X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
PR24 Portal
Section05
dyplomacja

"Wiele już osiągnęliśmy, a najlepsze wciąż przed nami". Ambasador USA po zaprzysiężeniu Andrzeja Dudy

Ambasador Stanów Zjednoczonych Georgette Mosbacher wyraziła przekonanie, że relacje łączące USA i Polskę są silniejsze niż kiedykolwiek. Napisała też, że czuje dumę, iż mogła reprezentować swój kraj na uroczystości zaprzysiężenia prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka dyplomacja polityka zagraniczna USA Georgette Mosbacher USA Stany Zjednoczone Andrzej Duda

Jacek Czaputowicz rozmawiał z szefem MSZ Libanu. Zadeklarował gotowość dalszej pomocy

Szef MSZ Jacek Czaputowicz odbył w środę rozmowę telefoniczną z nowo powołanym ministrem spraw zagranicznych Republiki Libańskiej Charbelem Wehbe. Podczas rozmowy złożył kondolencje w związku z wybuchem w Bejrucie i zadeklarował gotowość Polski do pomocy w działaniach na rzecz stabilizacji trudnej sytuacji.
Zobacz więcej na temat:  Bejrut Liban wybuch ŚWIAT Bliski Wschód POLSKA Jacek Czaputowicz MSZ dyplomacja Ministerstwo Spraw Zagranicznych

Artur Wróblewski: ścieranie się interesów USA i Chin jest naturalne

- Widzimy inną odsłonę wojny gospodarczej pomiędzy USA a Chinami, która trwała i trwa między państwami aspirującymi do bycia w tej grze głównym graczem. Naturalne jest, że mamy ścieranie się interesów i taką dramaturgię - powiedział w Polskim Radiu 24 Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. 
Zobacz więcej na temat:  USA Chiny polityka polityka zagraniczna USA dyplomacja Stany Zjednoczone

"To działanie celowe". Hanna Shen o wydaleniu amerykańskich dyplomatów z placówki w Chinach

- Dla Amerykanów Chengdu jest o tyle ważne, że mogli oni tam gromadzić informacje na temat tego co się dzieje w Tybecie. To działanie to celowe odcięcie Amerykanów od tych informacji i od informacji o tej części regionu - powiedziała w Polskim Radiu 24 Hanna Shen, korespondentka polskich mediów na Tajwanie.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Chiny polityka polityka zagraniczna USA dyplomacja Stany Zjednoczone Antoni Opaliński

Historyk skazany na 3,5 roku łagru. Polski MSZ: kolejna odsłona rosyjskiej wojny z pamięcią

Ministerstwo Spraw Zagranicznych w oświadczeniu w związku ze skazaniem historyka "Memoriału" Jurija Dmitrijewa podkreśla, że Polska konsekwentnie sprzeciwia się wszelkim formom represji, w tym wobec niezależnych historyków. Resort nazwał skazanie Jurija Dmitrijewa na 3,5 roku kolonii karnej w zakończonym po latach procesie sądowym, "kolejną odsłoną wojny z pamięcią prowadzonej przez najwyższe rosyjskie władze".
Zobacz więcej na temat:  MSZ Rosja dyplomacja Kreml

"Rozwój w bardzo pożądanym kierunku". Prof. Żurawski vel Grajewski o relacjach polsko-litewskich

- Wszyscy wiemy, że pan prezydent Andrzej Duda od początku silnie bardzo podkreślał swoją religijność. To jego cecha stała - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Przemysław Żurawski vel Grajewski, politolog z Uniwersytetu Łódzkiego, odnosząc się do zapowiadanej wizyty w Watykanie.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Ryszard Gromadzki Polityka zagraniczna Polski dyplomacja POLSKA relacje polsko-litewskie Litwa

Polonia4Neighbours. Polacy na całym świecie pokazali swoją solidarność z sąsiadami

– Dziękuję w imieniu polskiego rządu i polskiej dyplomacji za zaangażowanie i aktywny udział w niesieniu osobom potrzebującym pomocy w walce z pandemią – mówił wiceminister Szymon Szynkowski vel Sęk podczas spotkania online z przedstawicielami Polonii z Ameryki Północnej, Południowej, Europy oraz Azji, uczestnikami Akcji „Polonia4Neighbours”.
Zobacz więcej na temat:  MSZ Polonia dyplomacja Polacy za granicą Szymon Szynkowski