more_horiz
PR24 Portal
Section05

emerytura

Marek Belka nie chce rozkładać przed seniorami "czerwonego dywanu". Sam ma wysoką emeryturę

Europoseł Marek Belka wypowiedział się niedawno na temat przywilejów, jakie wobec seniorów wprowadził rząd Prawa i Sprawiedliwości. W TVN stwierdził, że "nie należy dalej rozkładać tego czerwonego dywanu przed emerytami". Jak wynika z jego oświadczenia majątkowego, były premier o przywileje nie musi się martwić, bo ma naprawdę wysoką emeryturę - czytamy na portalu tvp.info.
Zobacz więcej na temat:  Marek Belka emerytura POLSKA polityka

Eksperci: cele prospołeczne i osłony przed wzrostem cen - to zadania dla nowego rządu

Polskę jest stać na to, żeby nawet z długu realizować cele prodemograficzne, pomoc do rodzin i seniorów. To oznacza wzrost konsumpcji i te pieniądze i tak wrócą do budżetu - mówił w audycji "Rządy Pieniądza":  Andrzej Stefaniak, analityk finansowy. Z kolei dr Andrzej Sadowski prezydent Centrum im. Adama Smitha uznał że wzrost konsumpcji powinien podchodzić z pracy, a zadłużanie się może stać się obciążeniem kilku pokoleń. Co do zerowego VAT na żywność i blokowania wzrostu cen energii to w opinii obu gości audycji zostaną one utrzymane w przyszłym roku. 
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura konsumeryzacja polityka rodzina

Eksperci: składka zdrowotna nie może być preferencyjna tylko dla przedsiębiorców kosztem ich pracowników

Zasady płacenia składki zdrowotnej trzeba zmienić, bo obecnie panuje chaos w składkach od przedsiębiorców. Jednak proste przywrócenie stanu sprzed Polskiego Ładu doprowadzi do znacznej niesprawiedliwości w stosunku do pracowników, którzy będą płacić aż 9 procent na zdrowie, a otrzymywać taką samą opiekę medyczną jak prowadzący firmy, którzy będą płacić ryczałt znacznie niższy w stosunku do swoich przychodów - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": prof. Konrad Raczkowski, dyrektor Centrum Gospodarki Światowej UKSW i Adam Ruciński, prezes spółki BTFG.  
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA składka zus emerytura ZUS

Eksperci: dobra sytuacja na rynku pracy pozwala Polakom patrzeć w przyszłość z większym optymizmem

Polscy konsumenci z coraz większym optymizmem patrząc w przyszłość. Cenią sobie dobrą sytuację na rynku pracy i wzrost wynagrodzeń przewyższający już inflację. Czekają oczywiście na to co zdarzy się z VAT na żywność i cenami energii ale podobnie jak wojak Szwejk coraz częściej twierdzą, że "jeszcze nigdy tak nie było, żeby jakoś nie było"  - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Mariusz Adamiak dyrektor biura strategii rynkowych banku PKO BP i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej Izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA rynek pracy inflacja oszczędzanie depozyt emerytura konsument recesja

Marlena Maląg: nie ma obaw o wzrost bezrobocia czy brak podwyżek wynagrodzeń, potrzebne są dalsze rozwiązania wspierające rodziny

Nie ma obaw ani o wyższe bezrobocie, ani o to, że wynagrodzenia w kolejnych miesiącach nie będą rosły. Cały czas będzie rynek pracownika z presją na wzrost płac choć płaca minimalna może rosnąć w kolejnych latach znacznie wolniej. Będziemy jednak zabiegać, nawet jako opozycja, o to, żeby Polakom nie wiodło się gorzej. Teraz proponujemy kolejne prospołeczne rozwiązania, także te pochodzące z obietnic innych ugrupowań aby stworzyć  koalicję mającą za swój cel dbałość o dzieci, seniorów, o rodziny - mówiła  audycji "Rządy Pieniądza" minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ senior rodzina emerytura

Podwyżki dla nauczycieli. Minister Czarnek: opozycja wprowadzi je kosztem emerytów, programów społecznych i zbrojeń

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek powiedział, że podwyżki dla nauczycieli będą w przyszłym roku, ponieważ przyszłoroczny budżet zakłada większą subwencję oświatową o 12 miliardów 170 milionów złotych.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Przemysław Czarnek edukacja szkoła nauczyciel Platforma Obywatelska koalicja obywatelska PSL Polska 2050 lewica Prawo i Sprawiedliwość polityka ceny żywności vat senior emerytura

Wiceprezes z PFR: środki w PPK systematycznie rosną i są w pełni bezpieczne

- Wartość aktywów w Pracowniczych Planach Kapitałowych wynosi ponad 20 mld złotych, a liczba uczestników zbliżyła się do 3,4 mln osób - powiedział Bartosz Marczuk, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju w audycji "Ekspres Gospodarczy" w Programie 1 Polskiego Radia. Dodał, że środki zgromadzone w PPK są bezpieczne.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA oszczędności oszczędzanie PPK Bartosz Marczuk emerytura

Pracownicze Plany Kapitałowe. Przybywa osób przekonanych do tej formy oszczędzania

Powszechność programu, zaangażowanie pracodawców, prostota w formie, przejrzyste zasady i stabilność Pracowniczych Planów Kapitałowych przekonują do siebie coraz więcej uczestników - powiedział Prezes PFR Portal PPK Robert Zapotoczny. 20 listopada wartość aktywów netto w Pracowniczych Planach Kapitałowych osiągnęła 20,22 mld złotych.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA emerytura PPK pieniądze oszczędności

Premier: w ramach Dekalogu Polskich Spraw proponujemy m.in. wyższe wynagrodzenia dla nauczycieli i wykładowców

Polityka społeczna powinna by wyjęta poza nawias sporu politycznego - powiedział w poniedziałek w Warszawie premier Mateusz Morawiecki. Wskazał, że zagadnienia dotyczące polityki społecznej, edukacji i zdrowia są kolejnymi filarami Dekalogu Polskich Spraw.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka Mateusz Morawiecki Rząd RP emerytury stażowe dzieci społeczeństwo zdrowie edukacja szkoła szkolnictwo wyższe nauczyciel senior rodzina Maluch plus emerytura