more_horiz
PR24 Portal
Section05

edukacja

Małe czynności, wielka pomoc dla środowiska. Wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

W Muzeum Warszawskiej Pragi można eksperymentować i uczyć się tego, jak dbać o planetę. Dostępna tam nowa wystawa – wędrujące po Polsce EkoEksperymentarium – pozwala sprawdzić, jak nasze codzienne małe czynności mogą pomóc środowisku. Nasza reporterka Agnieszka Ciecierska sprawdziła, jak dzięki wystawie możemy nauczyć się dbania o naszą planetę.
Zobacz więcej na temat:  ekologia muzeum dzieci edukacja

Nowy trend na rynku pracy. Wykształcenie jest wypierane przez potwierdzone umiejętności

Niezbędne jest silniejsze powiązanie edukacji i rynku pracy - uważają eksperci z Instytut Badań Edukacyjnych podkreślając rosnące znaczenie umiejętności. Wykształcenie formalne schodzi w opiniach pracodawców na drugi plan - aż w 80 proc. ogłoszeń o pracę brak wymagań dotyczących wykształcenia. Zdaniem ekspertów to przejaw zmian na rynku pracy. Otwiera się era potwierdzonych umiejętności - kwalifikacji rynkowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA praca pracodawcy pracownik edukacja umiejętności miękkie wykształcenie społeczeństwo rynek pracy

Zmiany w prawie oświatowym. Wargocka: realizujemy prawa rodziców do wychowania dzieci

- Edukacja seksualna proponowana przez organizacje lewicowe nie spotyka się z zainteresowaniem czy poparciem rodziców. Ponieważ poszczególne samorządy podjęły bardzo poważne próby, by wprowadzać własne programy edukacji seksualnej do szkół poprzez organizacje pozarządowe. Chcieliśmy ten proces zatrzymać, mając na uwadze prawo rodziców - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka (PiS), która dyskutowała z Joanną Senyszyn (PPS).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA rodzina Joanna Senyszyn Teresa Wargocka szkoła edukacja

Polska kończy współpracę z Rosją. Wiceszef MEiN: wypowiedzieliśmy trzy umowy międzynarodowe

- Wypowiedzieliśmy trzy umowy międzynarodowe, w których Polska i Rosja były stronami, m.in. umowę w sprawie Zjednoczonego Instytutu Badań Jądrowych w Dubnej. Ten ruch Polski podchwyciło wiele państw naszego regionu i też rozpoczęły proces wypowiadania umów - powiedział w czwartek w TVP1 wiceszef MEiN Tomasz Rzymkowski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Rosja wojna na Ukrainie Ministerstwo Edukacji i Nauki Tomasz Rzymkowski edukacja

"Opozycja urządziła nagonkę na projekt ustawy". Piontkowski rozwiewa wątpliwości ws. prawa oświatowego

- Prezydenci wielu miast, w tym Warszawy, próbowali wprowadzać zajęcia do szkół bocznymi drzwiami. Niejako zmuszali szkoły, aby przyjmowały niektóre organizacje z konkretnymi programami. Pomijano przy tym konsultacje z rodzicami na temat treści zajęć. Prawo oświatowe powinno ograniczyć samowolę samorządów, które wykraczały poza swoje kompetencje - mówił w Polskim Radiu 24 wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA edukacja Ministerstwo Edukacji i Nauki szkoła nauczyciel