more_horiz
PR24 Portal
Section05

dziennikarze

Dziennikarz agencji informacyjnej AFP zginął pod Bachmutem. "Był zawsze gotowy do działania"

Dziennikarz AFP Arman Soldin został zabity w ataku rakietowym na wschodniej Ukrainie. Był koordynatorem wideo agencji informacyjnej. Zginął pod miejscowością Czasiw Jar, na zachód od oblężonego Bachmutu. Przebywał na obszarze ostrzelanym przez systemy typu ziemia-ziemia "Grad". Do ostrzału doszło około 16.30 czasu lokalnego.
Zobacz więcej na temat:  Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2023 Rosja dziennikarstwo media dziennikarze Europa ŚWIAT

Oświadczenie Anny Morawieckiej ws. publikacji "Gazety Wyborczej". "Zawierała nieprawdziwe informacje na mój temat"

Artykuł "Gazety Wyborczej" zawierał wiele nieprawdziwych informacji na mój temat. Moja praca była jak najbardziej realna, zgodna z oczekiwaniami pracodawcy i udokumentowana - zaznaczyła w swoim oświadczeniu siostra premiera Anna Morawiecka. Odniosła się tym samym do poniedziałkowej publikacji "GW" pt. "Anna Morawiecka, siostra premiera na fikcyjnym etacie w Urzędzie Miasta w Trzebnicy. Śledztwo »Wyborczej«".
Zobacz więcej na temat:  Gazeta Wyborcza Mateusz Morawiecki media dziennikarstwo dziennikarze POLSKA

Dziennikarzowi z USA zatrzymanemu w Rosji grozi 20 lat więzienia. "O jego uwolnienie apeluje ponad 40 państw"

Dziennik "Wall Street Journal" poinformował, że "przedstawiciele ponad 40 państw świata podpisali się pod apelem ambasador USA przy ONZ Lindy Thomas-Greenfield o uwolnienie amerykańskiego dziennikarza Evana Gershkovicha, zatrzymanego w Rosji i oskarżonego tam o szpiegostwo na rzecz Waszyngtonu".
Zobacz więcej na temat:  USA Rosja dziennikarze areszt dyplomacja media ŚWIAT Ameryka

Afera w medialnej korporacji Axel Springer. Na światło dzienne wypłynęły nowe skandaliczne wiadomości

Na jaw wychodzą szokujące wiadomości, jakie szef medialnej korporacji Axel Springer rozsyłał do swoich współpracowników. "Spiegel" cytuje Mathiasa Doepfnera, który "w kwestii polityki zagranicznej opowiada się za <wolnym Zachodem, piep... nietolerancyjnych muzułmanów (...)>. Jest też <bardzo za zmianami klimatycznymi>. Bo: <Cywilizacyjne fazy ciepła były zawsze bardziej udane niż fazy zimna>". Poglądy Doepfnera są po prostu "bzdurami" - komentuje "Spiegel".
Zobacz więcej na temat:  Wydarzenia Niemcy Europa ŚWIAT dziennikarstwo dziennikarze

Zenon Wiktorczyk – niezapomniany głos Polskiego Radia

27 marca 1997 roku zmarł Zenon Wiktorczyk. Przede wszystkim był człowiekiem mocno związanym z radiem – bardzo popularną audycję "Podwieczorek przy mikrofonie" prowadził przez ponad trzydzieści lat. Mało kto jednak pamięta, że dziennikarz udzielał się także w kabarecie "Szpak", a nawet zagrał w komedii "Miś" Stanisława Barei. 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio radio II wojna światowa Powstanie Warszawskie TEATR Miś kabaret dziennikarze HISTORIA

Stanowczy sprzeciw wobec ataków na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Jest stanowisko Rady Mediów Narodowych

Rada Mediów Narodowych wydała stanowisko w sprawie agresji wobec mediów publicznych. Rada podkreśla w nim, że "w ostatnich tygodniach, na skutek działań polityków opozycji oraz zaangażowanych po ich stronie mediów, nasiliły się ataki na dziennikarzy i pracowników mediów publicznych. Mają one charakter gróźb karalnych, zastraszania, zniewag i aktów niszczenia mienia".
Zobacz więcej na temat:  agresja Rada Mediów Narodowych media dziennikarze społeczeństwo media publiczne Polskie Radio 24 POLSKA

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich krytykuje reportaż TVN. "Nie ulegajcie manipulacjom i insynuacjom"

"Apelujemy do wszystkich dziennikarzy, by nie ulegali tym manipulacjom i insynuacjom, by przedstawiali dziedzictwo Jana Pawła II rzetelne i uczciwe" - czytamy w oświadczeniu Zarządu Głównego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Zdaniem stowarzyszenia, reportaż w TVN cechuje brak warsztatu historycznego i całkowity brak krytycyzmu wobec źródeł wytworzonych przez komunistyczną SB.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Jolanta Hajdasz Jan Paweł II Karol Wojtyła dziennikarstwo dziennikarze

TYLKO U NAS Postawa PO wobec mediów publicznych. Teraz atakują dziennikarzy, kiedyś tworzyli "monopol na prawdę"

Platforma Obywatelska chce likwidować TVP Info i opiera swoją kampanię na atakowaniu mediów publicznych. Politycy tej formacji zarzucają dziennikarzom "służalczość i manipulacje". Jak jednak wyglądała sytuacja, gdy sami sprawowali władzę? Nasi rozmówcy przyznają zgodnie, że PO dążyła do podporządkowania sobie wszystkich środowisk medialnych i stworzenia przychylnego radiowo-telewizyjnego monolitu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska media publiczne dziennikarze polityka

TYLKO U NAS Rośnie agresja wobec dziennikarzy mediów publicznych. Dr Jolanta Hajdasz: ataki wciąż przybierają na sile

Dziennikarze mediów publicznych po raz kolejny mierzą się z atakami, a niektórzy nawet z groźbami. Mają one głównie miejsce w Internecie, choć - jak pokazuje przykład Radia Szczecin - nierzadko przeradzają się także w agresję fizyczną. - Tak intensywnej rywalizacji politycznej, w którą wciągani są dziennikarze, nie było do tej pory - przyznała w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl dr Jolanta Hajdasz, dyrektor Centrum Monitoringu Wolności Prasy Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA dziennikarze media TVP agresja atak społeczeństwo