X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
dziennikarstwo

Melchior Wańkowicz w 130. rocznicę urodzin. Archiwalne nagrania

Legendarny pisarz, dziennikarz, publicysta, korespondent wojenny. Uważany za jednego z najwybitniejszych reportażystów w historii literatury polskiej. W audycji "Eureka" przypomnieliśmy jego sylwetkę, życie i działalność. Z materiałów archiwalnych odtworzyliśmy wypowiedzi i gawędy Melchiora Wańkowicza.
Zobacz więcej na temat:  Melchior Wańkowicz Katarzyna Jankowska Katarzyna Jankowska – PODCAST dziennikarstwo reportaż

ANALIZA Czy takich wzorców potrzebujemy? "Słowik", "Megakot", "Nikoś" - dawniej mafiozi, dziś bohaterowie popkultury

W dzisiejszym świecie wiedzę czerpiemy w głównej mierze z nowoczesnych środków społecznego przekazu - portali społecznościowych (jak Facebook czy Twitter), serwisów wideo (YouTube czy gigant streamingowy Netflix) czy zwykłych stron internetowych poświęconych newsom. Co jednak gdy na owych platformach przeważają treści jawnie szkodliwe i budujące fałszywy obraz? Odwracające wartości? Dobrym przykładem takiego mechanizmu jest ostatnie poruszenie medialne towarzyszące dwóm panom - pięściarzowi, który próbuje zaistnieć oraz byłemu gangsterowi, który trząsł całą Warszawą w latach 90.
Zobacz więcej na temat:  TVN media dziennikarstwo społeczeństwo przestępczość Jan Śpiewak etyka netflix POLSKA

Roman Czejarek: od początku chciałem być dziennikarzem

Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci Programu 1 Polskiego Radia. Podróżuje, zdobył najgłębszy na świecie Kanion Colca w Peru, kolekcjonuje stare pocztówki ze Szczecina i Pomorza Zachodniego, a także płyty analogowe – jego kolekcja liczy kilka tysięcy krążków. Gościem audycji "Ona, on i pewien bardzo wyjątkowy gość" był Roman Czejarek. 
Zobacz więcej na temat:  Trójka społeczeństwo Roman Czejarek dziennikarstwo Katarzyna Ciepielewska Łukasz Sobolewski

Rosja: dziennikarze boją się o własne bezpieczeństwo. Kraj opuścił ukraiński korespondent

Z Rosji wyjechał ukraiński korespondent Roman Cymbaluk - donosi radio Echo Moskwy. Dziennikarz Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej podjął taką decyzje w obawie o własne bezpieczeństwo. W grudniu Rosję opuścił dziennikarz BBC, a wcześniej podobną decyzję podjęło kilkudziesięciu rosyjskich opozycjonistów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina dziennikarze media represje dziennikarstwo

Tusk twierdzi, że za jego rządów nie było inwigilacji dziennikarzy. Posypały się ostre komentarze

Donald Tusk został zapytany o kwestię inwigilacji dziennikarzy za rządów PO-PSL. Lider PO stwierdził, że w tym pytaniu zawarta jest teza, która "nie ma nic wspólnego z rzeczywistością". Internauci przypomnieli jednak listę redaktorów, wobec których służby prowadziły czynności operacyjno-rozpoznawcze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze inwigilacja Donald Tusk

Afera FOZZ, służby specjalne PRL, raje podatkowe. Reportaż "Holding" odsłania kulisy powstania TVN

W reportażu "Holding" red. Marcin Tulicki odsłonił szokujące kulisy powstania stacji TVN. Materiał poruszył m.in. wątpliwości wokół pierwszej koncesji dla TVN, a także dotknął związków z rajami podatkowymi w Panamie oraz powiązań z aferą FOZZ. Pokazano także przeszłość założycieli stacji: Mariusza Waltera i Jana Wejcherta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP media TVN dziennikarstwo

ANALIZA Nowelizacja ustawy medialnej. Sprawdź, czego dotyczą przyjęte przepisy

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu została przyjęta nowelizacja tzw. ustawy medialnej. Główny zarzut opozycji wobec przyjętych przepisów to ograniczenie nadawania w Polsce mediów z zagranicznym kapitałem. Jak wskazują komentatorzy, wprowadzone przepisy dają narzędzia do ochrony rynku medialnego przed próbą agresywnego przejęcia przez kapitał rosyjski czy chiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media ustawa medialna TVN dziennikarstwo

"Fundamentem demokracji jest wolność słowa". Dmitrij Muratow odebrał Pokojową Nagrodę Nobla

Rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow podczaj odbierania Pokojowej Nagrody Nobla, mówił o łamaniu praw człowieka i wolności obywatelskich w jego kraju. Szef "Nowej Gaziety" wymienił nazwiska zamordowanych rosyjskich dziennikarzy, wspomniał też o prześladowanych politykach opozycji, w tym o Aleksieju Nawalnym oraz o organizacjach pozarządowych poddawanych represjom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Pokojowa Nagroda Nobla Rosja Nobel nagroda Nobla dziennikarstwo dziennikarze

Jolanta Hajdasz o obecności dziennikarzy na granicy z Białorusią: krok w dobrą stronę

- Rozwiązanie, które obowiązuje obecnie, jest dobre, będziemy obserwować sytuację. Jeśli będzie taka możliwość, będziemy domagać się rozszerzania możliwości pracy dziennikarzy w rejonie konfliktu - mówiła w Polskim Radiu Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś Antoni Trzmiel kryzys migracyjny dziennikarstwo

"Cała grupa ma problemy finansowe, przychody znacznie zmalały". Mosoń o konflikcie w Agorze

- W pierwszym kwartale tego roku całościowe przychody grupy Agora wyniosły 146 mln zł i były o około 50 proc. niższe w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Wyborcza Polskie Radio 24 dziennikarstwo