more_horiz
PR24 Portal
Section05

dzieci

"Część spójnego systemu wspierania rodzin". Wiceminister Socha o programie Maluch Plus

- Rząd utrzymuje programy społeczne w takiej formie, w jakiej były, niektóre jak widać zwiększamy, łączymy też nasze źródła finansowania ze środkami unijnymi, liczymy nie tylko na uproszczenie procedur inwestycyjnych, ale też na efekt synergii tych środków - mówiła w Polskim Radiu 24 Barbara Socha, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina dzietność dzieci społeczeństwo Antoni Trzmiel Barbara Socha Maluch plus

"Wkraczamy w nową erę tworzenia żłobków". Barbara Socha o programie "Maluch plus"

Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, w najbliższych trzech latach ma powstać dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach. - Wkraczamy w nową erę budowania instytucjonalnej opieki nad dziećmi - komentowała w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister rodziny i polityki społecznej Barbara Socha. Dodała, że rząd uruchomił program "Maluch plus", a teraz zmienia się sposób finansowania i ubiegania się o te środki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej Barbara Socha Henryk Szrubarz dzieci Maluch plus rodzina

Premier Morawiecki: w najbliższych trzech latach w żłobkach przybędzie tysiące dodatkowych miejsc

- Będziemy w najbliższych trzech latach tworzyć dodatkowe 100 tys. miejsc w żłobkach i 500 tys. miejsc pracy - zapowiedział w Pilawie premier Mateusz Morawiecki. Jak zaznaczył też "wbrew ośmieszaniu naszej polityki rodzinnej kontynuujemy program Rodzina 500+". Szef rządu dodał, że jest to duże wsparcie, podobnie jak inne programy. Wymienił przy tym Rodzinny Kapitał Opiekuńczy, Maluch Plus czy dopłatę do miejsc w żłobku.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki 500+ Rodzina 500+ rodzina dzieci

Małe czynności, wielka pomoc dla środowiska. Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

W Muzeum Warszawskiej Pragi można eksperymentować i uczyć się tego, jak dbać o planetę. Dostępna tam nowa wystawa – wędrujące po Polsce EkoEksperymentarium – pozwala sprawdzić, jak nasze codzienne małe czynności mogą pomóc środowisku. Nasza reporterka Agnieszka Ciecierska sprawdziła, jak dzięki wystawie możemy nauczyć się dbania o naszą planetę.
Zobacz więcej na temat:  ekologia muzeum dzieci edukacja

ga Zaryan i Karolina Lizer w Polskim Radiu Dzieciom

W audycji Aga Zaryan opowiada o swoim jedenastym albumie. Materiał zostaje wydany w dwudziestolecie jej debiutu fonograficznego. Album "Sara" jest kontynuacją poprzednich albumów wokalistki, "Umiera Piękno" i "Księga olśnień, gdzie Aga sięgała do wybitnej poezji. Za "Umiera Piękno" i "Księgę Olśnień" otrzymała Fryderyki w kategorii "piosenka poetycka".
Zobacz więcej na temat:  Adam Dobrzyński dzieci Aga Zaryan Karolina Lizer

Jak powstają kredki? Przenosimy się do fabryki kredek

Kredki to nie bez powodu przedmiot znany i lubiany przez najmłodszych. Służą zabawie, ale i edukacji. Z pewnością nie raz mieliście je w rękach, ale czy zastanawialiście się kiedyś, jak takie kredki powstają? O ich produkcji opowiedziała w Popołudniku na antenie Polskiego Radia Dzieciom Barbara Pikos z najstarszej, bo działającej od niemal 130 lat i zarazem jedynej funkcjonującej w Polsce do dziś fabryce kredek i ołówków, która znajduje się w podwarszawskim Pruszkowie. 
Zobacz więcej na temat:  dzieci Popołudnik w PR Dzieciom radio dla dzieci

Co w nauce piszczy? Przegląd nowych technologii

Nowe technologie mają za zadanie ułatwiać, albo też umilać nam życie. Często słyszymy o nowych urządzeniach, programach i aplikacjach stworzonych przez ekspertów. Sami też korzystamy na przykład ze smartfonów i Internetu. Jak one właściwie działają? O to w "Jedynce Dzieciom" zapytaliśmy Patryka Bartoszewskiego, który przy okazji opowiedział też o sztuce nagrywania i montowania dźwięku.
Zobacz więcej na temat:  Agnieszka Kunikowska technologie technologia smartfony dzieci