more_horiz
PR24 Portal
Section05

emerytura

Eksperci: trzeba tak wydawać na programy społeczne, aby nie wspomagać inflacji

Kolejne, dodatkowe świadczenia dla emerytów wymagają analizy czy będziemy mieć na nie pieniądze i czy to najważniejsze wydatki dla państwa,  w obecnej sytuacji gospodarczej. Koszty inflacji spadają na wszystkich, na emerytów, ale także na pracowników, przedsiębiorców i rolników - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Piotr Soroczyński ekonomista z KIG i dr Przemysław Kwiecień z X-trade Brokers DM SA.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA inflacja emerytura Senat waloryzacja emerytur ZUS

Czy rolnicy otrzymają waloryzację emerytur w marcu? Minister Kowalczyk wyjaśnia

Trwają pracę nad waloryzacją kwotową emerytur rolniczych. Myślę, że od 1 marca emeryci rolnicy będą już otrzymywać waloryzację porównywalną do tej z ZUS – mówił w środę w Kępnie w województwie wielkopolskim wicepremier, minister rolnictwa Henry Kowalczyk.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi emerytura rolnictwo rolnicy waloryzacja emerytur Henryk Kowalczyk

Waloryzacja rent i emerytur. Stanisław Szwed: robimy wszystko, by ochronić najsłabszych

- Dzisiaj mamy trudną sytuację, inflacja uderza w nasze portfele, stąd najróżniejsze działania, które podejmujemy, żeby ochronić rodzinę i seniorów - mówił w Polskim Radiu 24 Stanisław Szwed, wiceminister rodziny i polityki społecznej.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 GOSPODARKA Antoni Trzmiel POLSKA gospodarka polska inflacja społeczeństwo walka z inflacją Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej emerytura waloryzacja emerytur Stanisław Szwed

Eksperci: wysoka konsumpcja z pozoru cieszy, ale bez jej zasadniczego spadku nie poradzimy sobie z inflacją

Struktura naszej inflacji powinna niepokoić ekonomistów. A dzieje się tak ponieważ polski konsument nadal akceptuje znacznie wzrosty cen, i nie chodzi tu o żywność czy energię, które kupować przecież musimy. Konsumpcja w sektorach jak: odzież czy turystyka mają się dobrze - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": Agnieszka Durlik z Krajowej Izby Gospodarczej i dr Przemysław  Kwiecień, główny analityk firmy XTB.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ZUS emerytura waloryzacja emerytur

Historyczna waloryzacja rent i emerytur. Minister Maląg podała szczegóły

- Szacujemy, że na przyszłoroczną waloryzację rent i emerytur przeznaczymy blisko 42 mld zł; każdy, kto wypracował minimalne świadczenie może być pewien, że jego emerytura będzie podniesiona o przynajmniej 250 zł - przekazała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Marlena Maląg emerytura Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej społeczeństwo GOSPODARKA

Jarosław Kaczyński: czternasta emerytura będzie stałym świadczeniem

Prezes PiS Jarosław Kaczyński mówił w Kraśniku (woj. lubelskie), że polityka socjalna oraz polityka obronna Polski są w "pod specjalną ochroną" obozu rządzącego. Zapowiedział, że 14. emerytura będzie stałym świadczeniem.
Zobacz więcej na temat:  emerytura Jarosław Kaczyński Prawo i Sprawiedliwość społeczeństwo regiony lubelskie Kraśnik POLSKA Ministerstwo Rodziny Pracy i Polityki Społecznej senior

FELIETON Emerytura plus i emerytura minus. Felieton Miłosza Manasterskiego

Prawo i Sprawiedliwość pomagając seniorom przywraca porządek społeczny, który w przeszłości stanowił o sukcesie europejskich społeczeństw. Dla rządów PO-PSL emeryci byli tą częścią społeczeństwa, która powinna znaleźć się na jego marginesie, bez prawa do decydowania o politycznej i ekonomicznej rzeczywistości - pisze w swoim najnowszym felietonie Miłosz Manasterski.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA polityka miłosz manasterski felieton senior emerytura Prawo i Sprawiedliwość

Eksperci: gospodarka będzie słabła więc trzeba racjonalniej wydawać pieniądze, także na wsparcie społeczne

Najuboższe grupy społeczne, w tym tak wrażliwa grupa jak emeryci, trzeba wspierać bo to tworzy zdolność rozwojową, ale trzeba patrzeć skąd pochodzą źródła finansowania. Przez minione lata mieliśmy znacznie większą siłę gospodarki. Teraz powinniśmy racjonalniej wydawać pieniądze, a przykład mógłby pójść z góry. Na pewno państwo nie może całkowicie eliminować problemów finansowych poszczególnych grup społecznych - mówili goście audycji "Rządy Pieniądza": dr Artur Bartoszewicz (SGH) i Piotr Soroczyński, główny ekonomista Krajowej izby Gospodarczej.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA 500+ inflacja emerytura tarcza antyinflacyjna