X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dyplomacja

Milion dawek szczepionek od Polski dla Iranu. "Wyraz solidarności z krajem, z którym łączą nas wielowiekowe relacje"

Polska przekazała Iranowi bezpłatnie milion szczepionek przeciwko COVID-19 - poinformowało MSZ. Darowizna ta jest wyrazem solidarności szczepionkowej z Irańczykami, z którymi łączą Polskę wielowiekowe i dobre relacje - podkreślił resort.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych szczepionka COVID-19 Bliski Wschód pandemia koronawirus sars-cov-2 polityka Iran szczepienia

"Zasługują na tytuł Sprawiedliwych wśród Narodów Świata". Badacze Holokaustu o liderach Grupy Ładosia

Badacze Holokaustu, profesorowie Mordecai Paldiel i Daniel Blatman podkreślają, że liderzy Grupy Ładosia powinni zostać uhonorowani medalem Sprawiedliwy wśród Narodów Świata. To jedno z najważniejszych izraelskich odznaczeń państwowych jest przyznawane osobom ratującym Żydów w czasie II wojny światowej. Do tej pory Instytut Yad Vashem przyznał je jednemu członkowi Grupy - konsulowi Konstantemu Rokickiemu.
Zobacz więcej na temat:  historia Polski Holokaust Szwajcaria Instytut Pileckiego dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Inauguracja Międzynarodowego Komitetu Grupy Ładosia. Maniewska: lista ocalonych jest wciąż niepełna

- Według naszych szacunków na liście Ładosia powinno być od 8 do 10 tysięcy osób, a mamy ponad 3 tysiące. Liczymy, że dzięki zasięgowi naszego Komitetu będziemy odnajdywać kolejne osoby i dodawać ich nazwiska do listy - mówiła w Poranku "Siódma9" Monika Maniewska z Instytutu Pileckiego, komentując niedawną inaugurację Międzynarodowego Komitetu Grupy Ładosia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA HISTORIA historia Polski II wojna światowa Holokaust dyplomacja

"Polska nie da ustawić się w kącie, ani kroku wstecz". Szynkowski vel Sęk o sporze z KE

To jest moment, w którym Polska nie może zrobić ani jednego kroku wstecz - powiedział w czwartek wiceszef MSZ Szymon Szynkowski vel Sęk, odnosząc się do przygotowanego przez 5 frakcji w PE projektu rezolucji dotyczącego wyroku polskiego TK ws. prymatu polskiej konstytucji nad prawem europejskim.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Komisja Europejska Polska w Unii Europejskiej Szymon Szynkowski Ministerstwo Spraw Zagranicznych dyplomacja Polityka zagraniczna Polski

"UE działa bezprawnie, dobrze, że rząd nie ustąpi". Prof. Żurawski vel Grajewski o wystąpieniu premiera w PE

- To dobrze, że premier Mateusz Morawiecki jasno oświadczył w Parlamencie Europejskim, że Polska nie ustąpi wobec bezprawnych działań Unii Europejskiej. Oznacza to tzw. koniec kapitulacji i zdecydowany sprzeciw wobec szantażu unijnego mainstreamu - powiedział politolog prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska premier Mateusz Morawiecki Niemcy polityka Polityka zagraniczna Polski dyplomacja Parlament Europejski

"Nikt nie zamierza zamykać granicy z Polską". Szef MSW Niemiec o problemie nielegalnej migracji

Szef MSW Niemiec Horst Seehofer wykluczył możliwość zamknięcia granicy polsko-niemieckiej. - Zamknięcie granicy nie jest przez nikogo planowane i byłoby prawnie bardzo wątpliwe, ponieważ Polacy ze swojej strony podjęli bardzo mocne inicjatywy, aby zapobiec nielegalnej migracji - powiedział minister.
Zobacz więcej na temat:  granica imigranci w Europie Niemcy bezpieczeństwo dyplomacja ŚWIAT Europa

"Konieczna dla bezpieczeństwa i stabilności regionu". Andrzej Duda o rozwoju współpracy z Litwą

- Pogłębiona współpraca Polski i Litwy jest konieczna dla bezpieczeństwa i stabilności regionu, dla spójności i skuteczności całej UE i NATO, poszukujących odpowiedzi na stojące przed nami wyzwania - podkreślił w środę w Wilnie prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Andrzej Duda Litwa bezpieczeństwo energetyczne polityka dyplomacja NATO Unia Europejska służby i bezpieczeństwo