more_horiz
PR24 Portal
Section05
dom

Uciekamy z miasta na wieś. Spis powszechny potwierdził obserwowane od lat zjawisko

W całej Polsce spadła liczba mieszkańców miast; najbardziej w województwie łódzkim. Polski Instytut Ekonomiczny zauważa, że mazowieckie jest jedynym regionem, w którym liczba mieszkańców miast wzrosła. Spis powszechny potwierdził obserwowane od lat zjawisko zwiększania się liczby mieszkańców wsi.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA miasto wieś mieszkanie dom Narodowy Spis Powszechny Główny Urząd Statystyczny

Domy przysłupowe – dziedzictwo transgranicza woła o ocalenie

Schirgiswalde w Niemczech, Vysoka Lipa w Czechach, Bogatynia w Polsce – te trzy miasta w sąsiadujących ze sobą krajach łączy wspólne dziedzictwo architektoniczne w postaci domów przysłupowych. Wiele z tych znajdujących się po polskiej stronie niestety jest w fatalnym stanie. O ocalenie ich od zapomnienia walczą mieszkańcy województwa dolnośląskiego i miłośnicy regionu.
Zobacz więcej na temat:  Witold Lazar Trójka Piotr Słowiński dom dolnośląskie Dolny Śląsk Turów zabytki Czechy Niemcy

Wymiana zamiast wyrzucania. Drugie życie naszych przedmiotów

Wymiana używanych, lecz wciąż sprawnych przedmiotów to o wiele lepszy pomysł niż wyrzucanie ich na śmietnik, prawda? W wielu polskich miastach powstają miejsca, w których niepotrzebne rzeczy mogą otrzymać drugie życie. Jednym z takich miejsc jest zlokalizowana na warszawskich Bielanach Dzielnia. Można tam wymienić sprawne, ale niepotrzebne rzeczy na inne, które nam się przydadzą – od ubrań po sprzęty AGD lub meble.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Piotr Firan Monika Suszek moda buty książki Warszawa odpady ekologia psychologia dom mieszkanie

Jak dziś wyglądają nasze relacje międzysąsiedzkie?

Dawniej zadawaliśmy sobie pytanie: "Czy dobrze znamy swoich sąsiadów?". Dziś powinno ono brzmieć raczej: "Czy w ogóle znamy naszych sąsiadów?". Problem dotyczy zwłaszcza współczesnych blokowisk. Jak relacje międzysąsiedzkie wyglądają w dzisiejszych czasach? Jakie są ich jasne i ciemne strony?
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara pomoc mieszkanie mieszkania dom psychologia Monika Suszek społeczeństwo monitoring

Mniej formalności i łatwiej o kredyt. Polski Ład ułatwia zakup mieszkania i budowę domu

Propozycje Polskiego Ładu dotyczące budownictwa, jak dom do 70 m2 bez formalności czy gwarancja wkładu własnego, pomogą młodym oraz uboższym rodzinom zdobyć własny "kąt". Jak podkreślił wiceminister rozwoju i technologii Piotr Uściński podczas parlamentarnych prac nad projektem, jeden z priorytetowych elementów Polskiego Ładu staje się faktem.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Polski Ład mieszkanie dom podsumowanie 2021

Rynek nieruchomości 2022. Eksperci: wzrosty cen nie będą już tak dynamiczne

W przyszłym roku ceny nieruchomości będą zbliżone do tegorocznych poziomów albo jeszcze bardziej wzrosną - przewidują agenci Metrohouse. Przedstawiciele branży nieruchomości są dość podzieleni co do kształtowania się cen, natomiast to, co stanowi wspólny mianownik, to mała wiara w spadki cen - zarówno na rynku pierwotnym, jak i wtórnym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA nieruchomości mieszkania dom inwestycje działka budowlana badania rynku ceny mieszkań społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem