X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
emerytura

"Uruchomiliśmy realną pomoc dla rolników". Poseł Solidarnej Polski o zarzutach opozycji

- Rząd wspiera rolników i będzie ich wspierał. Uruchomiliśmy realną pomoc, szereg programów i dopłat w przypadku klęsk żywiołowych - powiedział Mariusz Gosek (Solidarna Polska). Gościem audycji była także Paulina Piechna Więckiewicz (Wiosna).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura polityka koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Andrzej Duda prezydent susza Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

"Przyjmujemy bliskich nam kulturowo Ukraińców". Poseł Porozumienia o kryzysie migracyjnym

- Chciałbym przypomnieć, że za naszą granicą toczy się wojna. Walczy strona ukraińska ze stroną rosyjską. My przyjmujemy do Polski bliskich nam kulturowo Ukraińców - powiedział w PR24 Jan Strzeżek (Porozumienie). Gościem audycji był także Mirosław Suchoń (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura polityka koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Andrzej Duda prezydent emigracja imigranci w Europie uchodźcy

Stanisław Szwed: Polska liderem UE wśród krajów z najniższym bezrobociem

- Polska należy do europejskich liderów z najniższą stopą bezrobocia - wskazywał w Polskim Radiu 24 wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed. - Jesteśmy już na drugim miejscu, zaraz po Czechach - dodał.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Europa Unia Europejska bezrobocie emerytura waloryzacja emerytur senior koronawirus Stanisław Szwed Ministerstwo Rodziny Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej

"To była dobra i mądra decyzja". Kidawa-Błońska o podniesieniu wieku emerytalnego przez rząd PO-PSL

- Należało lepiej wytłumaczyć ludziom cel podwyższenia wieku emerytalnego i dać im wybór, czy chcą dłużej pracować - powiedziała kandydatka KO na prezydenta Małgorzata Kidawa-Błońska, zaznaczając, że sama decyzja rządu PO-PSL była właściwa.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka wiek emerytalny w Polsce emerytura Małgorzata Kidawa-Błońska Rząd Ewy Kopacz Platforma Obywatelska

"Reguluje sytuację nadzwyczajną i uspokaja nastroje". Poseł Porozumienia o ustawie ws. koronawirusa

- Ta ustawa w jasny sposób przekazuje wszystkim, jak państwo będzie działać w sytuacji zagrożenia - powiedział w Polskim Radiu 24 Stanisław Bukowiec (Porozumienie). Uchwalenie przez Sejm ustawy dot. szczególnych rozwiązań związanych z rozprzestrzenianiem się nowego koronawirusa komentował także Artur Dziambor (Konfederacja).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura polityka koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Andrzej Duda prezydent

ANALIZA Kontrowersyjne decyzje, niejednoznaczne deklaracje. Jakim politykiem jest Kosiniak-Kamysz?

Władysław Kosiniak-Kamysz był ministrem pracy i polityki społecznej w rządzie Donalda Tuska, który z PO współtworzyło PSL. To właśnie obecny kandydat PSL na prezydenta "przeprowadził dwie najgorsze historie w wolnej Polsce", o czym mówili na taśmach ujawnionych przez portal TVP Info Jan Kulczyk i Paweł Graś. Chodzi o podwyższenie wieku emerytalnego i zabranie pieniędzy z OFE.
Zobacz więcej na temat:  Władysław Kosiniak-Kamysz Polskie Stronnictwo Ludowe PSL polityka opozycja emerytura związki partnerskie Kościół wybory prezydenckie 2020 POLSKA

Prezes ZUS: za okres kwarantanny też przysługuje zasiłek chorobowy

Do koronawirusa przygotowujemy się nie tylko od strony medycznej, ale także od strony opieki socjalno-prawnej. Na stronie ZUS zamieszczamy informacje dotyczące prawa do świadczeń. Została też przygotowana specjalna ustawa regulująca kwestie pracownicze – mówiła w programie "Rządy Pieniądza" w PR24, prezes Zakładu Ubezpieczeń społecznych prof. Gertruda Uścińska.
Zobacz więcej na temat:  ZUS koronawirus zasiłek macierzyński zasiłek emerytura Anna Grabowska GOSPODARKA

"Nie straszmy Polaków, dajmy pracować specjalistom". Joanna Kopcińska o zagrożeniu koronawirusem

- Nieuzasadnione próby straszenia Polaków mogą spowodować, że izby przyjęć szpitali zakaźnych będą pełne. Nieodpowiedzialne słowa wypuszczone przez polityków w przestrzeń medialną mogą do tego doprowadzić. Dajmy w spokoju pracować specjalistom. Panika nie pomaga - powiedziała w Polskim Radiu 24 Joanna Kopcińska, eurodeputowana Prawa i Sprawiedliwości. Gościem audycji był także poseł Paweł Poncyljusz (Koalicja Obywatelska).
Zobacz więcej na temat:  POLSKA emerytura polityka koronawirus zdrowie Ministerstwo Zdrowia Joanna Kopcińska

Waloryzacja staje się faktem. Emerytury i renty w górę

Od dziś w związku z marcową waloryzacją wzrastają emerytury i renty. Wskaźnik tegorocznej waloryzacji wynosi 103,56 procent. - W związku jednak z waloryzacją kwotowo-procentową wzrost świadczenia nie będzie niższy niż 70 złotych - wyjaśnia minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg. Tłumaczy, że świadczenia do wysokości 1966 złotych wzrosną o 70 złotych, natomiast świadczenia powyżej tej kwoty wzrosną o 3,56 procent.
Zobacz więcej na temat:  emerytura marlena maląg Ministerstwo Rodziny POLSKA