more_horiz
PR24 Portal
Section05
dziennikarze

Rosja: dziennikarze boją się o własne bezpieczeństwo. Kraj opuścił ukraiński korespondent

Z Rosji wyjechał ukraiński korespondent Roman Cymbaluk - donosi radio Echo Moskwy. Dziennikarz Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej podjął taką decyzje w obawie o własne bezpieczeństwo. W grudniu Rosję opuścił dziennikarz BBC, a wcześniej podobną decyzję podjęło kilkudziesięciu rosyjskich opozycjonistów. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Ukraina dziennikarze media represje dziennikarstwo

Tusk twierdzi, że za jego rządów nie było inwigilacji dziennikarzy. Posypały się ostre komentarze

Donald Tusk został zapytany o kwestię inwigilacji dziennikarzy za rządów PO-PSL. Lider PO stwierdził, że w tym pytaniu zawarta jest teza, która "nie ma nic wspólnego z rzeczywistością". Internauci przypomnieli jednak listę redaktorów, wobec których służby prowadziły czynności operacyjno-rozpoznawcze. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA media dziennikarstwo dziennikarze inwigilacja Donald Tusk

Kraśko jeździł bez prawa jazdy przez sześć lat. Pereira: zatrważa jego ostentacja

- Wielu Polaków traci prawo jazdy, przyjmują to jednak z pokorą i ponownie przystępują do egzaminu. W przypadku Piotra Kraśki mamy do czynienia z pełną bezczelnością, na zasadzie, że "mogę więcej", "że mogę łamać prawo". Przyjął karę w wysokości 7,5 tys. zł. Łatwo policzyć, że jazda bez uprawnień kosztowała go ok. 100 zł miesięcznie - mówił w Polskim Radiu 24 szef portalu tvp.info Samuel Pereira. Gośćmi byli również publicyści Jacek Liziniewicz i Miłosz Lodowski. 
Zobacz więcej na temat:  dziennikarze TVN prawo policja motoryzacja

"Odczepcie się od Kraśki!". Roman Giertych broni prezentera TVN

"Odczepcie się od Kraśki! To jego prywatna sprawa. Nikomu krzywdy nie zrobił. Poniósł przewidzianą prawem karę i tyle. Każdego, kto w tej sprawie ma inne zdanie, zachęcam do wyrażenia go. Ban murowany" - napisał na Twitterze Roman Giertych, komentując falę krytyki, jaka spłynęła po doniesieniach o sprawie prawa jazdy Piotra Kraśki. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA TVN dziennikarze prawo jazdy kierowca kierowcy samochód sąd społeczeństwo twitter

WSPOMNIENIE Ambasador RP w Mińsku: Włodek Pac wytrwale ukazywał dramatyczne okoliczności, w jakich przychodzi żyć Białorusinom

- Włodzimierz Pac poprzez swoje korespondencje wytrwale ukazywał obraz przyjaznych Białorusinów i także dramatycznych okoliczności, w jakich przychodzi im żyć – przekazał Ambasador RP w Mińsku Artur Michalski, wspominając w osobistym komentarzu wieloletniego korespondenta Polskiego Radia na Białorusi.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś MSZ

WSPOMNIENIE "Dobry człowiek, dla innych był gotów zrobić wszystko". Zastępca ambasadora RP w Mińsku wspomina Włodzimierza Paca

- Dla innych był gotów zrobić wszystko. Zawsze uśmiechnięty, dobroduszny, uczynny, towarzyski, szarmancki. O sobie myślał na ostatnim miejscu. Kochał pracę i rodzinę. Zrobić korespondencję to była dla niego świętość. Potem żona, dzieci, z których był tak dumny. Kochał także Podlasie, z którego pochodził - tak wspomina Włodzimierza Paca Marcin Wojciechowski, zastępca ambasadora RP w Mińsku we wzruszającym komentarzu, którym podzielił się z Polskim Radiem.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś

Ambasador RP w Gruzji: Włodzimierz Pac był profesjonalistą i znawcą wschodu, którego będzie bardzo brakowało

Ambasador Rzeczpospolitej Polskiej w Gruzji Mariusz Maszkiewicz wspomina korespondenta Polskiego Radia Włodzimierza Paca jako cenionego i rzetelnego dziennikarza, ciepłego i dobrego człowieka. Wieloletni korespondent Polskiego Radia na Białorusi i w Rosji zmarł w Mińsku w wieku 54 lat.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Białoruś Mińsk Włodzimierz Pac Polskie Radio dziennikarze odeszli 2021 Raport Białoruś

"Fundamentem demokracji jest wolność słowa". Dmitrij Muratow odebrał Pokojową Nagrodę Nobla

Rosyjski dziennikarz Dmitrij Muratow podczaj odbierania Pokojowej Nagrody Nobla, mówił o łamaniu praw człowieka i wolności obywatelskich w jego kraju. Szef "Nowej Gaziety" wymienił nazwiska zamordowanych rosyjskich dziennikarzy, wspomniał też o prześladowanych politykach opozycji, w tym o Aleksieju Nawalnym oraz o organizacjach pozarządowych poddawanych represjom.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Pokojowa Nagroda Nobla Rosja Nobel nagroda Nobla dziennikarstwo dziennikarze

"Niszczą ogrodzenie, rzucają kamieniami". Funkcjonariusz SG o prowokacjach białoruskich służb

- Ostatnio często zdarza się, że to właśnie białoruscy żołnierze lub funkcjonariusze prowokują w kilku miejscach. Można powiedzieć, że wzniecają burdy po drugiej stronie, rzucając różnymi wyzwiskami w naszą stronę, a także petardami hukowymi, kamieniami i innymi przedmiotami. Próbują też na naszych oczach przecinać ogrodzenie - powiedział dziennikarzom w strefie przygranicznej jeden z funkcjonariuszy placówki SG w Szudziałowie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA kryzys na granicy granica służby i bezpieczeństwo straż graniczna media dziennikarze Wojsko Polskie imigranci w Europie migracja kryzys migracyjny bezpieczeństwo społeczeństwo
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem