more_horiz
PR24 Portal
Section05
dostawy

Rosja zakręca kurek z gazem. Ograniczenia dotyczą kilkunastu państw

Odcięcie dostaw gazu przez Rosję uderzyło w 12 państw członkowskich Unii Europejskiej - powiedział w czwartek nadzorujący unijną politykę klimatyczną wiceszef Komisji Europejskiej Frans Timmermans. Minister gospodarki Niemiec Robert Habeck zapowiedział tymczasem uruchomienie drugiej fazy w kryzysowym planie awaryjnym, dotyczącym gazu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny import Rosja Unia Europejska dostawy

Tesla przestanie przyjmować zamówienia? Wszystko przez opóźnione łańcuchy dostaw

Ostatnie dwa lata to kryzys na wielu płaszczyznach. Pandemia i wojna na Ukrainie wpływają także na branżę motoryzacyjną. W kłopotach znalazła się m.in. Tesla - brak części sprawia, że firma nie jest w stanie zaspokoić oczekiwań klientów.
Zobacz więcej na temat:  Radio kierowców Polskie Radio Kierowców Polskie Radio kierowca kierowcy samochód samochody motoryzacja radio kierowcow radiokierowcow radiokierowców radio kierowców online radio kierowców jedynka polskie radio kierowców online radio dla kierowców polskie radio kierowcow polskie radio kierowców dab+ radio kierowcow 24 polskie radio kierowcy radio kierowców 24 samochody elektryczne pojazdy elektryczne elektromobilność elon musk tesla półprzewodniki dostawy łańcuch dostaw ŚWIAT COVID-19 wojna na Ukrainie wojna 2022

Poczta Kwiatowa pod lupą UOKiK tuż przed Dniem Matki. Chodzi o opóźnienia w dostawach

Jeśli Poczta Kwiatowa nie jest w stanie zrealizować zamówień w terminie, powinna ograniczyć ich przyjmowanie - uważa UOKiK, który wszczął postępowanie o uznanie za niedozwoloną jednej z klauzul firmy. Konsumenci skarżyli się, że zamówione np. z okazji Dnia Matki kwiaty i upominki w spółce Poczta Kwiatowa przychodziły z opóźnieniem lub wcale.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma UOKiK dostawy kwiaty POLSKA społeczeństwo

Niemcy opóźniają dostawy broni dla Ukrainy. Szef CDU: celowe działanie Scholza

Szef opozycyjnej partii CDU Friedrich Merz, oskarżył kanclerza Niemiec Olafa Scholza o celowe opóźnianie dostaw broni na Ukrainę. - To strategia opóźniania - oświadczył. - Rząd federalny nie gra w otwarte karty wobec firm zbrojeniowych, lecz kluczy - powiedział Merz w programie RTL Direkt.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Niemcy Olaf Scholz Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni CDU broń dostawy

Amerykańska broń na Ukrainie. Nowoczesne haubice już są używane na froncie

Amerykańskie haubice kalibru 155 mm już są używane na froncie - potwierdziła ukraińska wiceminister obrony Hanna Malar na briefingu w Kijowie. Wcześniej o stosowaniu broni tego kalibru, czyli ultralekkich haubic M777 mówiła strona amerykańska. Amerykańskie dostawy broni na Ukrainę nabierają tempa.   
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa USA broń Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 dostawy Pentagon

"Magazyny gazu są napełnione w 76 proc.". Jacek Sasin przedstawił stan bezpieczeństwa energetycznego Polski

Wicepremier Jacek Sasin przedstawiał posłom informację dotyczącą bezpieczeństwa energetycznego Polski w związku ze wstrzymaniem dostaw gazu przez Rosję. - Nie istnieje niebezpieczeństwo przerwania czy ograniczenia dostaw gazu do odbiorców krajowych, zarówno indywidualnych jak i do odbiorców przemysłowych - zapewnił minister aktywów państwowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA gaz ziemny import Gazprom PGNiG dostawy LNG

Rosjanie wysadzili gazociąg w pobliżu Charkowa. Gazprom: transport gazu do Europy odbywa się normalnie

Rosyjskie oddziały, szturmujące Charków na północnym wschodzie Ukrainy, wysadziły w powietrze przebiegający w pobliżu tego miasta gazociąg. Rosyjski koncern gazowy Gazprom zapewnił w niedzielę, że transport gazu przez Ukrainę do Europy będzie odbywać się normalnie, zgodnie z zamówieniami klientów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina gaz ziemny Gazprom dostawy wojna 2022 energetyka

Konflikt Rosji z Ukrainą wywoła szok stagflacyjny? Ekonomista wyjaśnia

Konflikt Rosji z Ukrainą może wywołać szok o charakterze stagflacyjnym, czyli działać w kierunku utrzymywania się podwyższonej inflacji oraz negatywnie wpływać na wzrost gospodarczy - uważa główny ekonomista banku PKO BP Piotr Bujak. Najbardziej szkodliwa mogłaby być silna eskalacja, która prowadziłaby do przerwania dostaw surowców.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja wzrost gospodarczy Rosja Ukraina import dostawy
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem