more_horiz
PR24 Portal
Section05

dotacje

NASZ NEWS Pomorze: marszałek województwa przyznał dotację na otwarcie firmy synowi wicemarszałka. Chodzi o 60 tys. zł

- Wszystko odbyło się zgodnie z prawem - mówi lekarz Maciej Bonna. Tak syn wicemarszałka województwa pomorskiego - Leszka Bonny - tłumaczy przekazanie dotacji na rozpoczęcie działalności w kwocie 60 tys. zł. Decyzję o jej przyznaniu wydał marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, czyli bezpośredni przełożony Leszka Bonny. Po czym Maciej Bonna uruchomił firmę z adresem korespondencyjnym w kamienicy w centrum Chojnic należącej do swojego ojca.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Gdańsk pomorskie dotacje unijne dotacje regiony

Dotacja podręcznikowa. Szef MEiN: wprowadzamy przepis, który zwiększy limit wydatków

- Z uwagi na obecność ukraińskich uczniów w polskich szkołach nastąpiło pewne niedoszacowanie dotacji podręcznikowej - przyznał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. - W tym momencie procedowany jest przepis ustawy, który zwiększa limit tych wydatków - poinformował. Zapewnił też, że do końca tygodnia "wszyscy dostaną środki finansowe na dotację podręcznikową".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek dotacje

"Certyfikat dla małych księgarni": jak można dostać dofinansowanie z resortu kultury?

Jeszcze  tylko do poniedziałku 29 sierpnia można składać wnioski do programu "Certyfikat dla małych księgarni". W ramach, tego programu kameralne księgarnie mogą otrzymać do 40 tys. złotych dofinansowania. Łączny budżet tegorocznej edycji programu wynosi 4 mln złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA książki KULTURA dotacje Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego pomoc czytelnictwo

"Big data w polskim rolnictwie". Nowe dotacje związane z technologiami cyfrowymi

Wsparcie związane z usługami rolniczymi zostało rozszerzone o cztery zakresy usług m.in. związanych z leśnictwem czy wykorzystaniem technologii cyfrowych. Nabór wniosków w tej sprawie ruszy 7 lipca. "Nowe przepisy mają zachęcać do wykorzystywania sztucznej inteligencji i big data w polskim rolnictwie" - podkreślono w informacji resortu rolnictwa.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rolnictwo cyfryzacja dotacje big data Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi las

Aktywizacja seniorów. MRiPS: ponad 280 projektów z dofinansowaniem

W ramach tegorocznej edycji programu "Aktywni+" Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej zdecydowało o dofinansowaniu 280 projektów, których celem jest szeroko pojęta aktywizacja osób starszych. 281 organizacji otrzymało łącznie 38 mln zł - poinformował wiceminister rodziny i polityki społecznej Stanisław Szwed.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej dotacje senior społeczeństwo

Rusza kolejna edycja programu "Mój prąd". Nowe zasady, dotacja nawet ponad 20 tys. zł

- Przy nowym systemie rozliczeń prosumentów i aktualnych cenach energii, wliczając w to dotacje z programu "Mój prąd" oraz ulgę termomodernizacyjną, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ok. 7,5 roku - wylicza wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE fotowoltaika dotacje panele słoneczne

"Laboratoria przyszłości". Szef MEiN: w ramach programu do szkół trafiło blisko miliard złotych

- W ramach programu "Laboratoria przyszłości" do szkół w całej Polsce trafiło w sumie blisko miliard złotych - powiedział w poniedziałek w Nowej Sarzynie na Podkarpaciu minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dzięki wsparciu z ministerstwa zakupione zostały m.in. drukarki 3D, nowoczesny sprzęt do nagłaśniania, studio nagrań, mikroporty.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki dotacje Przemysław Czarnek dzieci społeczeństwo GOSPODARKA

Wiceminister klimatu i ochrony środowiska: dotacje dla firm od punktów ładowania pojazdów zeroemisyjnych zwiększą ich ilość aż dziesięciokrotnie

Wart prawie 2 mld złotych nowy program dotacji NFOŚiGW dla firm zarządzających sieciami energetycznymi i dostarczających punkty ładowania pojazdów elektrycznych i wodorowych, bardzo zmieni na plus ich dostępność dla transportu publicznego i indywidualnych właścicieli takich pojazdów - powiedział Adam Guibourgé-Czetwertyński, wiceminister klimatu i ochrony środowiska w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA samochody hybrydowe samochody elektryczne transport publiczny samorząd wodór dotacje ekologia

Więcej dla ekologicznej komunikacji. Ruszył program "Mój elektryk"

Od poniedziałku 12 lipca w ramach programu "Mój elektryk" można ubiegać się o dotacje na zakup aut elektrycznych i wodorowych. Wnioski elektroniczne przyjmuje Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. jego celem jest obniżenie emisyjności transportu, rozwój elektromobilności i polepszenie jakości życia mieszkańców.
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Łukasz Sobolewski samochody elektryczne samochody ekologia elektromobilność dotacja dotacje