X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
edukacja

Negocjacje ws. wynagrodzeń nauczycieli. MEiN zapowiada kolejne rozmowy ze związkowcami

Będą kolejne rozmowy Ministerstwa Edukacji i Nauki z oświatową "Solidarnością" - poinformował resort po czwartkowym spotkaniu ze związkowcami w sprawie systemu wynagradzania nauczycieli. Negocjacje w tej sprawie rozpoczęły się w ubiegły poniedziałek i są prowadzone pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja nauczyciel szkoła Ministerstwo Edukacji i Nauki Przemysław Czarnek wynagrodzenia Solidarność związki zawodowe

Szczepienia uczniów. Szefowie resortów zdrowia i edukacji kierują specjalny list do dyrektorów szkół

Minister zdrowia Adam Niedzielski oraz minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek skierowali do dyrektorów szkół list w sprawie szczepień dzieci przeciwko COVID-19. Jak przekazał rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz, "w liście jest jasno wskazane jak skuteczne i bezpieczne są szczepionki".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce COVID-19 szczepienia edukacja Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Edukacji i Nauki Adam Niedzielski Wojciech Andrusiewicz Przemysław Czarnek szkoła rodzice dzieci

Dekret o zdalnym nauczaniu nagle wycofany. Włoski rząd robi krok w tył

Włoski rząd zrobił krok wstecz i wycofał się z planów zaostrzenia zasad przechodzenia na zdalne nauczanie - informuje tamtejsza prasa. Anulowany został dekret Ministerstw Oświaty i Zdrowia, zgodnie z którym po wykryciu choćby jednego zakażenia w klasie, wszyscy jej uczniowie mieli przejść na naukę zdalną.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Włochy szkoła edukacja koronawirus COVID-19 zdalne nauczanie

Przyszłość jest dziś. Czwórka w Centrum Nauki Kopernik

Nowa wystawa w Koperniku jest okazją, by przyjrzeć się szansom i zagrożeniom związanym z rozwojem nauki i nowych technologii. - Na tej wystawie może zainteresować wszystko. Mamy poczucie, że przyszłość już jest, że możemy ją tworzyć i kreować, po to, żeby zastać ją w dobrostanie za kilkadziesiąt lat - mówi Katarzyna Nowicka, rzecznik CNK.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka edukacja Centrum Nauki Kopernik NAUKA Oliwia Krettek

Studenci z niepełnosprawnościami - na jaką pomoc mogą liczyć?

Zrzeszanie Studentów Niepełnosprawnych Ad Astra Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, zostało wybrane Studenckim Kołem Naukowym Roku. Wyniki ogłoszono podczas gali Nagród Środowiska Studenckiego "Pro Juvenes". Sprawdzamy na jakie wsparcie uczelni, mogą liczyć studenci z niepełnosprawnościami.
Zobacz więcej na temat:  Czwórka NAUKA młodzież studenci edukacja Weronika Puszkar niepełnosprawność niepełnosprawni

Konkursy szkolne - odkrywają talent dziecka, ale czy tylko?

Jedną z misji szkoły jest rozwijanie talentów dzieci, co jednak nie zawsze jest łatwe w przypadku masowej edukacji. W związku z tym, aby motywować uczniów do samorozwoju, przygotowywane są dla nich różne konkursy, w tym także przedmiotowe. O ich rodzajach i procesie tworzenia opowiedzieli w audycji "Strefa Rodzica" profesor Małgorzata Machałek z Uniwersytetu Szczecińskiego i Polskiego Towarzystwa Historycznego, dr Igor Hebda z Centrum Edukacji Szkolnej oraz Małgorzata Jankowska, współorganizatorka i jurorka konkursu "Popisz się talentem".
Zobacz więcej na temat:  edukacja szkoła Strefa Rodzica radio dla rodziców

Wiceminister Tomasz Rzymkowski o nauce hybrydowej

- Jeśli szkoła ma możliwości i nauczyciele są w stanie poświęcić uczniom odpowiednią ilość uwagi, to zaszczepione dzieci mogą uczęszczać do szkół stacjonarnie, a niezaszczepione mogą uczyć się zdalnie. To jest model wzorcowy - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia wiceminister edukacji i nauki Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki Katarzyna Gójska Tomasz Rzymkowski dzieci młodzież szkoła nauczyciel sars-cov-2 COVID-19 koronawirus pandemia szczepienia

Ostatni dzwonek, by zawnioskować o "Dobry start". Sprawdź, jak otrzymać 300 zł szkolnej wyprawki

Wnioski o wypłatę szkolnej wyprawki wysokości 300 zł w ramach programu "Dobry start" można składać tylko do końca listopada. Weryfikacja złożonych podań następuje niemal w całości automatycznie. Z informacji ZUS wynika, że w tym roku uczniowie otrzymali wyprawki na łączną kwotę 1,28 mld zł.
Zobacz więcej na temat:  rodzina szkoła edukacja POLSKA ZUS Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej

Sytuacja epidemiczna w szkołach. Dane MEiN ws. nauki stacjonarnej, hybrydowej i zdalnej

Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało, że zgodnie z najnowszymi informacjami od kuratorów oświaty "93,4 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 74,3 proc. szkół podstawowych i 77,2 proc. szkół ponadpodstawowych pracowało w czwartek w trybie stacjonarnym". 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA szczepienia szczepionka COVID-19 koronawirus Koronawirus w Polsce społeczeństwo odpowiedzialność zdrowie szkoła Ministerstwo Zdrowia Ministerstwo Edukacji i Nauki edukacja

"Nieprzystosowani" - antysystemowa powieść Petera Hoega

"Nieprzystosowani" to powieść wybitnego duńskiego pisarza Petera Hoega o trojgu dzieci ze społecznego marginesu, na początku lat 70. umieszczonych w ramach eksperymentu w jednej z kopenhaskich prywatnych szkół. Dzieci odkrywają, że za precyzyjną praktyką dydaktyczną szkoły kryje się pewien plan, który w dramatyczny sposób wpłynie na ich przyszłe życie.
Zobacz więcej na temat:  Magda Mikołajczuk literatura społeczeństwo edukacja Dania

"Chciałbym takich szkół". Przemysław Czarnek pokazał pomysły zmian

Podczas Kongresu Edukacji Klasycznej w Warszawie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że chciałby edukacji, która w sposób nowoczesny przedstawia rzeczy najważniejsze. Jak dodał, życzyłby sobie w Polsce szkół, które uczą historii tak, by dzieci poczuły się uczestnikami wydarzeń sprzed kilkudziesięciu lat.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA edukacja szkoła Przemysław Czarnek szkoła podstawowa szkoła ponadgimnazjalna historia Polski dzieci młodzież

"Pierwsze merytoryczne spotkanie". Ryszard Proksa o rozmowach ws. podwyżek dla nauczycieli

– To było pierwsze merytoryczne spotkanie naszego związku NSZZ Solidarność z Ministerstwem Edukacji i Nauki (…). Wreszcie usiedliśmy w jednym pomieszczeniu i mogliśmy wyartykułować nasze postulaty, pretensje i obawy – powiedział na antenie Programu 3 Polskiego Radia Ryszard Proksa, szef oświatowej Solidarności.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka Solidarność NSZZ edukacja szkoła Bartłomiej Graczak