more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dominik Tarczyński

Poruszające wspomnienie pani Genowefy. Pokazała, jak Niemcy rabowali Polskę. "Niech teraz oddadzą"

Podczas niedzielnego spotkania w Radomiu z europosłami Dominikiem Tarczyńskim i Zbigniewem Kuźmiukiem głos zabrała pani Genowefa, która przeżyła drugą wojnę światową i osobiście pamięta niemieckie okrucieństwo. Seniorka w poruszającym wspomnieniu podkreśliła, że Niemcy powinni wypłacić reparacje za swoje zbrodnie i zniszczenia.
Zobacz więcej na temat:  Zbigniew Kuźmiuk Prawo i Sprawiedliwość PiS Radom mazowieckie POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa Niemcy Dominik Tarczyński

Politycy PiS: rezolucje europarlamentu przeciw Polsce były inspirowane przez PO

- W latach 2016-2022 podjęto wobec Polski 38 rezolucji, które były inspirowane przez delegację PO w PE. To są konkretne fakty, które przekazujemy do opinii publicznej – powiedział podczas konferencji PiS europoseł Tomasz Poręba. W specjalnej konferencji wzięli udział także rzecznik PiS Rafał Bochenek i europoseł PiS Dominik Tarczyński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Tomasz Poręba Prawo i Sprawiedliwość Platforma Obywatelska Donald Tusk Dominik Tarczyński Rafał Bochenek

tylko u nas Rosyjski oligarcha inspirował ataki na Polskę? Tarczyński ujawnia nowe informacje o aferze korupcyjnej w PE

- Kiedy w 2016 roku Eva Kaili bawiła się z Iwanem Sawwidisem, w tym samym czasie pisała wniosek o to, aby rozpocząć procedurę z art. 7 przeciwko Polsce - to było trzy miesiące po wyborach - mówił w Polskim Radiu 24 Dominik Tarczyński. Europoseł PiS wyjaśnił, że nowe informacje o relacjach głównej podejrzanej w aferze korupcyjnej w Parlamencie Europejskim wskazują na silne związki tej sprawy z Rosją.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Parlament Europejski korupcja Rosja Dominik Tarczyński Michał Rachoń Polskie Radio 24

Nowe dowody ws. korupcji w PE. Tarczyński pyta parlamentarzystkę PO o jej marokańskiego asystenta

- Chciałbym zapytać panią senator Sekułę z Platformy Obywatelskiej, kim jest dla niej Jalal Bensaid, jej asystent pochodzenia marokańskiego. Człowiek, o którym mówi się, że jest aptekarzem, który był w bardzo bliskich kontaktach z ambasadorem Maroka w Polsce - pytał na konferencji prasowej europoseł PiS Dominik Tarczyński.
Zobacz więcej na temat:  korupcja Parlament Europejski Unia Europejska Europa Dominik Tarczyński ŚWIAT

Korupcja w PE a rezolucje przeciwko Polsce. Tarczyński pokazał kolejne dowody. Przypomniał działania Trzaskowskiego

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński, który poszukuje dowodów na korupcję i działania przeciwko Polsce w Parlamencie Europejskim, mówił w TVP Info, że rezolucje przeciwko naszemu krajowi były pisane przez grupy polityczne i ludzi, którzy są albo oskarżeni o korupcję, albo już aresztowani, albo znajdują się w kręgu podejrzeń.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Tarczyński Parlament Europejski Bruksela Unia Europejska ŚWIAT Katar

Europoseł Tarczyński: nie pozwolimy, żeby Polska była opluwana przez łapówkarzy z Brukseli

Apele o pilne rozliczenie afery korupcyjnej, utworzenie obowiązkowego rejestru lobbystów i unijnej instytucji do spraw etyki padały podczas debaty na sesji plenarnej Europarlamentu w Strasburgu. Dotyczyła ona skandalu, który wybuchł przed miesiącem. Chodzi o kupowanie wpływów przez Katar i Maroko, przekazywanie drogich prezentów i wysokich łapówek. O szczegółach brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  korupcja Parlament Europejski Unia Europejska Dominik Tarczyński Europarlament Europa ŚWIAT

Polski akcent w Katargate? Tarczyński pokazuje dokumenty i apeluje o powtórzenie głosowań PE

Na antenie TVP Info przedstawiono potwierdzenia przelewów na łączną kwotę 60 mln dolarów dla siatki korupcyjnej działającej w Parlamencie Europejskim. Polityk PiS Dominik Tarczyński zwrócił uwagę, że osoby, które korzystały z łapówek, wszczynały ataki na nasz kraj. W związku z tym zaapelował, by powtórzyć wszystkie głosowania skierowane przeciwko Polsce.
Zobacz więcej na temat:  korupcja ŚWIAT Parlament Europejski Dominik Tarczyński Europa

Tarczyński: będę wnioskował o odwołanie Sikorskiego z funkcji szefa delegacji UE - Stany Zjednoczone

Będę wnioskował na posiedzeniu PE w Strasburgu o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji przewodniczącego delegacji Unia Europejska - Stany Zjednoczone - zapowiedział we wtorek europoseł PiS Dominik Tarczyński. Według niego, wpis Sikorskiego był szkodliwy i niebezpieczny.
Zobacz więcej na temat:  Dominik Tarczyński Radosław Sikorski Nord Stream Nord Stream 2 Unia Europejska

Będzie wniosek o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji szefa delegacji UE - USA. To efekt wpisu na Twitterze

We wtorek europoseł PiS Dominik Tarczyński zapowiedział, że będzie "wnioskował na posiedzeniu PE w Strasburgu o odwołanie Radosława Sikorskiego z funkcji przewodniczącego delegacji Unia Europejska - Stany Zjednoczone". Jak mówił, "wpis Sikorskiego był szkodliwy i niebezpieczny".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja polityka Radosław Sikorski Dominik Tarczyński Polska w Unii Europejskiej

"Chodzi o władzę, ale nie tę w spółce". Tarczyński o ujawnionym nagraniu rozmowy "GW" z zarządem Agory

- Na nagraniu usłyszeliśmy, że chodzi o władzę i pieniądze - powiedział w programie "#Jedziemy" w TVP Info europoseł PiS Dominik Tarczyński, komentując ujawniony przez portal tvp.info zapis dźwięku ze spotkania pracowników "Gazety Wyborczej" z kierownictwem Agory. Podkreślił również, że "nie chodzi o władzę w spółce".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Platforma Obywatelska Gazeta Wyborcza Dominik Tarczyński

"Te pieniądze wpłyną, trzeba jedynie trochę cierpliwości". Tarczyński o akceptacji KPO

- Zatwierdzenie Krajowego Planu Odbudowy to jest proces, który wymaga cierpliwości, który wymaga od nas zaangażowania, ale to się dzieje. Jestem bardzo spokojny o to, że te pieniądze wpłyną - mówił w Programie 3 Polskiego Radia Dominik Tarczyński, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska GOSPODARKA fundusze unijne pieniądze fundusze europejskie inwestycje POLSKA Ursula von der Leyen Trójka Dominik Tarczyński