more_horiz
PR24 Portal
Section05

eksport

Odbudowa Ukrainy. Wiceminister Emilewicz: PFR pracuje nad odpowiednim instrumentem dla mniejszych firm

- Polski Fundusz Rozwoju pracuje nad instrumentem dla mikro i małych firm, który ma wesprzeć ich inwestycje na Ukrainie; chcielibyśmy, aby takie rozwiązanie było gotowe jesienią - powiedziała wiceminister funduszy i polityki regionalnej Jadwiga Emilewicz. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Jadwiga Emilewicz Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej Ukraina POLSKA inwestycje eksport import

Polscy przedsiębiorcy podbijają światowe rynki. BGK umożliwia im bezpieczny start za granicą

Bank Gospodarstwa Krajowego wspiera polskich przedsiębiorców na 85 zagranicznych rynkach. W ubiegłym roku wartość sfinansowanego eksportu i ekspansji zagranicznej wyniosła 3,3 mld zł. W drugiej połowie 2023 r. bank spodziewa się pierwszych umów kredytu finansujących innowacyjne projekty o profilu eksportowym.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA firma eksport import inwestycje zagraniczne przedsiębiorca BGK

Port Gdańsk rozbudowuje infrastrukturę. Priorytetem zboże i surowce energetyczne

Operatorzy w gdańskim porcie w ciągu najbliższych dwóch lat planują zwiększyć zdolności przeładunkowe zbóż do blisko 3 mln ton. W związku z tym port przygotowuje dodatkowe miejsca i parkingi postojowe dla samochodów ciężarowych - poinformował Port Gdańsk. W 2022 roku przez portowe nabrzeża przeszło ponad 1,9 mln ton zbóż.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA infrastruktura Gdańsk statki zboże eksport

Eksperci: polskie PKB ma się dobrze i będzie rosło co pozwala na wzrost świadczeń

Gospodarka Polski hamuje, ale słabiej niż tego oczekiwano. Pomaga nam w tym rosnący eksport ale też lokowane w Polsce nowe inwestycje. Cały czas borykamy się z inflacją, która nadal ma być wysoka w państwach Europy Środkowo- Wschodniej - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Małgorzata Starczewska-Krzysztoszek u Wydziału Ekonomii UE oraz Stanisław Koczot z "Gazety Bankowej". Nie zgodzili się natomiast co do wpływu 500+ na inflację, choć zgodnie przyznali, że będzie mieć to wpływ na wzrost PKB poprzez konsumpcję.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ inflacja pkb eksport