more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dorota Kania

Prof. Drzonek o wpisie Sikorskiego: takie wypowiedzi PO nie pomagają, Platforma może zabetonować szklany sufit nad sobą

- Politycy Platformy Obywatelskiej nie mogą na tę sytuację patrzeć optymistycznie, ewidentnie widać, że partia ta w sondażach po powrocie Tuska uzyskała plan minimum, odzyskania potencjału sprzed startu Szymona Hołowni. Plan maksimum się nie udał. Tego typu kwestie, które odpowiada Sikorski, nie pomagają, PO może zabetonować szklany sufit nad sobą - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Drzonek, politolog, Uniwersytet Szczeciński.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Rosja gaz ziemny Nord Stream II Radosław Sikorski Dorota Kania

PR24 Nota dyplomatyczna ws. reparacji. Poseł PiS: chcemy rozmawiać z innymi poszkodowanymi państwami

- Jest szansa na uzyskanie odszkodowania od Niemiec, jest duża szansa. Kolejnym krokiem powinna być m.in. rozmowa z innymi krajami, które także zostały pokrzywdzone przez Niemcy (w czasie II wojny światowej). Ja przypomnę, że Polska poniosła największe straty jeśli chodzi o ludność oraz o majątek. Myślę, że nam się te reparacje jak najbardziej należą - mówił w Polskim Radiu 24 poseł PiS Jerzy Małecki. Gościem "Dwóch stron" był także Krzysztof Paszyk z PSL.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Dorota Kania POLSKA polityka dyplomacja MSZ reparacje wojenne Niemcy II wojna światowa

Nota MSZ ws. strat wojennych. Waszczykowski: trzeba przypomnieć światu prawdę o II wojnie światowej

- Żeby Niemcy uznały konieczność zapłaty odszkodowań, należy o to walczyć. Zakładam, że nasza nota to nie jest jednostronicowy dokument, ale zawiera argumentację prawną, odniesienia do prawa międzynarodowego czy ustaleń bilateralnych, do sejmowego raportu ws. strat i nasze propozycje, jak dalej procedować w tej kwestii - mówił w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, były minister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA reparacje wojenne II wojna światowa HISTORIA historia Polski Niemcy społeczeństwo Dorota Kania Witold Waszczykowski

Otwarcie Baltic Pipe. Robert Gontarz: konsekwentnie uniezależniamy się od Rosji

- Jako Prawo i Sprawiedliwość dokładamy wszelkich starań, by uniezależniać się od Rosji, zdejmujemy rosyjskie łańcuchy jeden po drugim. Najpierw przekop Mierzei Wiślanej, teraz Baltic Pipe - mówił w Polskim Radiu 24 Robert Gontarz (Prawo i Sprawiedliwość). W dyskusji wziął udział również Adam Jarubas (Polskie Stronnictwo Ludowe).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wojna na Ukrainie Rosja gaz ziemny Baltic Pipe 2022 Baltic Pipe węgiel Dorota Kania

Dr Piotr Woyciechowski o wywiadzie gen. Pytla: konieczne podjęcie kroków prawnych

- Brak odpowiedzi, choćby oświadczenia o podjęciu kroków prawnych, będzie eskalować sytuację w najbliższych miesiącach i latach, znajdą się inni sfrustrowani oficerowie, którzy na łamach "Gazety Wyborczej" będą formułowali jeszcze dalej idące oskarżenia - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Woyciechowski, ekspert ds. bezpieczeństwa i służb specjalnych.
Zobacz więcej na temat:  stan wojenny PRL Polskie Radio 24 POLSKA Dorota Kania Piotr Woyciechowski urząd ochrony państwa służby specjalne

Wspólna lista opozycji? Prof. Jabłoński: deklaracje PO mają charakter instrumentalny

- Łatwo mówić o zjednoczeniu, ale są też w opozycji argumenty przeciwko jednej liście, formułują je zarówno Kosiniak-Kamysz, jak i Hołownia, mówiąc, że czytelność ideowa jest ważniejsza, że lepiej pójść dwoma blokami, spójnymi ideowo, a nie tworzyć hybrydę, w której byliby wszyscy - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński (KUL).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory parlamentarne Dorota Kania Platforma Obywatelska

"Takich nakładów na edukację dotąd nie było, więc pytam ZNP: o co chodzi?". Czarnek o proteście związku

- Jeśli Związek Nauczycielstwa Polskiego mówi o "bardzo dużych problemach edukacji", to ja wyliczam osiągnięcia na polu edukacji w ostatnich dwóch-trzech latach. To są gigantyczne środki finansowe na inwestycje, gigantyczna zwyżka subwencji oświatowej, poważne podwyżki dla nauczycieli - mówił na antenie Polskiego Radia 24 minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Polskie Radio 24 Przemysław Czarnek Ministerstwo Edukacji i Nauki Dorota Kania

Prof. Arkadiusz Jabłoński: wyborcy PO tracą orientację, kim jest ta partia

- Za sprawą posunięć, jak deklaracje w sprawie aborcji, PO może częściowo odebrać wyborców Lewicy - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Arkadiusz Jabłoński, socjolog z KUL. - Trochę na zasadzie, że lepiej głosować na silnego, który będzie mógł to przeprowadzić, niż na Lewicą, która będzie za słaba, by móc to samodzielnie zrobić - wyjaśnił dodając, że wyborcy PO mogli być zdziwieni deklaracją Donald Tuska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Dorota Kania polityka opozycja wybory w Polsce

"To korzyść dla transparentności i przejrzystości". Jan Mosiński o pomyśle przesunięcia wyborów

- Uważam, że jest to z korzyścią dla transparentności i przejrzystości wyborów i tego, aby obywatele mieli czytelną sytuację, jeżeli chodzi o kampanię wyborczą i też udział w samym głosowaniu - o przesunięciu wyborów mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). Gościem audycji był także Maciej Konieczny (Partia Razem), który powiedział, że jest przekonany, że "bardziej chodzi tutaj o ograniczenie natury politycznej, a nie organizacyjnej".
Zobacz więcej na temat:  Ryszard Terlecki POLSKA polityka Polskie Radio 24 wybory Dorota Kania Prawo i Sprawiedliwość wybory samorządowe samorząd Sejm

Anita Czerwińska: ustawa o ekonomii społecznej nadała ramy czemuś, co działało od lat

- Co chwilę wdrażamy nowe rozwiązania ekonomii społecznej, by poprawić jakość życia Polaków - powiedziała w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny i polityki społecznej Anita Czerwińska. Jej zdaniem ustawa o ekonomii społecznej "nadała ramy prawne czemuś, co funkcjonowało w Polsce od wielu lat", bo w Polsce jest tradycja ekonomii społecznej, stąd poczucie empatii u wielu. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Anita Czerwińska Dorota Kania społeczeństwo ekonomia społeczna