more_horiz
PR24 Portal
Section05
embargo

Prezes POPiHN: ceny paliw w najbliższych miesiącach mają szansę na stabilizację

- Podstawowym czynnikiem wzrostu cen paliw jest oczywiście agresja rosyjska na Ukrainę. Rosja jest tak dużym graczem na rynku surowców energetycznych, że obłożeniem embargo tego kraju ma wpływ na cały rynek paliw, a także na rynek gazu i węgla - powiedział Leszek Wiwała, prezes Polskiej Organizacji Przemysłu i Handlu Naftowego, w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ropa naftowa benzyna paliwa wojna na Ukrainie sankcje embargo Rosja PKN Orlen

Müller: cena węgla zaraz spadnie, kupujący na zimę powinni się wstrzymać

Wkrótce dzięki polityce spółek Skarbu Państwa dojdzie do obniżenia ceny węgla, ponieważ chcemy bezpośrednio go dystrybuować, pominąć pośredników - powiedział rzecznik rządu Piotr Müller w TVN24. Podkreślił, że w związku z tym w tej chwili odradza kupowanie węgla przez tych, którzy chcą się w niego zaopatrzyć na zimę.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA POLSKA polityka węgiel zima Piotr Müller Rosja embargo

Embargo na rosyjską ropę. Andrzej Sadoś: szósty pakiet sankcji to ogromny sukces

Stały Przedstawiciel Polski przy UE Andrzej Sadoś powiedział, że szósty pakiet unijnych sankcji jest wielkim osiągnięciem. Chodzi o embargo na rosyjską ropę naftową, co stanowi główne źródło dochodów do budżetu tego państwa. Z list sankcyjnych wykreślony został patriarcha (moskiewski i całej Rusi) Cyryl.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje sankcje Unii Europejskiej embargo ropa naftowa Beata Płomecka

"Grupa Wyszehradzka zachowała pełną spójność". Premier Morawiecki o nowych sankcjach wobec Rosji

Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że podczas posiedzenia Rady Europejskiej osiągnięto konsensus w sprawie poszerzenia listy oligarchów, wyłączenia rosyjskiego Sbierbanku z systemu swift, a także embarga na import ropy. Szef polskiego rządu podkreślił, że Grupa Wyszehradzka zachowała pełną spójność, a z Czechami i Węgrami udało się ustalić odpowiedni kompromis. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Mateusz Morawiecki Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni sankcje Unii Europejskiej sankcje Rosja embargo ropa naftowa

Gigantyczne straty Rosji po nowym pakiecie sankcji. Nawet 22 mld dolarów rocznie

Rosja mocno odczuje każde ograniczenie w eksporcie ropy - informuje agencja Bloomberg. Dziennikarze agencji wyliczyli, że straty rosyjskiego budżetu mogą wynieść 22 mld dolarów rocznie. "Dzisiaj znowu solidarność i jedność w Unii Europejskiej zatriumfowały" - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował porozumienie w sprawie szóstego pakietu sankcji i embarga na import ropy z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  Rosja ropa naftowa embargo import sankcje Unii Europejskiej Europa

Gigantyczne straty Rosji po nowym pakiecie sankcji. Nawet 22 mld dolarów rocznie

Rosja mocno odczuje każde ograniczenie w eksporcie ropy - informuje agencja Bloomberg. Dziennikarze agencji wyliczyli, że straty rosyjskiego budżetu mogą wynieść 22 mld dolarów rocznie. "Dzisiaj znowu solidarność i jedność w Unii Europejskiej zatriumfowały" - tak premier Mateusz Morawiecki skomentował porozumienie w sprawie szóstego pakietu sankcji i embarga na import ropy z Rosji.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Rosja ropa naftowa embargo import sankcje Unii Europejskiej Europa ŚWIAT

"Kłótnie w Europie muszą się skończyć". Apel prezydenta Ukrainy podczas szczytu w Brukseli

Prezydent Ukrainy zaapelował do unijnych przywódców o zakończenie kłótni i zatwierdzenie kolejnych sankcji wobec Rosji, w tym embarga na dostawy ropy. Wołodymyr Zełenski rozmawiał z liderami podczas szczytu w Brukseli za pomocą łączą wideo.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska sankcje Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni sankcje Unii Europejskiej Wołodymyr Zełenski embargo ropa naftowa

Szczyt UE w Brukseli. Prezydent Zełenski połączył się z unijnymi przywódcami

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski połączył się z unijnymi przywódcami, którzy uczestniczą w szczycie w Brukseli. Po raz trzeci ukraiński prezydent rozmawiał z liderami "27" za pomocą łącza wideo podczas szczytu.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Bruksela Ukraina wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni Wołodymyr Zełenski sankcje Rosja embargo sankcje Unii Europejskiej

PERN inwestuje w infrastrukturę. "Jesteśmy gotowi na europejskie embargo na ropę z Rosji"

Budowa drugiej nitki ropociągu Płock-Gdańsk staje się bardziej prawdopodobna. Decydujące dla tego projektu i rozbudowy Naftoportu o kolejne stanowisko do odprawy tankowców będzie zapotrzebowanie na dodatkowy przesył ropy naftowej. Według PERN, skorzystać mogłyby na tym też Niemcy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ropa naftowa Rosja embargo Unia Europejska sankcje Unii Europejskiej

Europa musi zerwać z "ruskim mirem". Raport ETC: należy zająć się bezpieczeństwem energetycznym

Musimy zablokować import zasobów energetycznych, stanowiących 57 proc. rosyjskiego eksportu. Kupując rosyjski węgiel, ropę naftową i gaz, Europejczycy pośrednio finansują wojnę Putina - pisze Piotr Arak, dyrektor Polskiego Instytutu Ekonomicznego. Z nowego raportu europejskiej Komisji ds. Transformacji Energetycznej wynika, że import gazu można ograniczyć o co najmniej 50 proc. w ciągu roku, a dalsze redukcje zależą od zmian w zachowaniach konsumentów i przedsiębiorstw.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka gaz ziemny ropa naftowa Rosja import embargo bezpieczeństwo energetyczne OZE

Polska chce wzmocnienia konkluzji szczytu UE. Wśród propozycji podatek na rosyjską ropę

Polska przedstawiła propozycje uzupełnienia konkluzji szczytu UE w sprawie wojny na Ukrainie. Warszawa oczekuje, że znajdą się tam zapisy dot. konieczności nałożenia podatku importowego na ropę z Rosji, a także zwiększenia wsparcia dla ok. 6 mln ukraińskich uchodźców w UE - wynika ze źródeł PAP.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA wojna 2022 sankcje embargo Unia Europejska polityka ropa naftowa Rosja Ukraina GOSPODARKA
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem