more_horiz
PR24 Portal
Section05

dom dziecka

Spotkania z potrzebującymi, w domach opieki, hospicjach. Ruszyła kolejna edycja akcji "PoKolędzie JP2"

Rozpoczęła się rejestracja do kolejnej edycji akcji PoKolędzie JP2, w ramach której chóry, schole parafialne i zespoły muzyczne będą śpiewać kolędy w domach pomocy społecznej, klubach seniora, aresztach śledczych, hospicjach, domach dziecka i placówkach opiekuńczo-wychowawczych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jan Paweł II kolędy chór wolontariat dom dziecka hospicjum szpital areszt Warszawa społeczeństwo pomoc

Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka. W Warszawie zagra 20 drużyn

Na stadionie Legii w Warszawie rozpoczynają się VIII Mistrzostwa Świata Dzieci z Domów Dziecka w Piłce Nożnej. W turnieju weźmie udział 20 drużyn między innymi z Belgii, Bośni i Hercegowiny, Chorwacji, Czech, Niemiec, Francji, Madagaskaru, Portugalii, Tajlandii, Ukrainy, Uzbekistanu i Węgier. Nie zabraknie też Biało-Czerwonych. Turniej potrwa do niedzieli.
Zobacz więcej na temat:  Piłka nożna dzieci dom dziecka Warszawa POLSKA społeczeństwo

ZŁOMBOL, czyli rajd starych aut do Portugalii, aby pomóc dzieciom z domów dziecka

ZŁOMBOL to cykliczna, jedyna w swoim rodzaju impreza: charytatywny rajd turystyczny, którego celem jest zbieranie pieniędzy dla dzieci z domów dziecka. Rajd nie byle jaki, bo biorą w nim udział różne samochody z czasów słusznie minionych. ZŁOMBOL przez 17 lat odwiedził wiele krajów w Europie. Tym razem celem była Portugalia.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA motoryzacja dom dziecka Portugalia pomoc Piotr Firan Trójka samochód

Sprawa rodzinnego domu dziecka w Wągrowcu. Wiceminister Socha: będziemy wyjaśniać, jak wyglądał nadzór nad placówką

W środę do szpitala w Wągrowcu trafiło 12 dzieci w wieku od około 2 do 14 lat ze śladami mogącymi świadczyć o przemocy fizycznej. 49-letnia kobieta i 58-letni mężczyzna zostali zatrzymani w sprawie stosowania przemocy wobec podopiecznych. Dwoje czteroletnich dzieci nadal przebywa w szpitalu na obserwacji. Do zdarzenia odniosła się wiceminister rodziny Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej Barbara Socha dzieci rodzina przemoc dom dziecka rodzina zastępcza społeczeństwo Wągrowiec wielkopolskie POLSKA

Tragedia w domu dziecka w Łódzkiem. Rzecznik praw dziecka apeluje do mediów

Musimy się skupić na pomocy dzieciom, które ucierpiały oraz były świadkami wydarzeń w domu dziecka w miejscowości Tomisławice w województwie łódzkim - podkreślił rzecznik praw dziecka. - Mam apel do mediów, aby ograniczyć spotkania, wywiady z rodzeństwem, rodzinami tych dzieci, a nie szukać sensacji - mówił Mikołaj Pawlak.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA łódzkie zabójstwo regiony policja Mikołaj Pawlak Rzecznik Praw Dziecka dom dziecka

"Mniej placówek, więcej rodzin". Barbara Socha o zmianach w systemie pieczy zastępczej

- Chodzi nam o to, aby dzieci, które muszą być odbierane rodzinom naturalnym, trafiały do rodzinnych form pieczy, czyli do rodzin zastępczych, a nie do placówek opiekuńczo-wychowawczych, które kiedyś nazywaliśmy domami dziecka - mówiła w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  dzieci POLSKA dom dziecka rodzina zastępcza pomoc rodzina społeczeństwo Katarzyna Gójska Barbara Socha

Dwukrotnie wzrosną wynagrodzenia rodzin zastępczych. Barbara Socha wyjaśnia

- Wspieramy rodziny zastępcze, prawie dwukrotnie podnosimy wynagrodzenie rodzin zastępczych. Wprowadzamy rejestr rodzin zastępczych, dzieci i osób usamodzielnianych jako narzędzie dla samorządów i sądów rodzinnych - powiedziała w Programie 1 Polskiego Radia Barbara Socha o nowelizacji ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Zobacz więcej na temat:  Barbara Socha Katarzyna Gójska rodzina zastępcza społeczeństwo POLSKA pomoc dzieci dom dziecka rodzina

Zbiórki internetowe. Jak gromadzić środki na pomoc innym?

Tak jak w wielu przypadkach, tak w przypadku zbiórek internetowych kluczem jest… dobry pomysł i pasja w jego realizacji. – Jeżeli chodzi o naszą zbiórkę, którą nadal realizujemy, to mieliśmy to szczęście. Pomógł nam portal, na którym ją zawiesiliśmy. Doradził nam w odpowiednim ułożeniu zdjęć i tekstu, a także podpromował ją odpowiednio – przyznaje Michał Skup, prezes Fundacji im. Piotra Kotowskiego. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Karol Gnat społeczeństwo internet uchodźcy dom dziecka pomoc

Zmiany w ustawie o pieczy zastępczej. Wiceminister Socha wyjaśnia

- Mamy ok. 70 tys. dzieci, które aktualnie przebywają w pieczy zastępczej - to jest 0,88 proc. wszystkich dzieci w Polsce. Pracujemy nad tym, żeby system był jak najbardziej wydolny - mówiła w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha.
Zobacz więcej na temat:  rodzina zastępcza dom dziecka społeczeństwo pomoc pomoc społeczna Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Antoni Trzmiel Polskie Radio 24 POLSKA

Ustawa o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Wiceszefowa MRiPS wskazuje najważniejsze zmiany

- Jesteśmy przekonani, że dzięki proponowanym zmianom proces deinstytucjonalizacji w pieczy zastępczej w Polsce przyspieszy - powiedziała wiceszefowa ministerstwa rodziny i pracy Barbara Socha, odnosząc się do procedowanego w Sejmu projektu noweli o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dzieci opieka nad dzieckiem Ministerstwo Rodziny rodzina społeczeństwo dom dziecka