more_horiz
PR24 Portal
Section05
dopłaty bezpośrednie

Rolnicy będą mieli więcej czasu? Ministerstwo pracuje nad przedłużeniem terminu wnioskowania o dopłaty

Wydłużenie podstawowego terminu składania wniosków o przyznanie dopłat bezpośrednich do 31 maja br. zakłada projekt rozporządzenia ministra rolnictwa, który został skierowany do opiniowania. Jednocześnie proponuje się wydłużenie do 15 czerwca terminu składania zmian do wniosków.
Zobacz więcej na temat:  dopłaty bezpośrednie rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Unia Europejska GOSPODARKA ARiMR

Od poniedziałku rolnicy mogą składać wnioski o dopłaty do nawozów. Kowalczyk: chcemy, by plony były godne

- Od poniedziałku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie zbierać wnioski od rolników o dopłaty do zakupu nawozów - poinformował wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Szef resortu poruszył również kwestie skupu jabłek, rekompensat oraz ubezpieczeń upraw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie dofinansowanie owoce ubezpieczenie Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"Konsekwencja, odpowiedzialność, solidarność". Premier: rząd stara się wzmocnić wzrost gospodarczy

- Jest sprawą absolutnie fundamentalną, byśmy mogli odpowiedzieć sobie na podstawowe pytanie: komu warto zaufać w trudnym czasie gospodarczym - powiedział premier Mateusz Morawiecki, podkreślając, że rząd stara się wzmocnić wzrost gospodarczy, by służył wszystkim Polakom. Szef rządu przypomniał, że wkrótce będą także dopłaty do nawozów rolniczych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie dofinansowanie UE Mateusz Morawiecki

Będą dopłaty do nawozów. Wojciechowski: polski rząd może to zrobić

- Czekamy na oficjalne pismo z Komisji Europejskiej, zatwierdzające program dopłat do nawozów, które formalnie pozwoli na jego uruchomienie - poinformował wicepremier i minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Przypomniał, że według planów rządu, dopłata do nawozów ma wynieść 500 zł do ha w przypadku upraw i 250 zł w przypadku użytków zielonych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA dopłaty bezpośrednie rolnictwo Komisja Europejska Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Europejski Zielony Ład niepokoi rolników. Wicepremier: trzeba go umiejętnie wdrożyć

- Europejski Zielony Ład jest już zatwierdzony przez KE, teraz dyskusja powinna dotyczyć tego, jak go wdrożyć do polskiego rolnictwa, by nie powodował nadmiernych obciążeń dla rolników - powiedział wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Dodał, że "Zielony Ład nie jest nowym wymysłem, powstał kilka lat temu".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dopłaty bezpośrednie Unia Europejska

Dopłaty do upraw dla rolników. Krzysztof Ciecióra: pierwsze wsparcie popłynie już w tym roku

– Pierwszy raz w historii polski rolnik będzie otrzymywał dopłaty do upraw na poziomie średniej unijnej. Pierwsze takie wsparcie popłynie już w tym roku – powiedział w Programie 3 Polskiego Radia Krzysztof Ciecióra, wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi.
Zobacz więcej na temat:  rolnictwo pieniądze dopłaty bezpośrednie żywność wieś Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Bartłomiej Graczak Trójka Unia Europejska GOSPODARKA

Dopłaty do hektara powyżej średniej UE. Premier: dbamy o interesy polskich rolników jak nigdy dotąd

- Od 2022 r. dla ponad 90 proc. gospodarstw rolnych średnie dopłaty do hektara przewyższą średnią unijną - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Rada Unii Europejskiej formalnie przyjęła na początku grudnia Wspólną Politykę Rolną na lata 2023-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wspólna Polityka Rolna Unia Europejska dotacje unijne rolnictwo rząd premier dopłaty bezpośrednie Mateusz Morawiecki

Ministerstwo klimatu zarezerwowało 20 mln zł na dopłaty do prądu. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel 1,5 mld zł

- W rezerwie celowej budżetu na 2022 rok na dopłaty do prądu dla odbiorców wrażliwych zarezerwowano 20 mln zł - poinformował wiceminister klimatu i środowiska Ireneusz Zyska. Zapewnił jednocześnie, że trwają prace, aby w przyszłym roku przeznaczyć na ten cel przynajmniej 1,5 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna gaz ziemny ceny ministerstwo klimatu dopłaty bezpośrednie
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem