego bez podatku

Przeciętny kredyt na pierwsze mieszkanie o jaki występują klienci w bankach to 350-370 tys. zł. Górne limity 500-600 tys. zł są wykorzystywane w zasadzie tylko w Warszawie. Dotychczas podpisano kilkadziesiąt umów na kredyt na 2 proc. ale wniosków jest ponad 4,5 tys. Kolejnym ułatwieniem dla kupujących pierwsze mieszkanie jest też likwidacja PCC, która wejdzie w życie w końcu sierpnia. To obniży koszt zakupu na rynku wtórnym, ale tylko tym, którzy kupują pierwsze mieszkanie czy dom samodzielnie - powiedział w audycji Rządy Pieniądza minister rozwoju i technologii Waldemar Buda.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA kredyt mieszkaniowy dofinansowanie

Uwaga rolnicy. Kończą się terminy składania wniosków o dopłaty do nawozów i do sprzedanych zbóż

Do tej pory od rolników wpłynęło ponad 260 tys. wniosków o dopłaty do nawozów, najwięcej na Mazowszu, Lubelszczyźnie i w Wielkopolsce - poinformowała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Agencja poinformowała również, że rolnicy złożyli ponad 98,5 tys. wniosków o dopłaty do sprzedanych zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie dofinansowanie zboże ARiMR Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Szykuje się rekordowy rok dla inwestycji samorządowych. Soboń: następuje transfer środków dla Polski powiatowej

Dzięki wsparciu dla inwestycji samorządowych ze strony rządu jednostki samorządu terytorialnego zainwestują w tym roku rekordowe 115 mld zł - mówił we wtorek w Sejmie wiceminister finansów Artur Soboń. Przypomniał, że w tym roku do samorządów trafi 13,2 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA inwestycje infrastruktura samorząd Ministerstwo Finansów dofinansowanie polityka

Budżet "Mojego Prądu" kurczy się pod napływem wniosków. Resort klimatu szuka dodatkowych środków, by przedłużyć nabór

Przy obecnym zainteresowaniu beneficjentów piątą edycją "Mojego Prądu" jego budżet wyczerpie się w połowie września tego roku - poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Zapewnił, że Fundusz oraz resort klimatu poszukują dodatkowych środków, by przedłużyć nabór.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA NFOŚiGW Ministerstwo Klimatu i Środowiska dofinansowanie fotowoltaika

Nie będzie kolejnej "Tarczy dla pogranicza". Resort rozwoju: cały czas monitorujemy sytuację

Ministerstwo Rozwoju i Technologii nie planuje nowelizacji rządowego programu wsparcia branży turystycznej przy granicy z Białorusią "Tarcza dla pogranicza". Program z łącznym budżetem 100 mln zł wprowadzono w połowie kwietnia 2023 r., aby przeciwdziałać negatywnym skutkom obowiązywania stanu wyjątkowego i czasowego zakazu przebywania na części obszaru województw podlaskiego i lubelskiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rozwoju firma przedsiębiorca dofinansowanie