more_horiz
PR24 Portal
Section05

dynamo moskwa

Rybus usunięty z kadry. Co z Krychowiakiem i Szymańskim?

Maciej Rybus nie zagra na mundialu z powodu pozostania w lidze rosyjskiej. Czy podobny los czeka dwóch innych polskich piłkarzy - Grzegorza Krychowiaka i Sebastiana Szymańskiego, którzy nadal formalnie są graczami Priemjer-Ligi? Głos na ten temat zabrał rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna maciej rybus reprezentacja Polski Grzegorz Krychowiak Sebastian Szymański dynamo moskwa spartak moskwa

Przełom ws. transferu Szymańskiego. Polak opuści Rosję?

Sebastian Szymański wciąż pozostaje graczem Dynama Moskwa. Jak ujawnił agent piłkarza Mariusz Piekarski, niebawem ten stan rzeczy może ulec zmianie. Pomocnik reprezentacji Polski szykuje się do opuszczenia Premier Ligi, jednak nie wiadomo, czy uda mu się znaleźć nowego pracodawcę do 7 kwietnia, kiedy kończy się nadzwyczajny okres transferowy dla zagranicznych piłkarzy w Rosji.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna liga rosyjska reprezentacja Polski dynamo moskwa

ANALIZA Rurociąg z petrodolarami zamknięty. Europejski futbol uwolni się od rosyjskich wpływów?

Roman Abramowicz przez prawie dwie dekady był ucieleśnieniem rosyjskiej strategii tzw. sportswashingu, czyli ocieplania wizerunku za pomocą inwestycji w sport. Teraz zniechęcony sankcjami właściciel Chelsea wystawił klub na sprzedaż, a wpływy rosyjskich oligarchów w europejskim futbolu zaczynają się kurczyć.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna wojna na Ukrainie kamil bortniczuk cska moskwa zenit sankt petersburg spartak moskwa dynamo moskwa chelsea londyn opinie

Kolejny fake news Rosji w sprawie decyzji polskich piłkarzy?

"Sebastian Szymański oraz Maciej Rybus zamierzają kontynuować karierę w Rosji" - podaje rosyjski portal metaratings.ru, ale sami zawodnicy jeszcze nie odnieśli się do sprawy. Z kolei Grzegorz Krychowiak negocjuje ws. rozwiązania kontraktu z Krasnodarem. Nieznana pozostaje sytuacja Rafała Augustyniaka, który występuje w Uralu Jekaterynburg.
Zobacz więcej na temat:  SPORT Piłka nożna dynamo moskwa liga rosyjska reprezentacja Polski maciej rybus