more_horiz
PR24 Portal
Section05
eksport

Ekspert Federacji Przedsiębiorców Polskich: wojna wpływa negatywnie na poziom inwestycji w Polsce

- Dobre wyniki PKB Polski na poziomie 8,5 procent, za 1 kwartał tego roku, to zaskakująco dobra wiadomości, szkoda że tego poziomu nie uda się utrzymać w kolejnych miesiącach - powiedział Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Federacji Przedsiębiorców Polskich, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA pkb Unia Europejska inflacja eksport import

Problemy na światowym rynku żywności. "Odblokowanie Odessy stanie się koniecznością"

Publicysta Marek Budzisz prognozuje, że wkrótce odblokowanie portu w Odessie i umożliwienie eksportu ukraińskiego zboża i innych produktów żywnościowych może w krótkim czasie stać się koniecznością. Wpływ na to ma trudna sytuacja na światowym rynku żywności, m.in. susza występująca w wielu regionach świata, co powoduje niedobory, ale też napędza wzrost cen.
Zobacz więcej na temat:  wojna na Ukrainie żywność eksport POLSKA GOSPODARKA

Wojna wpłynie na wzrost cen produktów. Kowalczyk zapewnia: żywności nie zabraknie

- Dopóki nie ustabilizuje się sytuacja na Ukrainie, musimy się liczyć ze wzrostem cen produktów rolno-spożywczych. Prognozy dla konsumentów nie są niestety dobre - mówił w rozmowie z PAP wicepremier, minister rolnictwa Henryk Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Henryk Kowalczyk rolnictwo Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wojna na Ukrainie sankcje Unii Europejskiej sankcje żywność inflacja eksport import
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem