more_horiz
PR24 Portal
Section05

ekonomia

Koszt użytkowania auta elektrycznego wyższy niż spalinowego? Zaskakujące wyniki raportu

Nowy raport opublikowany przez amerykańską firmę analityczną, wskazuje na gwałtownie rosnące koszty użytkowania samochodów elektrycznych. Okazuje się, że koszt przejechania około 160 km (100 mil) elektrykiem stał się porównywany z tym, ponoszonym przez posiadaczy aut spalinowych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA elektromobilność samochody elektryczne samochody samochody hybrydowe prąd ekonomia USA

Finansowy kac. Jak uporządkować zadłużenie i rozmawiać z windykatorem

Wybrzmiał odgłos korków od szampana, zgasły światła fajerwerków, ale zdarza się, że po wystawnych świętach i szalonej zabawie sylwestrowej wciąż mamy kaca, kaca finansowego. Problemy z wysokimi kredytami i pożyczkami dotykają wielu Polaków, podpowiadamy jak zacząć rozplątywać spiralę zadłużenia. 
Zobacz więcej na temat:  Czwórka oszczędzanie pieniądze bank ekonomia STYL ŻYCIA Mateusz Kulik windykacja

Jak rozmawiać z dziećmi o ciężkiej sytuacji finansowej lub o jej zmianie?

Rozmowy z dziećmi na temat finansów są istotną kwestią. Nie zawsze jednak wiemy, jak rozmawiać, szczególnie jeśli mamy do czynienia z nagłą zmianą sytuacji finansowej, a co za tym idzie - zmianami w budżecie domowym. Jak wytłumaczyć dziecku, że nie będzie mogło pojechać na zimowy obóz feryjny? Na te i wiele innych pytań odpowiedzieliśmy w audycji Polskiego Radia Dzieciom. Zapraszamy!
Zobacz więcej na temat:  ekonomia Ekonomia dla dzieci Strefa Rodzica oszczędzanie rodzicielstwo Joanna Ficińska