X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
ekonomia

Europejski spór północy z południem o pieniądze na walkę z epidemią

- Komisja Europejska jest nowa i nie zakończyła jeszcze w pełni okresu synchronizacji, wdrażania się w nowe obowiązki i już musi radzić sobie z tak poważnym kryzysem. Potrzeba dobrej współpracy opartej na zaufaniu pomiędzy Komisją Europejską a poszczególnymi krajami unijnymi - mówił w "Pulsie świata" Krzysztof Kokoszczyński, ekspert ds. europejskich.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Unia Europejska ekonomia Adrian Bąk Puls świata

Dr Marcin Kędzierski: dzisiaj nie ma już rynków wolnych od epidemii

- Nawet jeżeli Polsce udałoby się dość szybko wyjść z kryzysu to niewątpliwie sytuacja krajów, które najbardziej ucierpiały na pandemii będzie miał wpływ na polską gospodarkę. Spadek popytu w UE będzie miał dramatyczny skutek dla naszych firm produkujących na eksport – mówił w Polskim Radiu 24 dr Marcin Kędzierski, ekspert ds. międzynarodowych (Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka przedsiębiorca ekonomia firma tarcza antykryzysowa

Ekspert przewiduje dwa kwartały kryzysu. "Jeśli ograniczymy aktywność, to się odbijemy"

- Trzeba liczyć się z tym, że będziemy mieli dwa kwartały kryzysowe. Ale po to, żeby można było odbić w przyszłości, teraz musimy ograniczyć swoją aktywność, w tym aktywność gospodarczą, maksymalnie, jak to jest możliwe - mówił w Polskim Radiu 24 dr Cezary Mech z Agencji Raitingu Społecznego. Gościem audycji "Północ - Południe" był również politolog prof. Andrzej Gil.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Ryszard Gromadzki tarcza antykryzysowa GOSPODARKA ekonomia kryzys kryzys gospodarczy kryzys w strefie euro

Andrzej Sadowski: rząd stoi przed historyczną szansą zmniejszenia biurokracji

 - Widać, że pewne utrzymywane do tej pory metody organizacji pracy są nieefektywne i należy je natychmiast zmieniać. Podobnie jest w gospodarce - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. - Nie ma powodów do zamykania przedsiębiorstw tam, gdzie nie jest to potrzebne - gdzie nowoczesne technologie sterują procesami wytwórczymi - dodał. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Ryszard Gromadzki Andrzej Sadowski tarcza antykryzysowa ekonomia

Ekonomista: żaden rząd nie mógłby zrekompensować strat w wyniku pandemii koronawirusa

- Tarcza antykryzysowa to realna finansowa pomoc, dobrze zaadresowana. Będzie to pomoc dalece niewystarczająca do potrzeb, ale takich strat w gospodarce nie jest w stanie zrekompensować żaden rząd - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Marian Szołucha, ekonomista z Instytutu Prawa Gospodarczego.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Koronawirus w Polsce GOSPODARKA przedsiębiorca przedsiębiorstwo tarcza antykryzysowa Piotr Nisztor ekonomia

Prezes PFR: w przyszłym tygodniu rząd prawdopodobnie zaproponuje zmiany w "tarczy antykryzysowej"

Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju Paweł Borys zapowiedział, że prawdopodobnie w przyszłym tygodniu poznamy rozszerzenie tarczy antykryzysowej. - Obecne przepisy, sprzyjające głównie drobnym przedsiębiorcom, których firmy ucierpiały w związku z koronawirusem, obowiązują od kilku dni - mówił w Polskim Radiu 24 szef PFR Paweł Borys.
Zobacz więcej na temat:  koronawirus Unia Europejska pandemia ekonomia tarcza antykryzysowa POLSKA

ANALIZA "Wprowadzenie stanu klęski żywiołowej wiązałoby się z ogromnymi kosztami". Ekonomiści tłumaczą

W trwającej dyskusji związanej z sposobem przeprowadzenia wyborów w czasie epidemii część polityków opozycji uważa, że jedynym rozwiązaniem jest wprowadzenie stanu klęski żywiołowej. Prof. Witold Modzelewski w rozmowie z portalem PolskieRadio24.pl wskazuje m.in. na ogromne koszty, które się z tym wiążą. - Obecne zarządzenia są tak daleko idące, że nie ma potrzeby podejmowania takich działań - podkreśla ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka ekonomia Koronawirus w Polsce

Marek Zuber: wciąż jest nadzieja, że gospodarka skurczy się mniej niż po kryzysie z 2008 roku

- Nie ma takiej możliwości, żebyśmy w miarę suchą nogą przeszli przez ten kryzys bez wydania bezpośrednio z budżetu znacznie większych pieniędzy niż to, co obecnie jest planowane. Na szczęście już słyszymy o tym, że będzie kolejny pakiet pomocy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka przedsiębiorca ekonomia firma tarcza antykryzysowa

Prezydent: proponuję czasowe zwolnienie ze składek ZUS dla niektórych przedsiębiorców

- Państwo dopłaci do pensji pracowników do 40 proc. średniego wynagrodzenia firmom, które utrzymają miejsca pracy. Zwolnieni z płacenia składek ZUS przez 3 miesiące będą wszyscy samozatrudnieni, mikroprzedsiębiorcy, jeśli ich przychody spadły o więcej niż 50 proc. w stosunku do lutego br. - poinformował prezydent Andrzej Duda.
Zobacz więcej na temat:  prezydent Andrzej Duda ZUS POLSKA społeczeństwo ubezpieczenia koronawirus Koronawirus w Polsce ekonomia przedsiębiorstwo przedsiębiorca

Minister rodziny: nie zabraknie środków na dofinansowanie miejsc pracy

- Pracodawca może obniżyć o 20 proc. wynagrodzenie i czas pracy pracownikowi, jednak nie mniej niż do pół etatu. Natomiast państwo i pracodawca biorą na siebie koszty po połowie tego obniżonego wynagrodzenia - mówiła podczas konferencji prasowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  Koronawirus w Polsce koronawirus wirus pandemia COVID-19 marlena maląg Ministerstwo Rodziny przedsiębiorca firmy ekonomia finanse POLSKA