more_horiz
PR24 Portal
Section05

Dzień Matki

Koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" [ZOBACZ WIDEO]

W niedzielny wieczór w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbył się koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". Był on zwieńczeniem charytatywnej akcji Polskiego Radia i Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR "Matki Matkom – Polskie Matki Matkom Ukraińskim".
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio koncert Ukraina Dzień Matki akcja charytatywna dzieci pomoc wojna na Ukrainie Trójka Ukraina

Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom" w Jedynce. Zobacz wynik licytacji

Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom" wylicytowane zostały niezwykłe przedmioty, m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Dzień Matki Ukraina szpital Polskie Radio akcje charytatywne Trójka

Finał akcji charytatywnej "Matki Matkom". Zobacz wynik licytacji

Dzięki słuchaczom Programu 1 Polskiego Radia podczas akcji charytatywnej "Matki Matkom" wylicytowane zostały niezwykłe przedmioty, m.in. biżuteria pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy. Fundusze z licytacji zostaną przeznaczone na rzecz Narodowego Szpitala Dziecięcego w Kijowie. Akcja "Matki Matkom" to wspólna inicjatywa Fundacji im. Rodziny Ulmów SOAR i Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  Jedynka Ukraina Dzień Matki Ukraina szpital Polskie Radio akcje charytatywne

W niedzielę koncert "To, co najpiękniejsze – Dzieciom" na zakończenie akcji charytatywnej "Matki Matkom"

W najbliższą niedzielę 29 maja o godzinie 19.00 w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego odbędzie się wyjątkowy koncert z cyklu "To, co najpiękniejsze – Dzieciom". W programie wieczoru "Melodia" ukraińskiego kompozytora Myroslava Skoryka w wykonaniu Orkiestry Polskiego Radia w Warszawie pod dyrekcją Michała Klauzy oraz występ zespołu Krajka z Przemyśla – z udziałem dzieci uchodźców z Ukrainy. Transmisja na antenie Programu 1 Polskiego Radia, na stronie internetowej stacji oraz w mediach społecznościowych. Honorowy patronat nad koncertem objęła Rada Mediów Narodowych.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Polskie Radio koncert Ukraina macierzyństwo Dzień Matki

Matki Polki o matkach Ukrainkach: tylko je podziwiać

26 maja obchodzimy Dzień Matki. Choć w tym dniu święto obchodzone jest tylko w Polsce, to Dzień Matki jest świętem kosmopolitycznym, bo doświadczenie macierzyństwa nie zna granic. – Chcę podziękować wszystkim mamom i Polakom, bo bardzo dużo nam pomagają – powiedziała jedna z ukraińskich matek, która przybyła do Polski z ogarniętej wojną ojczyzny.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Tomasz Miara Dzień Matki macierzyństwo dzieci dzieciństwo wychowanie Ukraina uchodźcy wojna na Ukrainie

Dzień Matki. Jakie jest moje macierzyństwo? Czy jestem wystarczającą mamą?

Dzień Matki to czas, który może skłonić do refleksji na temat macierzyństwa. Nie tylko tego dnia, ale całemu macierzyństwu towarzyszą przecież pytania: jaką jestem matką? Czy jestem matką wystarczającą? Co robię dla swojego dziecka, a co robię dla siebie? Czy moja kariera zawodowa nie odbywa się kosztem dziecka? O tym w audycji "Strefa Rodzica" na antenie Polskiego Radia Dzieciom mówiła Elżbieta Krokosz z Talent Development Institute zajmująca się rozwojem potencjału ludzi.
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica macierzyństwo wychowanie radio dla rodziców Ida Nowakowska Podcast Strefa rodzica Dzień Matki

Czy bycie mamą jest trudne? Rozmowa Idy Nowakowskiej z mamą [PODCAST]

Z okazji Dnia Mamy Polskie Radio Dzieciom przygotowało wyjątkowy podcast, w którym Ida Nowakowska rozmawia ze swoją mamą o tym, jak to jest kiedy mama młodej kobiety dowiaduje się o tym, że zostanie babcią oraz o tym, czy Ida była w dzieciństwie grzeczną dziewczynką. Nie zabraknie też wspomnień o ulubionych zabawach małej Idy oraz rozważań o tym, co jest najważniejsze we właściwym wychowaniu małego człowieka. Zapraszamy na bardzo osobistą rozmowę. [POSŁUCHAJ JUŻ TERAZ]
Zobacz więcej na temat:  Strefa Rodzica Podcast Strefa rodzica Ida Nowakowska rodzicielstwo Dzień Matki radio dla dzieci radio dla rodziców

Ołena Zełenska: mama jest przeciwieństwem wojny. Ambasador odczytał przesłanie pierwszej damy

Ambasador Ukrainy w Polsce Andrij Deszczyca w Studiu Koncertowym Polskiego Radia imienia Witolda Lutosławskiego odczytał list od pierwszej damy Ukrainy Ołeny Zełenskiej adresowany do uczestników koncertu "Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy" i ukraińskich matek. "Mama daje życie, wojna to życie zabiera" - napisała Ołena Zełenska.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA społeczeństwo W POLSKIM RADIU Andrij Deszczyca Ukraina koncert Dzień Matki

Agata Kornhauser-Duda: jesteśmy głęboko poruszeni napaścią na Ukrainę

W Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie odbył się koncert charytatywny "Matki Matkom - Matki Polski dla Matek Ukrainy", który honorowym patronatem objęła pierwsza dama. Agata Kornhauser-Duda w liście do publiczności, wykonawców i organizatorów wydarzenia napisała, że jako Polacy jesteśmy poruszeni zbrodniczą napaścią Rosji na naszych sąsiadów z Ukrainy i solidarnie pomagamy, jak to tylko możliwe.
Zobacz więcej na temat:  W POLSKIM RADIU Agata Kornhauser-Duda POLSKA koncert Ukraina Dzień Matki