X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dzieła sztuki

Rezolucja w sprawie dzieł sztuki zagrabionych podczas wojen

Parlament Europejski poparł rezolucję w sprawie dzieł sztuki zagrabionych podczas wojen. Europosłowie wezwali Komisję Europejską, by stworzyła narzędzia pozwalające na odzyskiwanie takich dzieł. A jak wygląda proces odzyskiwania utraconych dzieł w Polsce? W Polskim Radiu 24 rozmowa z Jolantą Miśkowiec z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 
Zobacz więcej na temat:  dzieła sztuki II wojna światowa Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Polska odzyskała zrabowane starożytne naczynie

Do Muzeum Narodowego w Warszawie wróciło greckie naczynie z IV wieku przed naszą erą, zrabowane w czasie drugiej wojny światowej. Minister kultury i dziedzictwa narodowego powiedział podczas uroczystości przekazania naczynia, że jest to pierwszy zabytek archeologiczny, odzyskany w ramach akcji poszukiwania dzieł sztuki, zrabowanych w czasie wojny.
Zobacz więcej na temat:  dzieła sztuki społeczeństwo Piotr Gliński Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego POLSKA KULTURA HISTORIA SZTUKA

Rynek dzieł sztuki i poszukiwanie zagrabionych dóbr polskiej kultury

– Poszukiwanie prac, które zostały wywiezione z Polski  w czasie wojny, jest niezwykle trudną materią – powiedział Robert Swaczyński z "Gazety Polskiej Codziennie". W najnowszej odsłonie audycji „Kulisy Spraw” rozmowa na temat rynku dzieł sztuki, a także prób odzyskiwania zrabowanych w czasie II wojny światowej dóbr polskiej kultury.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 służby i bezpieczeństwo KULTURA dzieła sztuki SZTUKA