more_horiz
PR24 Portal
Section05

Eliza Olczyk

Otwarcie Baltic Pipe. Poseł PiS: mamy fundamentalną zmianę, która wpisuje się w dobre tendencje

- Jest rurociąg, są kontrakty gazowe, informacje od premiera Morawieckiego i minister Moskwy mówią wyraźnie: w tym roku będą to 3 mld m sześc. gazu, w kolejnych latach ta ilość będzie rosła - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj (PiS). W dyskusji wzięła udział również Paulina Matysiak (Razem).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA Rosja gaz ziemny Baltic Pipe 2022 Baltic Pipe Eliza Olczyk polityka

Spotkanie partii opozycyjnych. Kosiński: bez strategicznego znaczenia

- Politycy są ciągle pytani, czy będzie jedna lista partii opozycyjnych, czy więcej. To jest w tej chwili średnio istotne - powiedział w Polskim Radiu 24 Stefan Sękowski ("Nowa Konfederacja"). W debacie poranka wzięli udział również Michał Piękoś ("Trybuna") i Mateusz Kosiński ("Tygodnik Solidarność").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA wybory parlamentarne Platforma Obywatelska Eliza Olczyk Aleksander Kwaśniewski Bronisław Komorowski NATO

Kiedy otrzymamy środki z KPO? Krzysztof Lipiec: Polska spełniła kluczowe warunki

- Krajowy Plan Odbudowy jest już w Polsce realizowany, ale jest finansowany ze środków krajowych. Liczymy na to, że przekazanie środków z UE nastąpi jak najszybciej, choć Komisja Europejska spowalnia wszystkie procedury - mówił w Polskim Radiu 24 Krzysztof Lipiec (Prawo i Sprawiedliwość).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska polityka fundusze unijne Eliza Olczyk Krajowy Plan Odbudowy Ukraina Unia Europejska

PR24 Prof. Andrzej Gil: gdybym miał nosić koszulkę, to taką z napisem "Nie płaczę po Gorbaczowie"

- Michaił Gorbaczow był człowiekiem cynicznym i częścią aparatu sowieckiego, który chciał, by Związek Radziecki przetrwał - powiedział w Polskim Radiu 24 politolog prof. Andrzej Gil z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, komentując postać ostatniego przywódcy ZSRR. - Michaił Gorbaczow nie był liderem wolnego słowa. Zapamiętajmy go takim, jakim był naprawdę: człowiekiem, który na szczęście doprowadził do upadku ZSRS, ale jedynie formalnego - dodał.
Zobacz więcej na temat:  Michaił Gorbaczow Związek Radziecki Eliza Olczyk ZSRR Polskie Radio 24 Europa ŚWIAT

Wyrok NSA w sprawie reprywatyzacji. Wargocka: zwyciężyła sprawiedliwość

- To jest sukces sprawiedliwości w Polsce. Uważam, że należą się ogromne gratulacje i podziękowania dla wszystkich członków Komisji Weryfikacyjnej - mówiła w Polskim Radiu 24 Teresa Wargocka z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji była także Gabriela Lenartowicz z Platformy Obywatelskiej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA Warszawa reprywatyzacja prawo sąd sądownictwo społeczeństwo mieszkanie

PR24 Pół roku zbrodniczej agresji Rosji na Ukrainę. Komentarze publicystów

Dziś na Ukrainie obchodzony jest Dzień Niepodległości. Tegoroczne święto ma charakter wyjątkowy, bowiem równo pół roku temu rozpoczęła się pełnowymiarowa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Mimo przeważających sił wroga Ukraińcy bronią swojej niepodległości przed rosyjskim najeźdźcą. W dniu państwowego święta ukraińskie władze przestrzegają przed wzmożeniem rosyjskich ataków. W Polskim Radiu 24 minione pół roku na Ukrainie komentowali publicyści - Michał Płociński ("Rzeczpospolita"), Bogumił Łoziński ("Gość Niedzielny"), Wojciech Biedroń ("Sieci").
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Michał Płociński Bogumił Łoziński Wojciech Biedroń wojna 2022 wojna na Ukrainie Ukraina Rosja serwis wschodni

Pół roku walki z rosyjskim okupantem. Poseł PiS: państwo ukraińskie pokazało olbrzymi hart ducha

- W tej wojnie ukraińsko-rosyjskiej zaskoczył mnie silny i skuteczny opór ze strony Ukrainy. Trzeba powiedzieć sobie szczerze, że wielu analityków mówiło, iż Ukraina poradzi sobie gorzej, niż robi to obecnie. Państwo ukraińskie pokazało olbrzymi hart ducha - powiedział w Polskim Radiu 24 Krzysztof Mróz (PiS). Gościem audycji był również Paweł Poncyljusz (KO). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk ŚWIAT Europa wojna na Ukrainie wojna 2022 Ukraina Rosja

PR24 Łukasz Jasina: Andrzej Duda zajmuje szczególne miejsce w sercach Ukraińców

- Andrzej Duda już przed wojną był jednym z popularniejszych polityków na Ukrainie (...). A teraz jest tym politykiem, który na Ukrainę jeździ najczęściej, który ma osobisty kontakt z Wołodymyrem Zełenskim, który Ukrainę popiera i to nie tylko werbalnie, ale naprawdę ogromną ilością swoich działań, stojąc na czele polskich władz - przecież inni politycy robią to samo - mówił w Polskim Radiu 24 rzecznik MSZ-u Łukasz Jasina.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Łukasz Jasina Ministerstwo Spraw Zagranicznych Eliza Olczyk ŚWIAT Europa Ukraina Rosja wojna 2022 wojna na Ukrainie serwis wschodni

Skażenie Odry. Prof. Maciej Zalewski: musimy odbudować retencyjność rzek

- Trzeba zdawać sobie sprawę, że klimat się ociepla i w związku z tym wrażliwość ekosystemów wodnych na zanieczyszczenia rośnie, a z tym mamy problem - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Maciej Zalewski, ekohydrolog z Uniwersytetu Łódzkiego, dyrektor Europejskiego Regionalnego Centrum Ekohydrologii.
Zobacz więcej na temat:  społeczeństwo POLSKA Odra katastrofa ekologiczna ochrona środowiska Eliza Olczyk opozycja

Śnięte ryby w Odrze. Publicyści ocenili działania rządu w sytuacji kryzysowej

Służby bezpieczeństwa oczyszczają Odrę ze śniętych ryb od połowy ubiegłego tygodnia. Ponadto pojawiają się fake newsy na temat rzekomego zanieczyszczenia rzeki rtęcią. Sytuację kryzysową związaną ze skażeniem m.in. Odry omówili w Polskim Radiu 24 Michał Płociński z "Rzeczpospolitej", Jerzy Mosoń z fundacji Fibre oraz Piotr Grzybowski z Katolickiego Tygodnika "Niedziela".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA polityka Mateusz Morawiecki katastrofa ekologiczna Odra rzeka ochrona środowiska środowisko ekologia

"Opozycja robi z tego politykę partyjną". Robert Telus o sprawie zanieczyszczenia Odry

- Jasno i wyraźnie mówimy, że jeżeli ktokolwiek jest winien w tej kwestii - czy jest to firma prywatna, czy jest to przestępca, który wprowadził coś specjalnie, czy urzędnik, który zaniedbał pewne rzeczy - zostanie pociągnięty do odpowiedzialności - powiedział w Polskim Radiu 24 Robert Telus (PiS). Gościem audycji był również Konrad Frysztak (PO).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk POLSKA Odra środowisko ekologia opozycja polityka

PR24 Zablokowanie wydawania wiz UE Rosjanom. Kuźmiuk wskazuje, kto jest za, a kto przeciw

- Decyzje ws. ewentualnych sankcji, w tym także nieudzielania wiz obywatelom Rosji, stanowią decyzje wspólnotowe, a w tym zakresie obowiązuje zasada najbliższego wspólnego mianownika - mówił na antenie Polskiego Radia 24 eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości Zbigniew Kuźmiuk.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Zbigniew Kuźmiuk Eliza Olczyk POLSKA Polska w Unii Europejskiej Unia Europejska wizy Strefa Schengen służby i bezpieczeństwo

"Wróżenie z fusów". Jędrzej Lipski o doniesieniach dotyczących zmian w rządzie

- Prezes PiS, to nie jest (...) spiritus movens wszystkich działań. Oczywiście ma decydujący wpływ w sprawach partii, rzeczywiście decyduje o wielu rzeczach, ale jednak inne czynniki też mają na to wpływ - mówił w Polskim Radiu 24 Jędrzej Lipski z "Dziennika Zachodniego", komentując plotki o możliwych zmianach personalnych w rządzie. Gośćmi "Debaty Poranka" byli także Michał Płociński z "Rzeczpospolitej" i Piotr Grzybowski z "Niedzieli".
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Eliza Olczyk Michał Płociński POLSKA polityka Prawo i Sprawiedliwość zjednoczona prawica Jarosław Kaczyński

Spor wokół KPO. Andrzej Kryj: chcemy, by Polska miała należne jej miejsce w UE

- Kwestia, że PiS dąży do polexitu, pada co jakiś czas z ust polityków PO i opozycji. To gra polityczna skierowana do tych Polaków, którzy nie wyobrażają sobie, że możemy wyjść z UE - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Kryj (Prawo i Sprawiedliwość), który dyskutował z Karoliną Pawliczak (Nowa Lewica).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Komisja Europejska POLSKA Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy polityka reforma sądownictwa Eliza Olczyk

"Weta są na stole". Bogdan Rzońca o sporze Polski z Komisją Europejską

- Uważam, że Komisja Europejska szuka pretekstu i nie chodzi tutaj o praworządność, nie chodzi o tych sędziów (...) niby pokrzywdzonych. Chodzi tak naprawdę o to, żeby pomóc opozycji polskiej w zdobyciu władzy - mówił w Polskim Radiu 24 europoseł PiS Bogdan Rzońca, przypominając, że Polska ma narzędzia do wywierania presji na Komisję Europejską. W sporze z UE "weta są na stole" - stwierdził.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 ŚWIAT Europa Unia Europejska Polska w Unii Europejskiej Krajowy Plan Odbudowy fundusze unijne Eliza Olczyk weto