X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energetyka

Szczyt UE. Przyjęto konkluzje dot. strategii wobec kryzysu energetycznego

W Brukseli tuż przed północą zakończył się pierwszy dzień szczytu Rady Europejskiej - poinformował rzecznik szefa Rady Barend Leyts. Obrady zostaną wznowione w piątek. Unijni przywódcy przez blisko 9 godzin dyskutowali m.in. o rosnących cenach energii, przeciwdziałaniu pandemii COVID-19 oraz o praworządności w Polsce.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska energetyka gaz ceny paliw Rada Europejska

Analityk: wysocy rangą urzędnicy nie dostrzegają roli Gazpromu w wywołaniu kryzysu na rynku energii w UE

W Brukseli, na dwudniowym posiedzeniu Rady Europejskiej, spotkali się przywódcy państw UE, którzy rozmawiają o COVID-19, transformacji cyfrowej, cenach energii, migracji i stosunkach zewnętrznych. - To po części Gazprom swoimi wieloletnimi działaniami doprowadził do obecnej sytuacji na rynku gazu - mówi Daniel Czyżewski, analityk.
Zobacz więcej na temat:  Unia Europejska Gazprom energetyka emisja co2 Paweł Lekki

Dyskusja o cenach energii na szczycie UE. Premier wzywa KE do działania w związku z polityką Gazpromu

Polska oczekuje od Komisji Europejskiej zbadania działań Gazpromu pod kątem zasad antymonopolowych. Takie stanowisko, według unijnego źródła Polskiego Radia, przedstawił premier Mateusz Morawiecki podczas szczytu Rady Europejskiej. Unijni przywódcy dyskutują w Brukseli o gwałtownych podwyżkach cen energii i sposobach na złagodzenie skutków tego kryzysu.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Unia Europejska Nord Stream 2 energetyka premier gaz Mateusz Morawiecki Bruksela Gazprom polityka Polska w Unii Europejskiej GOSPODARKA

Dziś początek szczytu UE. Wśród tematów m.in. kryzys energetyczny i praworządność w Polsce

Wysokie ceny energii, kwestie związane z praworządnością oraz migracja i sytuacja na zewnętrznych granicach - to niektóre tematy rozpoczynającego się dziś dwudniowego szczytu w Brukseli z udziałem europejskich przywódców. Liderzy 27 krajów będą także rozmawiać na temat klimatu oraz walki z COVID-19.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rada Europejska premier Mateusz Morawiecki Belgia Bruksela energetyka migracja COVID-19 Beata Płomecka

Czechy: samorządowcy chcą, by władze wróciły do negocjacji ws. Turowa

Władze samorządowe kraju libereckiego wezwały czeskie ministerstwa środowiska i spraw zagranicznych do powrotu do negocjacji z Polską w sprawie kopalni Turów. Dotychczasowe rozmowy pomiędzy Polską i Czechami nie przyniosły kompromisu. Strony sporu nie porozumiały się co do okresu obowiązywania umowy dotyczącej wydobycia w Turowie i możliwości jej wypowiedzenia.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Czechy ŚWIAT energetyka Europa

Koncerny naftowe lobbowały przeciwko redukcji emisji. "Le Monde": uczestniczyły w tym firmy francuskie i amerykańskie

Badania francuskich i amerykańskich naukowców pokazują, że francuskie koncerny Total i Elf, podobnie jak amerykańskie firmy, starały się w przeszłości zatrzeć prawdę o wpływie człowieka na globalne ocieplenie i lobbowały przeciwko redukcji emisji. Obecnie odnawialne źródła energii stanowią 0,2 proc. działalności Total Energies - pisze dziennik "Le Monde".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka ekologia emisja co2 ochrona środowiska ropa naftowa paliwa Stany Zjednoczone Francja

CENY ENERGII Michał Kurtyka apeluje o interwencję wobec Gazpromu. Minister napisał list do wiceszefowej KE

Wszczęcie działań mających na celu zaprzestanie nadużywania pozycji dominującej przez Gazprom, czy ocena realnego wpływu Nord Stream 2 na UE rynek energii i bezpieczeństwo - to niektóre z rozwiązań o które apeluje minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka w liście do wiceszefowej Komisji Europejskiej.
Zobacz więcej na temat:  energetyka GOSPODARKA POLSKA michał kurtyka Komisja Europejska gaz Rosja Nord Stream 2

Bezprecedensowy wzrost cen energii ma wpływ na wszystkich obywateli UE. Kurtyka: Unia musi zareagować

Sprawdzenie czy Gazprom nie nadużywa swojej pozycji, obowiązkowe magazynowanie gazu, reforma systemu ETS, a także ochrona zagrożonych ubóstwem energetycznym - to zdaniem ministra klimatu i środowiska Michała Kurtyki pilne działania, jakie UE musi podjąć w reakcji na bezprecedensowy wzrost cen energii w Unii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA klimat ochrona przyrody ministerstwo klimatu michał kurtyka Fit for 55 ETS energetyka Unia Europejska gaz ziemny ceny podwyżki cen