X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
elektromobilność

Dobre informacje ws. aut elektrycznych. Niebawem rozbudowa infrastruktury i program dopłat do stacji ładowania

Narodowy Fundusz Ochrony i Środowiska planuje jeszcze przed wakacjami uruchomić program wspierający rozbudowę infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych. Poinformował o tym wiceprezes tej instytucji Artur Lorkowski. W planach jest też program dopłat do samochodów elektrycznych.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność GOSPODARKA ekologia samochód środowisko infrastruktura

Tauron rośnie w siłę. Udostępniono kolejną stację ładowania samochodów elektrycznych

W Dębicy powstała firmowana przez Tauron stacja ładowania samochodów elektrycznych. To kolejne polskie miasto, które może się pochwalić taką technologią. - Rozwój infrastruktury do ładowania pojazdów elektrycznych to jeden z najważniejszych obszarów rozwoju biznesowego spółki - zaznaczył Piotr Apollo, wiceprezes Taurona Nowych Technologii.
Zobacz więcej na temat:  Tauron Polska Energia GOSPODARKA gospodarka polska samochody elektryczne infrastruktura energetyka elektromobilność energia elektryczna POLSKA

Raport brukselskiej organizacji: Polska liderem produkcji baterii do aut elektycznych

Polska jest liderem w produkcji baterii litowo-jonowych wykorzystywanych do produkcji samochodów elektrycznych - wynika z raportu brukselskiej organizacji pozarządowej Transport & Environment (T&E). Do niedawna większość zapotrzebowania na ten kluczowy komponent "elektryków" był importowany z krajów Azji Wschodniej.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność baterie elektryczne hulajnogi gospodarka polska

Pandemia przystopowała rynek. W Polsce do końca stycznia zarejestrowano około 20 tys. aut elektrycznych

Pod koniec stycznia w Polsce było zarejestrowanych ponad 19,5 tysiąca samochodów z napędem elektrycznym. W samym styczniu przybyło ich prawie 800. To dane Licznika Elektromobilności, uruchomionego przez Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych i Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego.
Zobacz więcej na temat:  samochody elektryczne samochody GOSPODARKA elektromobilność ekologia pandemia Koronawirus w Polsce koronawirus

Eksperci: Polska drugim największym eksporterem autobusów elektrycznych w UE

Mimo pandemii eksport polskich autobusów elektrycznych przyspieszył; Polska stała się największym eksporterem tych pojazdów w UE, wyprzedzając Belgię - wynika z analizy Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Zdaniem ekspertów na znaczeniu w najbliższych latach mogą zyskać też autobusy wodorowe.
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność POLSKA GOSPODARKA samochody elektryczne samochody kierowca kierowcy KULTURA technologie

Dopłaty do samochodów elektrycznych

Zakup samochodu elektrycznego to duży wydatek. Systemy dopłat rządowych, które funkcjonują niemal na całym świecie znacząco ułatwiają zakup takiego samochodu. Dzięki ułatwieniom podatkowym, odliczeniom i innym instrumentom pomocowym, wiele osób może zacząć rozważania dotyczące zakupu „elektryka”. Ile wynoszą obecnie dopłaty do samochodów elektrycznych? 
Zobacz więcej na temat:  elektromobilność samochody samochody elektryczne motoryzacja handel ekonomia rozwój KULTURA POLSKA społeczeństwo technologie