more_horiz
PR24 Portal
Section05

Edward Gierek

47. rocznica rozpoczęcia produkcji Malucha w fabryce w Tychach

47 lat temu z linii montażowej Fabryki Samochodów Małolitrażowych w Tychach zjechał pierwszy Fiat 126p - popularny Maluch, od ponad dwóch lat wytwarzany już wówczas w fabryce w Bielsku-Białej. Przez dwa dziesięciolecia Maluch był najpopularniejszym samochodem w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek Europa fiat fiat 125p fiat 500 motoryzacja PRL HISTORIA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody samochód kierowca kierowcy

"Wtłoczył ogromne środki do niewydolnego sytemu". Prof. Antoni Dudek o Edwardzie Gierku

- Film o pierwszym sekretarzu mówi jedną prawdę: że Gierek chciał zmodernizować Polskę. Ale to się nie skończyło fiaskiem dlatego, że były przeciw niemu jakieś spiski, tylko dlatego, że wtłoczył on ogromne środki do niewydolnego systemu, który większość tych środków zmarnotrawił albo przejadł - podkreślił w Polskim Radiu 24 prof. Antoni Dudek. 
Zobacz więcej na temat:  PRL historia Polski komunizm Polskie Radio 24 Edward Gierek

Renesans Fiata 126p

Istnieje samochód, który mimo wszystkich swoich wad, budzi wśród Polaków bardzo ciepłe wspomnienia. Produkowany na licencji Fiata przez polską Fabrykę Samochodów Małolitrażowych Fiat 126p przeżywa swój renesans, a chęć wejścia w jego posiadanie zarówno przez starszych, jak i młodszych kierowców jest każdego dnia większa!
Zobacz więcej na temat:  Edward Gierek Europa fiat fiat 125p fiat 500 motoryzacja PRL HISTORIA Radio kierowców Polskie Radio Kierowców samochody samochód kierowca kierowcy

"Przedstawia fałszywy obraz tamtej epoki". Rafał Dudkiewicz w PR24 o filmie "Gierek"

- Film zawiera fałszywą dychotomię: dobry, cywilizowany Edward Gierek kontra zły, zsowietyzowany generał Jaruzelski. W rzeczywistości przecież Edward Gierek był immanentnym elementem systemu komunistycznego. Był działaczem partii komunistycznej, człowiekiem, który musiał otrzymać zgodę Moskwy na sprawowanie władzy - podkreślił w Polskim Radiu 24 dziennikarz Rafał Dudkiewicz.
Zobacz więcej na temat:  PRL historia Polski komunizm Polskie Radio 24 POLSKA Edward Gierek FILM

pr24 "Chodzi o emocje". Kozłowski m.in. o filmie "Gierek"

- W tych filmach miałem przyjemność współpracować z reżyserami, którzy mi zaufali, mówię o Michale Węgrzynie, z którym współpracujemy już od kilkunastu lat, i o Patryku Vedze. W obu przypadkach mam od nich taki kredyt zaufania, z którego cały czas korzystam, ale staram się go nie wykorzystać do końca - mówił w Polskim Radiu 24 Zbigniew Kozłowski, aktor filmowy, teatralny i dubbingowy, a także dziennikarz Polskiego Radia Dzieciom.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 KULTURA FILM Maja Kluczyńska Zbigniew Kozłowski kino Edward Gierek