more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dwa Teatry 2021

Między Zamościem a Gdynią

Ile kilometrów dzieli jedno z najstarszych miast w Polsce i jedno z najmłodszych? Ile dni – dwa festiwale? XX Festiwal "Dwa Teatry" zakończył się w Zamościu w poniedziałek. W poniedziałek w Gdyni rozpoczął się 46. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych. W tym samym mieście startuje też skromniejszy w tym roku R@port. Jesteśmy na miejscu bez względu na pogodę i odległości, jakie trzeba pokonać.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Dwa Teatry 2021 festiwal filmowy w Gdyni TEATR kino FILM KULTURA

"Bez publiczności nie istniejemy"- spotkanie z Andrzejem Mastalerzem [ZOBACZ WIDEO]

Urok tego festiwalu polega na tym, że tu nie ma czerwonego dywanu - tak o Festiwalu "Dwa Teatry" mówi Andrzej Mastalerz, aktor, odtwórca wielu ról Teatru Polskiego Radia  Spotkanie z Andrzejem Mastalerzem odbyło się w ramach sobotnich rozmów prowadzonych przez dziennikarzy Polskiego Radia w zamojskiej synagodze. Zapraszamy do oglądania wideo!
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry Andrzej Mastalerz Katarzyna Stoparczyk Zamość

Wojciech Tomczyk: praca nad "Innym światem" była dużym wyzwaniem

- W powieści Herlinga-Grudzińskiego właściwie nie ma dialogów, pojawiają się tam pojedyncze kwestie, ale postaci nie wchodzą ze sobą w dialog. Taka adaptacja na potrzeby radia czy teatru zawsze jest wyzwaniem zwłaszcza dla zawodowego scenarzysty, wiem czym to grozi. Dopisanie dialogów oznaczałoby porażkę, musieliśmy znaleźć inną drogę, jestem z niej zadowolony - mówił podczas XX Festiwalu "Dwa Teatry" w Zamościu Wojciech Tomczyk, dramaturg i scenarzysta.
Zobacz więcej na temat:  Małgorzata Szymankiewicz Wojciech Tomczyk Dwa Teatry 2021

Festiwal Dwa Teatry. Spotkanie z Jerzym Zelnikiem [OGLĄDAJ WIDEO]

Jerzy Zelnik został uhonorowany Wielką Nagrodą Festiwalu "Dwa Teatry" za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej. Aktor odebrał nagrodę podczas uroczystego otwarcia Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. Jerzy Zelnik z Polskim Radiem związany jest od lat 50., w 1969 roku rozpoczął współpracę z Teatrem Telewizji.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry Zamość W POLSKIM RADIU Jerzy Zelnik

Festiwal Dwa Teatry. Spotkanie z Ewą Wiśniewską [OGLĄDAJ WIDEO]

Ewa Wiśniewska otrzymała Wielką Nagrodę Festiwalu "Dwa Teatry". Aktorkę uhonorowano podczas drugiego dnia przeglądu za wybitne kreacje aktorskie w Teatrze Polskiego Radia i Teatrze Telewizji Polskiej.Ewa Wiśniewska stworzyła wiele wybitnych kreacji w radiowym teatrze wyobraźni - to niemal 300 archiwalnych nagrań, a także 60 ról w teatrze telewizji. 
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry Zamość Ewa Wiśniewska W POLSKIM RADIU

Festiwal "Dwa Teatry". Janusz Kukuła w "Kulturalnej strefie" - rozmowa [WIDEO]

Historie, które opowiadamy dotykają najczulszych miejsc w człowieku - mówi Janusz Kukuła, dyrektor Teatru Polskiego Radia. Nawet tych, które staramy się ukryć. Sztuka jest po to, by ratować się przed smutkiem i zaniedbaniem - dodaje Kukuła w rozmowie z Martyną Chuderską w "Kulturalnej strefie" Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy do słuchania i oglądania.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry Zamość Janusz Kukuła

XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu [ZOBACZ WIDEO]

Słuchowisko "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza w reżyserii Szymona Kuśmidera oraz spektakl "Dzień gniewu" Romana Brandstaettera w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza zdobyły Grand Prix XX Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. W konkursie w tym roku rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry KULTURA aktorzy TEATR Polskie Radio Zamość Adam Woronowicz Lidia Sadowa Andrzej Brzoska Marta Rebzda W POLSKIM RADIU Dwa Teatry 2021

XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021. Grand Prix dla słuchowiska "Wyszedł z domu"

- Różewicz jest po stokroć wielowymiarowy, a to, co zrobił Szymon Kuśmider to niesamowita sprawa. Grand Prix jest potwierdzeniem tego, że praca nad tym słuchowiskiem wyszła nam na dobre - mówił w Dwójce Paweł Krucz, jeden z aktorów słuchowiska "Wyszedł z domu", które zdobyło Grand Prix XX Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry Dwójka Katarzyna Hagmajer-Kwiatek Dwa Teatry 2021 TEATR KULTURA

"Słowo nabiera tam szczególnej intensywności". Agnieszka Kamińska o teatrze radiowym

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska podczas gali w Zamościu podkreśliła, że Polskie Radio daje szansę upowszechniania najwyższej kultury, muzyki, teatru i literatury, w szerokim kręgu odbiorców. - W tej dziedzinie polska radiofonia należała do przodujących w Europie - powiedziała.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry KULTURA aktorzy TEATR Polskie Radio Agnieszka Kamińska Zamość POLSKA

XX Festiwal "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. Wielka gala i ogłoszenie laureatów

Słuchowisko "Wyszedł z domu" Tadeusza Różewicza w reżyserii Szymona Kuśmidera oraz spektakl "Dzień gniewu" Romana Brandstaettera w reżyserii Jacka Raginisa-Królikiewicza zdobyły Grand Prix XX Festiwalu "Dwa Teatry" 2021 w Zamościu. W konkursie w tym roku rywalizowało 48 realizacji radiowych oraz 26 produkcji telewizyjnych.
Zobacz więcej na temat:  Dwa Teatry 2021 Dwa Teatry aktorzy Polskie Radio Zamość Adam Woronowicz Lidia Sadowa Andrzej Brzoska Marta Rebzda