more_horiz
PR24 Portal
Section05

Elżbieta Witek

PR24 "Odchodzenie od dobrych zwyczajów". Prof. Dudzińska o wyborach wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Ciekawe jest to, że to nastąpiło zaraz po deklaracjach marszałka, który chciał dobrze, tylko troszeczkę nie liczył się z realiami. Obiecywanie na przykład likwidacji "zamrażarki" czy właśnie większego konsensusu, że nie będzie awantur w izbie, to jest trochę myślenie życzeniowe - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Agnieszka Dudzińska, socjolog (Uniwersytet Warszawski).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Antoni Opaliński

PiS bez wicemarszałka Sejmu. Kuriozalne słowa Hołowni. Mówi o "szacunku wobec głosów wyborców"

W czwartek wieczorem orędzie wygłosił Szymon Hołownia. Nowy marszałek zapowiedział, że wbrew obowiązującemu zwyczajowi Sejm nie zgodzi się na obecność Elżbiety Witek w prezydium izby niższej parlamentu. Dodał także, że w piątek zamierza wybrać się do Pałacu Prezydenckiego, by zapewnić "prezydenta Andrzeja Dudę o potrzebie szybkiego stworzenia rządu".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Szymon Hołownia Sejm wybory 2023

Elżbieta Witek: będziemy żądali realizacji obietnic Tuska z kampanii wyborczej

Czekamy na podniesienie kwoty wolnej od podatku do 60 tys. oraz na zerowy kredyt, które były obietnicami wyborczymi PO. Są to rozwiązania bardzo korzystne dla obywateli i na pewno za tym zagłosujemy - zapowiedziała w środę w TVP Info była marszałek Sejmu Elżbieta Witek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Elżbieta Witek Prawo i Sprawiedliwość kwota wolna od podatku Donald Tusk kredyt hipoteczny

Rzecznik rządu: będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu

- Będziemy przedstawiać cały czas te same kandydatury na wicemarszałków Sejmu i Senatu, licząc na to, że jednak pewnego rodzaju refleksja przyjdzie ze strony partii, które aktualnie mają większość, jeżeli chodzi o kierownictwo Sejmu - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Marszałek Sejmu marszałek senatu Sejm Senat Piotr Müller PiS PO koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość Rząd RP Elżbieta Witek Marek Pęk

Brak poparcia dla kandydatury Witek i Pęka. Sellin: przyjęto strategię grillowania PiS

- Przyjęto strategię grillowania PiS w Sejmie i Senacie, odrzucono naszych kandydatów na marszałka. To jest obraźliwe dla 7 mln 600 tys. wyborców, którzy na nas zagłosowali - powiedział wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin (PiS). - To są nowe standardy rzekomej opozycji demokratycznej - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA PiS Jarosław Sellin polityka Sejm Elżbieta Witek

PR24 "Przedsięwzięcie zorganizowane przez PO". Prof. Domański o odrzuceniu kandydatury Witek

- Formacji opozycyjnej, a przede wszystkim Platformie Obywatelskiej chyba od samego początku zależy na zademonstrowaniu władzy, pokazaniu, że nie będą się patyczkować i od samego początku nastąpią pewne spersonalizowane rozliczenia, za którymi pójdą rozliczenia innych instytucji - mówił w Polskim Radiu 24 Prof. Henryk Domański (PAN).
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka wybory 2023 Sejm Elżbieta Witek Dorota Kania Henryk Domański

"Standardy pseudodemokratów", "odreagowują 8 lat w opozycji". Horała o odrzuceniu kandydatury Witek

- Staram się brać za dobrą monetę to, co mówił marszałek Sejmu Szymon Hołownia o szanowaniu praw wszystkich klubów - mówił w TVP1 wiceminister funduszy i polityki regionalnej Marcin Horała (PiS). Ocenił, że odrzucenie kandydatury Elżbiety Witek na wicemarszałka Sejmu to "odreagowanie ośmiu lat w opozycji".
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marcin Horała Sejm polityka Szymon Hołownia Elżbieta Witek PiS