more_horiz
PR24 Portal
Section05

Elżbieta Witek

"Walczyły z sowiecką Rosją i III Rzeszą". Kasprzyk o Narodowych Siłach Zbrojnych

80 lat temu powstały Narodowe Siły Zbrojne, będące drugą największą formacją zbrojną Polskiego Państwa Podziemnego. - Od początku wiedzieli, że sowiecka Rosja jest tak samo groźna jak niemiecka III Rzesza. Walczyli więc i z jednymi, i z drugimi - mówił o żołnierzach NSZ Jan Józef Kasprzyk, szef Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.
Zobacz więcej na temat:  Krzysztof Grzesiowski Małgorzata Gosiewska historia Polski II wojna światowa Narodowe Siły Zbrojne Polskie Państwo Podziemne Elżbieta Witek kombatanci Jan Józef Kasprzyk UdSKiOR Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych Małgorzata Jędrzejczyk

Marszałek Sejmu: potrzebujemy nie konfliktów i rywalizacji, a współpracy i wspólnoty

Podczas wizyty w Bieruniu (woj. śląskie) marszałek Sejmu Elżbieta Witek, powiedziała, że "potrzebujemy nie konfliktów, nie rywalizacji, a współpracy i wspólnoty". Zapewniała, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, by zminimalizować skutki kryzysu wywołanego pandemią i wojną na Ukrainie.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony śląskie Elżbieta Witek wojna na Ukrainie inflacja GOSPODARKA pandemia

We Frampolu upamiętniono 83. rocznicę wybuchu II wojny światowej. "Atak na miasto był zbrodnią"

Ofiary niemieckiego nalotu na Frampol sprzed 83 lat upamiętniono dziś na rynku tego miasta. 13 września 1939 roku bomby zrzuciło tam kilkanaście niemieckich samolotów. W wieczornych uroczystościach wzięli udział: marszałek Sejmu Elżbieta Witek oraz wicepremierzy Mariusz Błaszczak i Jacek Sasin.
Zobacz więcej na temat:  II wojna światowa historia Polski Elżbieta Witek Mariusz Błaszczak Jacek Sasin POLSKA społeczeństwo Niemcy

"Dziękuję za wierną i pełną poświęcenia służbę". Marszałek Sejmu złożyła życzenia żołnierzom

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek złożyła życzenia żołnierzem z okazji Święta Wojska Polskiego. Podziękowała im za "wierną, pełną poświęcenia i profesjonalizmu służbę". "Oddaję hołd tym, którzy poświęcili swoje życie, trwając przy Rzeczypospolitej" - napisała marszałek.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA służby i bezpieczeństwo Wojsko Polskie Święto Wojska Polskiego Sejm Elżbieta Witek

Marszałek Sejmu o pomocy Polaków dla uchodźców z Ukrainy: pokazali wielkie serce

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek spotkała się z mieszkańcami Jarosławia na Podkarpaciu. Podczas wystąpienia mówiła między innymi o programach socjalnych, które wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. Poruszyła również kwestie pandemii COVID-19, a także rosyjskiej pełnowymiarowej wojny na Ukrainie. - Nigdzie na świecie nikt w ten sposób uciekającym przed wojną nie pomagał - stwierdziła.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA podkarpackie Elżbieta Witek społeczeństwo wojna na Ukrainie inflacja GOSPODARKA kryzys kryzys w Unii Europejskiej sankcje sankcje Unii Europejskiej Prawo i Sprawiedliwość polityka

Nowa fabryka pomp ciepła w Legnicy. Premier: Polska staje się centrum rozwoju technologii energooszczędnych

- Nowa fabryka pomp ciepła docelowo ma stworzyć 3 tys. miejsc pracy - powiedział premier Mateusz Morawiecki w Legnicy podczas uroczystości wkopania kamienia węgielnego pod budowę fabryki pomp ciepła. Dodał, że inwestycja przyczyni się do rozwoju regionu legnickiego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energia odnawialna energia mieszkania inwestycje inwestycje zagraniczne Mateusz Morawiecki Elżbieta Witek POLSKA energetyka Legnica