more_horiz
PR24 Portal
Section05
dziennikarstwo

Rosja: dziennikarze boją się o własne bezpieczeństwo. Kraj opuścił ukraiński korespondent

Z Rosji wyjechał ukraiński korespondent Roman Cymbaluk - donosi radio Echo Moskwy. Dziennikarz Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej podjął taką decyzje w obawie o własne bezpieczeństwo. W grudniu Rosję opuścił dziennikarz BBC, a wcześniej podobną decyzję podjęło kilkudziesięciu rosyjskich opozycjonistów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina dziennikarze media represje dziennikarstwo

Tusk twierdzi, że za jego rządów nie było inwigilacji dziennikarzy. Posypały się ostre komentarze

Donald Tusk został zapytany o kwestię inwigilacji dziennikarzy za rządów PO-PSL. Lider PO stwierdził, że w tym pytaniu zawarta jest teza, która "nie ma nic wspólnego z rzeczywistością". Internauci przypomnieli jednak listę redaktorów, wobec których służby prowadziły czynności operacyjno-rozpoznawcze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze inwigilacja Donald Tusk

Afera FOZZ, służby specjalne PRL, raje podatkowe. Reportaż "Holding" odsłania kulisy powstania TVN

W reportażu "Holding" red. Marcin Tulicki odsłonił szokujące kulisy powstania stacji TVN. Materiał poruszył m.in. wątpliwości wokół pierwszej koncesji dla TVN, a także dotknął związków z rajami podatkowymi w Panamie oraz powiązań z aferą FOZZ. Pokazano także przeszłość założycieli stacji: Mariusza Waltera i Jana Wejcherta.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVP media TVN dziennikarstwo

ANALIZA Nowelizacja ustawy medialnej. Sprawdź, czego dotyczą przyjęte przepisy

Podczas ostatniego posiedzenia Sejmu została przyjęta nowelizacja tzw. ustawy medialnej. Główny zarzut opozycji wobec przyjętych przepisów to ograniczenie nadawania w Polsce mediów z zagranicznym kapitałem. Jak wskazują komentatorzy, wprowadzone przepisy dają narzędzia do ochrony rynku medialnego przed próbą agresywnego przejęcia przez kapitał rosyjski czy chiński.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka media ustawa medialna TVN dziennikarstwo

"Fundamentem demokracji jest wolność słowa". Dmitrij Muratow odebrał Pokojową Nagrodę Nobla

Rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow podczaj odbierania Pokojowej Nagrody Nobla, mówił o łamaniu praw człowieka i wolności obywatelskich w jego kraju. Szef "Nowej Gaziety" wymienił nazwiska zamordowanych rosyjskich dziennikarzy, wspomniał też o prześladowanych politykach opozycji, w tym o Aleksieju Nawalnym oraz o organizacjach pozarządowych poddawanych represjom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Pokojowa Nagroda Nobla Rosja Nobel nagroda Nobla dziennikarstwo dziennikarze

Jolanta Hajdasz o obecności dziennikarzy na granicy z Białorusią: krok w dobrą stronę

- Rozwiązanie, które obowiązuje obecnie, jest dobre, będziemy obserwować sytuację. Jeśli będzie taka możliwość, będziemy domagać się rozszerzania możliwości pracy dziennikarzy w rejonie konfliktu - mówiła w Polskim Radiu Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Białoruś Antoni Trzmiel kryzys migracyjny dziennikarstwo

"Cała grupa ma problemy finansowe, przychody znacznie zmalały". Mosoń o konflikcie w Agorze

- W pierwszym kwartale tego roku całościowe przychody grupy Agora wyniosły 146 mln zł i były o około 50 proc. niższe w stosunku do analogicznego okresu zeszłego roku - powiedział w Polskim Radiu 24 Jerzy Mosoń z Fundacji FIBRE. Gośćmi audycji byli także: Maciej Kożuszek z "Gazety Polskiej" i dr Sebastian Gajewski z Centrum im. Ignacego Daszyńskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media Gazeta Wyborcza Polskie Radio 24 dziennikarstwo

"Nieprawdziwe i nierzetelne informacje". ABW odpowiada na artykuł Onetu

Szef Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego płk Krzysztof Wacławek poinformował, że "na portalu Onet.pl w artykule redaktora Mateusza Baczyńskiego pt. »Księgowa od terroryzmu. Zadziwiająca kariera Elizy Wójcik« zamieszczone zostały nieprawdziwe i nierzetelne informacje". "Redaktor nie dochował rzetelności dziennikarskiej, nie zweryfikował nawet ogólnodostępnych danych" - dodano.
Zobacz więcej na temat:  Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego ABW onet media fake news dziennikarstwo społeczeństwo POLSKA

"Atak hybrydowy, bezkarna Rosja". Zagraniczne media o kryzysie migracyjnym

"To wygląda na zainspirowaną przez Putina polityczną kampanię hybrydową. Celem jest destabilizacja Polski i jej sąsiadów i jednocześnie kreowanie podziału wewnątrz UE" - pisze "Wall Street Journal". Z kolei hiszpański portal "20 Minutos" odnotowuje, że po aneksji Krymu w 2014 r. siły polityczne na Zachodzie nie zrobiły zbyt wiele, aby powstrzymać agresywne zapędy Rosji. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT media granica kryzys kryzys migracyjny migracja Aleksander Łukaszenka dziennikarstwo dziennikarze Europa Białoruś wojna hybrydowa
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem