more_horiz
PR24 Portal
Section05

energetyka

Minister Moskwa: Polska nigdy nie była tak zaawansowana w projektach jądrowych, jak teraz

- Nigdy nie byliśmy tak zaawansowani w projektach jądrowych, jak teraz - powiedziała minister klimatu Anna Moskwa. Wskazała, że kluczowe jest znalezienie instytucji i partnerów, z którymi zbudujemy model współpracy na lata. To nie tylko kwestia pieniędzy, ale także zaufania - dodała.
Zobacz więcej na temat:  energia atomowa energia elektryczna Anna Moskwa POLSKA GOSPODARKA elektrownia atomowa energetyka

Blisko 70 proc. Polaków codziennie używało internetu w 2022 r. Najnowsze statystyki dostępu do sieci

W 2012 r. z internetu w ogóle nie korzystało 40,9 proc. Polaków, a na co dzień w sieci bywało 35,9 proc. 10 lat później internet jest codziennością dla 69,3 proc. z nas, a odsetek osób, które pozostają offline, zmalał do 17,9 proc.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA biznes handel energetyka technologie infografika google microsoft twitter Facebook Unia Europejska Komisja Europejska

Tauron wybuduje kolejną farmę wiatrową. To dwunasta inwestycja koncernu i pierwsza w woj. śląskim

Tauron wybuduje w okolicach Raciborza farmę wiatrową o mocy 33 MW. Będzie to dwunasta taka inwestycja koncernu, ale pierwsza w woj. śląskim. Energia wytwarzana dzięki 15 turbinom pokryje zapotrzebowanie 28 tys. gospodarstw domowych. Budowa nowej farmy ma rozpocząć się jeszcze w tym roku, a pierwsza energia elektryczna popłynie z niej w pierwszej połowie 2024 r.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Tauron OZE energia odnawialna energetyka wiatr inwestycje bezpieczeństwo energetyczne

Wiceminister środowiska zachęca do oszczędzania energii w godzinach szczytu. "Korzyści również dla klimatu"

- Zachęcamy naszych obywateli do oszczędności, a najefektywniej można to robić we wskazanych przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne godzinach szczytu. Wtedy najwięcej prądu jest wytwarzanych z konwencjonalnych źródeł energii - mówiła w Polskim Radiu 24 Anna Łukaszewska-Trzeciakowska (wiceminister klimatu i środowiska).
Zobacz więcej na temat:  Sejm POLSKA polityka energetyka ustawa Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polskie Radio 24 OZE

Rośnie globalna moc energii odnawialnej. MAE: kryzys energetyczny staje się punktem zwrotnym

W czasie najbliższych 5 lat na świecie przybędzie tyle OZE, ile w ciągu poprzednich 20 lat. Oczekuje się, że w latach 2022-2027 globalna moc energii odnawialnej wzrośnie o 2.400 gigawatów - wynika z informacji Międzynarodowej Agencji Energetycznej. Stwierdzono, że globalny kryzys energetyczny napędza inwestycje w odnawialne źródła energii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE rozwój bezpieczeństwo energetyczne

Wchodzi w życie embargo UE na rosyjską ropę sprowadzaną drogą morską

Od poniedziałku obowiązuje unijne embargo na ropę z Rosji sprowadzaną droga morską. Decyzja w tej sprawie zapadła na szczycie z udziałem europejskich przywódców pod koniec maja i kilka dni później została ostatecznie potwierdzona. Dodatkowo także dziś wszedł w życie w Unii Europejskiej, uzgodniony z grupą G7, pułap cenowy na rosyjską ropę w wysokości 60 dolarów za baryłkę.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Unia Europejska Rosja wojna 2022 ropa naftowa energetyka sankcje Unii Europejskiej