more_horiz
PR24 Portal
Section05

Donald Trump

Wystartuje w wyborach prezydenckich w USA? Liz Cheney chce zablokować polityczny powrót Trumpa

Liz Cheney, córka byłego wiceprezydenta USA Dicka Cheneya i do niedawna jedna z przywódczyń Partii Republikańskiej, powiedziała w wywiadzie dla "Washington Post", że rozważa start w wyborach prezydenckich w 2024 roku jako kandydatka niezależna, by nie dopuścić do powrotu Donalda Trumpa do Białego Domu.
Zobacz więcej na temat:  USA Donald Trump wybory w USA Partia Republikańska ŚWIAT prezydent Joe Biden Ameryka Północna

Co dalej z embargiem na ukraińskie zboże? "To kluczowa sprawa dla europejskich rolników"

Polskie władze powtórzyły dziś swoją zapowiedź, że jeżeli po 15 września nie zostanie przedłużone unijne embargo na sprowadzanie zboża z Ukrainy, to Polska sama wprowadzi taki zakaz. - To kluczowa sprawa dla ogromnej rzeszy europejskich rolników - nie ma wątpliwości prof. Genowefa Grabowska.
Zobacz więcej na temat:  Michał Strzałkowski Andrzej Duda Wołodymyr Zełenski Donald Trump zboże Ukraina

Orban znów szokuje swoją prorosyjską postawą. Chce porozumienia z Kremlem i odrzuca członkostwo Ukrainy w NATO

W długim wywiadzie z amerykańskim dziennikarzem Tuckerem Carlsonem premier Węgier Viktor Orban powiedział, że "należy osiągnąć porozumienie z Rosją w sprawie nowej architektury bezpieczeństwa, aby zapewnić Ukrainie bezpieczeństwo i suwerenność, ale nie członkostwo w NATO".
Zobacz więcej na temat:  Węgry ŚWIAT USA Rosja wojna na Ukrainie Viktor Orban Donald Trump

Zarzuty dla Donalda Trumpa. Sąd wskazał datę rozpoczęcia kolejnego procesu

Na 4 marca wyznaczono pierwszą rozprawę w sprawie w której Donald Trump jest oskarżony o próbę zmiany wyniku wyborów w Stanach Zjednoczonych. Termin ten zbiega się z najważniejszym głosowaniem w republikańskich prawyborach, w których startuje Trump. Były prezydent USA ma obecnie cztery sprawy kryminalne.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Stany Zjednoczone Donald Trump wybory w USA Ameryka Północna

Trumpa czekają kłopoty? Ekspert: niewykluczone, że śledztwo wykluczy go z ubiegania się o prezydenturę

- W trakcie prezydentury Donalda Trumpa, a nawet jeszcze przed jej rozpoczęciem, podczas kampanii wyborczej, było wiele afer. Ale nie wpływają one negatywnie na jego poparcie, a wręcz je umacniają - mówił w audycji "W samo południe" Tomasz Smura, ekspert z Fundacji im. Kazimierza Pułaskiego. Zwrócił jednak uwagę, że śledztwo federalne teoretycznie może wykluczyć go z ubiegania się o prezydenturę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Ameryka Północna Ameryka Stany Zjednoczone USA Donald Trump Biały Dom sądownictwo Republikanie wybory w USA Magdalena Skajewska polityka

Były prezydent USA Donald Trump formalnie aresztowany

Politykowi stawia się 13 zarzutów, z których główny to uczestnictwo w grupie przestępczej, której celem było nielegalne obalenie wyników wyborów prezydenckich z 2020. Donald Trump nie przyznaje się do żadnego ze stawianych mu zarzutów i twierdzi, że są one motywowane politycznie.  Były prezydent został zwolniony po zapłaceniu kaucji w wysokości 200 tys. dolarów.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Donald Trump wybory prezydenckie w USA