more_horiz
PR24 Portal
Section05

dyplomacja

"Niemcy gotowi do dialogu ws. reparacji". Wiceminister Mularczyk podsumowuje wizytę w Berlinie

- Doszło do co najmniej trzech spotkań z przedstawicielami rządu, zarówno sekretarzami stanu MSZ oraz minister budownictwa, która jest bliskim współpracownikiem kanclerza Niemiec. To były ważne i bardzo dobre spotkania, mimo że tematy były trudne - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia o wizycie w Berlinie Arkadiusz Mularczyk, wiceminister spraw zagranicznych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Arkadiusz Mularczyk Sygnały Dnia polityka dyplomacja Krzysztof Świątek Niemcy

Makabryczna przesyłka do ukraińskiej ambasady. Portugalska policja ustaliła tożsamość sprawcy

Portugalska policja ustaliła tożsamość autora dwóch listów skierowanych w poniedziałek do ambasady Ukrainy w Lizbonie z podejrzaną zawartością. To osoba przebywająca na terenie jednego z państw Unii Europejskiej, poinformowała w środę wieczorem telewizja CNN Portugal.
Zobacz więcej na temat:  Hiszpania ŚWIAT Europa terroryzm Europa Zachodnia Portugalia Ukraina dyplomacja wojna na Ukrainie

Nowa ambasada Polski w Berlinie. Ukończono ważny etap prac

Przy alei Unter den Linden w Berlinie wiceminister spraw zagranicznych Arkadiusz Mularczyk wziął udział uroczystości odsłonięcia wiechy na placu budowy nowej siedziby Ambasady RP w Berlinie. To symbolicznie oznacza zakończenie prac konstrukcyjnych, po których rozpocznie się wykańczanie budynku. Nowa placówka dyplomatyczna zacznie działać za rok.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Europa Zachodnia Niemcy MSZ dyplomacja

Wiceszef MSZ w Berlinie: sprawa odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową nie jest zamknięta

Nie ma żadnych przesłanek, żeby twierdzić, że sprawa reparacji za straty wyrządzone Polsce podczas II wojny światowej przez Niemcy jest zamknięta; w świetle prawa międzynarodowego zbrodnie wojenne się nie przedawniają - oświadczył we wtorek w Berlinie wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk. Dodał, że Polska czeka na reakcję Berlina na wysłaną w tej sprawie notę dyplomatyczną, a jeżeli ona nie nastąpi Warszawa będzie nagłaśniać sprawę na forum międzynarodowym.
Zobacz więcej na temat:  Niemcy reparacje wojenne Arkadiusz Mularczyk dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Reparacje od Niemiec. Mularczyk w Berlinie: domagamy się rozpoczęcia dialogu

- Nie możemy zgodzić się z postawą rządu Niemiec, który mówi, że czuje się moralnie odpowiedzialny za skutki II wojny światowej, ale nie czuje się odpowiedzialny politycznie i ekonomicznie. Nie ma też żadnych przesłanek, żeby twierdzić, że sprawa jest zamknięta od strony prawnej - powiedział w Berlinie wiceszef MSZ Arkadiusz Mularczyk.
Zobacz więcej na temat:  Arkadiusz Mularczyk Ministerstwo Spraw Zagranicznych MSZ dyplomacja Niemcy reparacje wojenne II wojna światowa odszkodowanie Europa Berlin Bez Przedawnienia ŚWIAT

W Warszawie odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny SHOM. Wzięła w nim udział pierwsza dama

W niedzielę w Warszawie już po raz piętnasty odbył się Międzynarodowy Kiermasz Dobroczynny zorganizowany przez Stowarzyszenie Współmałżonków Szefów Misji Dyplomatycznych SHOM. Na kiermaszu można było spotkać pierwszą damę Agatę Kornhauser-Dudę, a także ambasadorów wielu krajów.
Zobacz więcej na temat:  Agata Kornhauser-Duda kancelaria prezydenta pomoc społeczeństwo POLSKA Warszawa dyplomacja dobroczynność

Krwawe przesyłki, zdemolowane drzwi, wybuch. Szef MSZ Ukrainy: 18 przypadków gróźb wobec dyplomatów

MSZ Ukrainy odnotowało łącznie 18 przypadków gróźb w 12 krajach pod adresem swoich dyplomatów - poinformował minister spraw zagranicznych Ukrainy Dmytro Kułeba. Szef MSZ powiadomił na Facebooku, że przeprowadził w piątek naradę z dyplomatami. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT wojna 2022 Ukraina Rosja serwis wschodni wojna na Ukrainie dyplomacja poczta alarm bombowy Hiszpania POLSKA Czechy

Anna Zalewska o KPO: miejmy nadzieję, że to już finał tej sprawy

- Czekamy na rozwiązanie tej sytuacji od kilku miesięcy. Pan minister Szynkowski vel Sęk cierpliwie wyjaśnia, cierpliwie tłumaczy. Miejmy nadzieję, że to już finał i że misja pana ministra się powiedzie - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Zalewska, europoseł PiS.
Zobacz więcej na temat:  Krajowy Plan Odbudowy Unia Europejska UE Komisja Europejska pieniądze polityka dyplomacja Polskie Radio 24 Anna Zalewska Prawo i Sprawiedliwość Polska w Unii Europejskiej POLSKA