X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
eksport

"W wielu obszarach straty zostały odrobione". Marek Zuber o polskiej gospodarce

- Cieszę się z tego, że tempo odrabiania strat jest w Polsce wysokie. W wielu obszarach te straty zostały odrobione. Jak popatrzymy np. na wartość tego, co produkuje polski przemysł, to już jesteśmy w roku 2019, czyli całe to zeszłoroczne załamanie odrobliśmy - mówił w Polskim Radiu 24 Marek Zuber, ekonomista.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Polskie Radio 24 GOSPODARKA gospodarka polska eksport ekonomia

Sytuacja w Afganistanie nie wpłynie na gospodarkę światową. Odczuć możemy migrację z tego kraju

- Wpływ wojny w Afganistanie na gospodarkę światową był ograniczony i zapewne taki pozostanie. W pewnym stopniu może odbić się na sytuacji społecznej i gospodarczej migracja z tego kraju, przede wszystkim w państwach ościennych, ale też w krajach odległych od Afganistanu, choćby w UE - uważa Jan Strzelecki, analityk PIE.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eksport Afganistan rozwój kryzys migracja

ANALIZA ''Istotny partner biznesowy''. Polska coraz więcej handluje z Ukrainą

W gronie najbardziej perspektywicznych produktów eksportowanych z Polski na Ukrainę znajdują się maszyny i urządzenia do produkcji, produkty rolno-spożywcze, kosmetyki, artykuły drogeryjno-higieniczne oraz środki czystości. Polscy inwestorzy mają także szansę zaangażować się w budowę ukraińskiej infrastruktury drogowej i kolejowej. Czynnikiem dodatkowo wzmacniającym pozycję polskich produktów na rynku ukraińskim jest duża skala emigracji zarobkowej z Ukrainy do Polski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina handel eksport ŚWIAT Europa

Za wzrost eksportu drewna nie odpowiadają Lasy Państwowe. To odpowiedź resortu klimatu na apel producentów, aby wstrzymać jego eksport

Prowadzimy rozmowy z branżą drzewną i Lasami Państwowymi, by wypracować rozwiązania w związku z rozregulowaniem rynku drewna - poinformowało Ministerstwo Klimatu i Środowiska, pytane o apel do rządu branży drzewnej, dotyczący zakazu eksportu drewna.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ministerstwo klimatu Lasy Państwowe produkcja przemysłowa eksport handel ekologia

BGK pomaga polskim eksporterom w Afryce i w krajach wschodniej Europy

-Polskie firmy coraz odważniej szukają rynków zbytu na swoje towary, także poza Unią Europejską, Bank Gospodarstwa Krajowego pomaga naszym firmom e ekspansji do 74 krajów świata, z czego 15 z nich to kraje afrykańskie - powiedziała Joanna Mularczyk ekspert ds. handlu w BGK, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ukraina Afryka eksport inwestycje zagraniczne BGK

Eksperci: stale rośnie eksport, ale słaby kurs złotego zwiększa koszty importu

Dane o polskim eksporcie dowodzą, że umacniamy pozycję u naszych tradycyjnych odbiorców, ale również skutecznie poszukujemy nowych rynków zbytu. Pomagają nam w tym poprzerywane z powodu COVID-19 łańcuchy dostaw. Ale coraz ważniejsza staje się skuteczna dyplomacja gospodarcza, która musi wspierać ekspansję przedsiębiorców - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej I prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Instytutu  Ekonomicznego Społecznej Akademii Nauk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA eksport Niemcy handel import Indie Chiny Unia Europejska USA Afryka Australia Japonia NBP kurs walut monetyzacja