more_horiz
PR24 Portal
Section05

dom

Odśnieżanie chodników. Czy zawsze jest to obowiązek miasta?

Zima to obciążenie dla służb miejskich i dodatkowe obowiązki dla właścicieli nieruchomości. Dla osób zarządzających wspólnotami i spółdzielniami mieszkaniowymi to również ryzykowny okres, bo wypadki na zarządzanym terenie spowodowane nieuprzątnięciem śniegu czy lodu mogą ich bardzo dużo kosztować. Jakie są obowiązki właściciela nieruchomości zimą, kto odpowiada za odśnieżanie chodników w mieście i na wsi? Co grozi za niedopełnienie swoich powinności?
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo bezpieczeństwo zima śnieg drogi chodnik odśnieżanie dom mandat nieruchomości straż miejska

Rzecznik PSP ostrzega: Wszystkich Świętych to czas zwiększonego ryzyka powstania pożarów

- Okres Wszystkich Świętych to czas szczególny, ale w chwili, gdy odwiedzamy groby naszych bliskich, zwiększa się ryzyko powstania pożarów, zarówno tych przypadkowych, jak i celowych - powiedział rzecznik prasowy Państwowej Straży Pożarnej bryg. Karol Kierzkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Wszystkich Świętych cmentarz straż pożarna bezpieczeństwo społeczeństwo mieszkanie mieszkania dom pożar

Darmowe projekty domów. Resort rozwoju: od października także o powierzchni 120, 150 i 180 m kw.

Bezpłatne projekty domów 120, 150 i 180 m kw. będzie można pobrać od października br. ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego - podał w poniedziałek resort rozwoju. Szef MRiT Waldemar Buda dodał, że bezpłatne projekty domów do 70 m kw. okazały się "hitem".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Waldemar Buda ministerstwo infrastruktury dom budowa mieszkanie budownictwo POLSKA społeczeństwo

Małe kotki: urocze, słodkie, zabawne. Jak bezpiecznie wprowadzić je do domu?

Kiedy są małe, są najpiękniejsze i najsłodsze: wszyscy je kochają. Jednak kiedy dorosną, potrafią narobić poważnych problemów. Jak małe kotki dobrze wprowadzić do naszego domu i się z nimi zaprzyjaźnić już za młodu, by potem nie mieć nieprzyjemności? Jak sami powinniśmy przygotować się na przyjęcie nowego kota w domu i co zrobić, by kot poczuł się u nas dobrze?
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA zwierzęta domowe kot dom Tomasz Miara Trójka

Wymiana kopciuchów w budynkach wielorodzinnych. Miliard złotych w nowej edycji programu "Ciepłe mieszkanie"

Na wymianę kopciuchów w budynkach wielorodzinnych Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej planuje przeznaczyć 1 mld zł - poinformował wiceszef NFOŚiGW Paweł Mirowski. Nowa edycja programu "Ciepłe mieszkanie" ma ruszyć w trzecim kwartale 2023 r. - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska emisja co2 emisja gazów ETS dom społeczeństwo POLSKA powietrze

Norweski dom – prosty, niewyróżniający się, wygodny i ekologiczny

Co prawda hygge, jako nazwa stylu życia, to pomysł duński, jednak tak naprawdę można go spotkać w całej Skandynawii. Norwegowie, którzy mają swój friluftsliv, czyli „życie na świeżym powietrzu” (fri – wolny, luft – powietrze, liv – życie), jeśli chodzi o dom, także uważają, że powinno być przyjemnie, estetycznie, ale przede wszystkim – wygodnie i komfortowo.
Zobacz więcej na temat:  STYL ŻYCIA dom mieszkanie Skandynawia Norwegia ekologia remont mieszkania remont domu Piotr Firan Trójka