more_horiz
PR24 Portal
Section05

dotacje unijne

TYLKO U NAS Afera w Pomorskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Podejrzana o wyłudzenia pracuje dla Gdańska

Teresa K., która jest podejrzana w związku z wyłudzaniem unijnych dotacji i nieprawidłowościami w funkcjonowaniu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, ma się dobrze. Nadal pracuje dla Gdańska. Zasiada w radzie nadzorczej spółki miejskiej Międzynarodowe Targi Gdańskie S.A. (MTG). Pojawia się w gremiach, w których udzielają się Magdalena Środa, Henryka Bochniarz, Danuta Hübner czy Kazimiera Szczuka.
Zobacz więcej na temat:  prokuratura POLSKA pomorskie Gdańsk dotacje unijne policja

Ustawa o Planie Strategicznym dla WPR z podpisem prezydenta. Wnioski będzie można składać już od 15 marca

Prezydent RP podpisał ustawę o Planie Strategicznym dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027 - poinformowała Kancelaria Prezydenta. Umożliwi to ubieganie się o środki finansowe z Europejskiego Funduszu Rolniczego Gwarancji (EFRG) oraz Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich (EFROW).
Zobacz więcej na temat:  Wspólna Polityka Rolna GOSPODARKA ustawa ARiMR dotacje unijne

Prefinansowanie projektów w ramach Wspólnej Polityki Rolnej. Rząd zajmie się projektem rozporządzenia

Do prac rządowych trafił projekt rozporządzenie ministra rolnictwa, na podstawie którego beneficjenci programów unijnych będą mogli otrzymać prefinansowanie dla zaplanowanych projektów. Rozporządzenie "w sprawie wyprzedzającego finansowania pomocy finansowej w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023-2027" odnosi się do uchwalonej w styczniu ustawy "o finansowaniu wspólnej polityki rolnej na lata 2023-2027".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Wspólna Polityka Rolna dotacje unijne

Rolnicy chcą pozbyć się azbestu z dachów. Rząd szuka dodatkowych pieniędzy na wsparcie tych działań

W programie wsparcia wymiany azbestowych pokryć dachowych w gospodarstwach rolnych złożono 47 tys. wniosków na łączną kwotę 588 mln zł - poinformował wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Henryk Kowalczyk. Dodał, że skala zainteresowania programem była tak duża, że wartość wniosków znacząco przekracza kwoty przeznaczone na wymianę dachów z azbestu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dofinansowanie Krajowy Program Odbudowy dotacje unijne azbestoza

NASZ NEWS Pomorze: marszałek województwa przyznał dotację na otwarcie firmy synowi wicemarszałka. Chodzi o 60 tys. zł

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - mówi lekarz Maciej Bonna. Tak syn wicemarszałka województwa pomorskiego - Leszka Bonny - tłumaczy przekazanie dotacji na rozpoczęcie działalności w kwocie 60 tys. zł. Decyzję o jej przyznaniu wydał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, czyli bezpośredni przełożony Leszka Bonny. Po czym Maciej Bonna uruchomił firmę z adresem korespondencyjnym w kamienicy w centrum Chojnic należącej do swojego ojca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie dotacje unijne dotacje regiony

Większe dotacje na inwestycje gospodarstw rolnych i ochronę wód. KE zatwierdziła korzystne zmiany

Dofinansowanie na inwestycje w gospodarstwach rolnych oraz na prace w zakresie ochrony wód przed zanieczyszczeniami będą wyższe - poinformowało ministerstwo rolnictwa. Komisja Europejska zatwierdziła pakiet korzystnych zmian w Programie Rozwoju Obszarów Wiejskich (PROW) 2014-2020.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo dofinansowanie UE dotacje unijne Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi Komisja Europejska

UE zainwestuje 1,8 mld euro w czyste technologie. Kilka projektów zrealizowanych będzie w Polsce

UE zainwestuje ponad 1,8 mld euro w 17 innowacyjnych projektów w dziedzinie czystych technologii w ramach trzeciej rundy przydzielania dotacji z funduszu innowacyjnego. Wybrane projekty zlokalizowane są w Bułgarii, Finlandii, Francji, Holandii, Islandii, Niemczech, Norwegii, Polsce i Szwecji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Unia Europejska energetyka innowacje technologie dotacje unijne emisja co2

Kilkadziesiąt dodatkowych projektów ze wsparciem UE w warmińsko-mazurskim. Decyzjom sprzyja obecny kurs euro

Ponad 126 mln zł dofinansowania przyznał zarząd województwa warmińsko-mazurskiego na projekty, które znajdowały się dotychczas na listach rezerwowych w konkursach Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. Kwotę rozdzielono pomiędzy 63 projekty.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA warmińsko-mazurskie dofinansowanie UE dotacje unijne turystyka inwestycje administracja infrastruktura

Dopłaty do hektara powyżej średniej UE. Premier: dbamy o interesy polskich rolników jak nigdy dotąd

- Od 2022 r. dla ponad 90 proc. gospodarstw rolnych średnie dopłaty do hektara przewyższą średnią unijną - poinformował premier Mateusz Morawiecki. Rada Unii Europejskiej formalnie przyjęła na początku grudnia Wspólną Politykę Rolną na lata 2023-2027.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Wspólna Polityka Rolna Unia Europejska dotacje unijne rolnictwo rząd premier dopłaty bezpośrednie Mateusz Morawiecki

Miliony euro na inwestycje infrastrukturalne. Resort podpisał ważne umowy

Przedstawiciele Ministerstwa Funduszy i Polityki Regionalnej podpisali umowy na dofinansowanie strategicznych inwestycji infrastrukturalnych w Polsce. Wśród nich są między innymi linie kolejowe, które tworzą element europejskiej sieci transportowej. Resort podpisał siedem umów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura inwestycje Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej kolej centralny port komunikacyjny dotacje unijne PKP