X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ekonomia

"W tej formule jest absolutnie nie do przyjęcia". Beata Kempa o pakiecie Fit for 55

- Obecnie będzie on przetwarzany na 14 aktów prawnych, które będą przyjmowane przez państwa członkowskie, i tutaj nad każdym aktem należy się bardzo mocno pochylić - powiedziała na antenie Polskiego Radia 24 Beata Kempa z Solidarnej Polski.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Beata Kempa klimat ekologia ETS emisja co2 GOSPODARKA ekonomia środowisko polityka energetyczna Polska w Unii Europejskiej Europejski Zielony Ład POLSKA infografika Fit for 55

"Potężny skok i zmiana w filozofii podejścia". Eksperci o modyfikacjach podatkowych Polskiego Ładu

- Chciałbym zwrócić uwagę na podniesienie kwoty wolnej od podatku. Skala tego podniesienia - 30 tys. zł - w odniesieniu do tego, co istniało wcześniej, to jest rzeczywiście potężny skok i zmiana w filozofii podejścia do danin na rzecz państwa - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 prof. Jacek Reginia-Zacharski. Gośćmi audycji byli także prof. Zbigniew Krysiak oraz prof. Mieczysław Ryba.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Polski Ład podatki inflacja ekonomia pieniądze

TYLKO U NAS "To rykoszet absurdalnej polityki energetycznej UE". Dr Cezary Mech o inflacji i podwyżkach

- Jesteśmy bardzo mocno dotknięci tym rykoszetem wzrostu cen. Ale jest to rykoszet absurdalnej polityki energetycznej Unii Europejskiej, która narzuca wysokie ceny związane z tym, że UE chce ochładzać klimat - powiedział w Programie 3 Polskiego Radia dr Cezary Mech, ekonomista i doradca prezesa Narodowego Banku Polskiego. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bartłomiej Graczak Trójka ekonomia energetyka Unia Europejska inflacja

"Kreują go wpływowe grupy, najlepiej zarabiające". Karnowski o negatywnym obrazie medialnym Polskiego Ładu

- Grupy, które tracą na Polskim Ładzie są zdecydowanie mniejszościowe, bo to jest tylko kilka proc. Polaków. Jednak są one bardzo wpływowe, także w mediach, co wpływa na obraz Polskiego Ładu w przestrzeni medialnej - mówił w Polskim Radiu 24 Michał Karnowski (tygodnik "Sieci", portal wPolityce.pl).    
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA pandemia społeczeństwo inflacja polityka GOSPODARKA ekonomia PiS gaz ziemny energia Polski Ład

Jak wytrwać w postanowieniach noworocznych? Ekonomia dla dzieci

Nowy Rok to czas postanowień. Często obiecujemy sobie, że będziemy lepsi niż w zeszłym roku, jednak w praktyce bywa ciężko wywiązać się z danych sobie obietnic. Podobnie jest z postanowieniami finansowymi. Zamiar oszczędzania wraz z rozpoczęciem roku stawia sobie około sześćdziesięciu procent Polaków. Większość odkłada pieniądze na konkretny cel. Mimo to nie każdemu udaje się wytrwać. Co więc zrobić, aby trzymać się postanowień przez cały rok?
Zobacz więcej na temat:  radio dla dzieci oszczędzanie radio dla rodziców radio bez reklam ekonomia piosenki dla dzieci edukacja

Tarcza Antyinflacyjna 2.0. Jan Mosiński: nie zostawimy Polaków samych sobie

- Działania ujęte w poprzedniej tarczy antyinflacyjnej spowodowały zdaniem analityków obniżenie inflacji od 1 do 1,5 punktu proc. Podobnie może być w kolejnych działaniach wspomagających Polaków. Sumując, obniżenie inflacji o 3 punkty procentowe jest jakimś osiągnięciem - mówił w Polskim Radiu 24 Jan Mosiński (PiS). W audycji wziął również udział Zdzisław Wolski (Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA ekonomia inflacja stopy procentowe pieniądze Eliza Olczyk

Główny ekonomista Ministerstwa Finansów: w tym roku inflacja może spaść o ok. 2 pkt proc.

Jak wskazał na antenie Programu 3 Polskiego Radia główny ekonomista Ministerstwa Finansów Łukasz Czernicki, według szacunków Narodowego Banku Polskiego w ujęciu średniorocznym inflacja w tym roku może zostać zmniejszona o nieco ponad 2 pkt proc. – To sporo – ocenił.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Trójka inflacja ekonomia Polski Ład GOSPODARKA podatki tarcza antyinflacyjna Polski Ład społeczeństwo

Koszty Fit for 55. Jakie wydatki będzie musiała ponieść Polska?

Ambitny projekt w ramach unijnego pakietu Fit for 55 zakładający zmniejszenie emisji CO2 o 55 proc. do 2030 r. będzie kosztował Polskę bez wsparcia z Unii Europejskiej ok. 300 mld euro - wynika z informacji "Dziennika Gazety Prawnej", który dotarł do szacunków analityków.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Fit for 55 emisja co2 środowisko klimat polityka energetyczna GOSPODARKA ekonomia fundusze unijne energetyka polityka Polska w Unii Europejskiej

polski ład Główny ekonomista MF o Polskim Ładzie: powinniśmy patrzeć na całość programu

- Przestrzegam do rozpatrywania zmian wprowadzonych w Polskim Ładzie osobno. Z jednej strony została podwyższona kwota wolna od podatku, z drugiej strony mamy kwestię składki zdrowotnej. To często bywa mylące i prowadzi do błędnych wniosków - powiedział w Polskim Radiu 24 Łukasz Czernicki, główny ekonomista ministerstwa finansów.
Zobacz więcej na temat:  Polski Ład podatki pieniądze gospodarka polska Ministerstwo Finansów ekonomia Michał Rachoń POLSKA społeczeństwo Polskie Radio 24

"To unijne wymogi". Piotr Kaleta o fuzji PKN Orlen i Lotosu

- Sprzedajemy stacje benzynowe nie dlatego, że chcemy, tylko w wyniku fuzji Orlenu i Lotosu. Takie są po prostu wymogi Unii Europejskiej. 20 proc. podmiotów musi się znaleźć w innych rękach niż w rękach konsorcjum, które powstaje, czyli Orlenu i Lotosu. To trzeba sprzedać, muszą znaleźć się inni właściciele - mówił w Polskim Radiu 24 Piotr Kaleta (PiS).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Adrian Klarenbach Polskie Radio 24 ekonomia PiS PKN Orlen energetyka lotos opozycja Donald Tusk Unia Europejska polityka

Kryzys gazowy w Europie. Daniel Czyżewski: to zaplanowana akcja Rosji

- Gazprom wywiązuje się z długoterminowych kontraktów, ale w sytuacji gdy jest w Europie ogromny popyt na gaz, nie chce sprzedać go w pojedynczych transakcjach. Rosyjski gaz ma tak dominujący udział na rynku europejskim, że pozwala to na tego typu manipulacje - mówił w Polskim Radiu 24 Daniel Czyżewski z portalu Energetyka24.pl.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA ekonomia Unia Europejska gaz ziemny polityka energetyczna Gazprom Piotr Wąż