X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dzień niepodległości

"Szanujemy wspólną historię i doceniamy współpracę wojskową". Szef MON w Dniu Niepodległości USA

- Szanujemy wspólną historię, doceniamy obecną współpracę wojskową i jesteśmy gotowi stawić czoła przyszłym wyzwaniom wraz z naszymi amerykańskimi sojusznikami - oświadczył szef MON Mariusz Błaszczak z okazji Dnia Niepodległości Stanów Zjednoczonych.
Zobacz więcej na temat:  USA dzień niepodległości Stany Zjednoczone Ameryka Północna relacje polsko-amerykańskie Mariusz Błaszczak MON

"Wspólnie podzielane wartości i strategiczne partnerstwo". List Andrzeja Dudy do Joe Bidena

W liście do prezydenta USA Joe Bidena prezydent Andrzej Duda złożył życzenia narodowi amerykańskiemu z okazji 245. rocznicy uzyskania niepodległości przez Stany Zjednoczone. 4 lipca 1776 r. 13 amerykańskich kolonii ogłosiło oderwanie od Wielkiej Brytanii i utworzenie niezależnej republiki.
Zobacz więcej na temat:  Andrzej Duda prezydent Joe Biden USA Stany Zjednoczone dzień niepodległości stosunki polsko-amerykańskie polityka dyplomacja POLSKA

W Rosji oddano hołd Polakom, którzy zginęli, walcząc o niepodległość ojczyzny

W Narodowe Święto Niepodległości we wszystkich zakątkach Rosji zapłonęły znicze na mogiłach Polaków - zesłańców syberyjskich i ofiar stalinowskich mordów. W ten sposób rosyjska Polonia oraz polscy dyplomaci i duchowni oddali hołd rodakom, którzy stracili życie, walcząc o wolną i suwerenną Polskę.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości dzień niepodległości 11 listopada ŚWIAT Rosja

Z Bieszczad po Spitsbergen i z Gorlic na cały świat - przybliżamy sylwetki polskich naukowców (cz.2)

Ich pasja, wiedza i determinacja przyczyniła się do rozwoju polskiej nauki na wielu polach, a ich dokonania niejednokrotnie znajdowały uznanie na świecie. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na spotkanie z naukowcami, którzy tworzyli już w wolnym kraju.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Patryk Kuniszewicz niepodległość dzień niepodległości NAUKA Agata Nowotnik

"Sztuka zwana naiwną" i pozyskiwanie metali - przybliżamy sylwetki polskich naukowców (cz.1)

Ich pasja, wiedza i determinacja przyczyniła się do rozwoju polskiej nauki na wielu polach, a ich dokonania niejednokrotnie znajdowały uznanie na świecie. W rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości zapraszamy na spotkanie z naukowcami, którzy tworzyli już w wolnym kraju.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Patryk Kuniszewicz niepodległość dzień niepodległości NAUKA Weronika Puszkar Adrianna Janiszewska

"Przez sto lat Europa przywykła do statusu naszego kraju" Prof. Rosalak o odzyskaniu przez Polskę niepodległości

- Przez przeszło sto lat, a w każdym razie po Kongresie Wiedeńskim w 1815 r., cała Europa, cały świat przywykły do tego, że Polska była Królestwem Kongresowym, traktowanym jako część Rosji - mówił w Polskim Radiu 24 prof. Maciej Rosalak, historyk, tygodnik "Historia Do Rzeczy".
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 11 listopada dzień niepodległości historia Polski pamięć Maciej Rosalak Michał Rachoń Polskie Radio 24 POLSKA

Święto Niepodległości 2020 w domu. Jak spędzić ten czas?

Edukacja, praca, rozrywka, a do tego również spotkanie towarzyskie, a nawet świętowanie – wszystko to przeniosło się przed ekrany. Może więc to wyjątkowe Święto Niepodległości spędzić inaczej niż zwykle? – Warto zastanowić nad tym, co dobrego ładuje nas energią. To jest nam teraz bardzo potrzebne – mówi Marzena Jankowska, psycholog i ekspert Wyższej Szkoły Bankowej. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka Agnieszka Furtak-Bilnik dzień niepodległości Święto Niepodległości 2020 Święto Niepodległości Monika Suszek gra

"Polacy świętowali bardzo uroczyście ten historyczny moment". Prof. Wierzbicki o odzyskaniu niepodległości

Historyk, profesor Marek Wierzbicki przypomniał, że odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku było jednym z najważniejszych wydarzeń w dziejach naszego państwa i narodu. 11 listopada 1918 roku zakończyła się I wojna światowa, tego dnia Niemcy podpisały w Compiegne pod Paryżem zawieszenie broni na warunkach kapitulacji. W wyniku I wojny upadły trzy europejskie mocarstwa, które wcześniej dokonały rozbioru Polski, a zwycięskie państwa ententy zaaprobowały plan utworzenia niepodległego państwa polskiego, co oznaczało, że nasz kraj po 123 latach niewoli, mógł powrócić na mapę świata
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 Święto Niepodległości niepodległość dzień niepodległości 11 listopada HISTORIA POLSKA

Wirtualny Festiwal Niepodległa. Wystąpią wielkie gwiazdy

Koncerty, atrakcje dla najmłodszych i warsztaty taneczne - to program Wirtualnego Festiwalu Niepodległa. W tym roku obchody Narodowego Święta Niepodległości, ze względu na pandemię COVID-19 i związane z nią ograniczenia przeniosły się do internetu. Festiwal tym razem nie odbędzie się na Krakowskim Przedmieściu, ale przygotowano blok programowy, w ramach którego zagrają dla nas wirtualne Studia: scena muzyczna, scena dla dzieci oraz Studio Prywatka Niepodległa.
Zobacz więcej na temat:  Święto Niepodległości 2020 Święto Niepodległości niepodległość dzień niepodległości 11 listopada HISTORIA POLSKA KULTURA MUZYKA

"Paryż Północy" - Warszawa w XX-leciu międzywojennym

- Warszawa była dużym, trzecim pod względem wielkości miastem imperium rosyjskiego - tuż po Moskwie i Petersburgu. Rosjanie nie chcieli dawać poczucia Polakom, że ich miasto może być ważnym graczem, co nie zmienia faktu, że Warszawa, wchodząc w okres dwudziestolecia międzywojennego, była niezwykłym miejscem. Bynajmniej nie była to "panna bez posagu" - mówi historyk Adrian Sobieszczański.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka Patryk Kuniszewicz niepodległość Dwudziestolecie międzywojenne dzień niepodległości

"Diagnoza Donalda Trumpa jest poniekąd słuszna". Mateusz Piotrowski o wystąpieniu prezydenta USA

- To jest diagnoza adresowana do twardych wyborców Partii Republikańskiej i Donalda Trumpa - ocenił w Programie 1 Polskiego Radia analityk Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych Mateusz Piotrowski, komentując słowa prezydenta USA o skrajnie lewicowym faszyzmie zagrażającym Stanom Zjednoczonym.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT USA Ameryka Donald Trump dzień niepodległości Paweł Lekki