more_horiz
PR24 Portal
Section05
energia odnawialna

Osiągnięcie celu Porozumienia paryskiego wymaga gigantycznych nakładów. PIE przedstawił szczegóły w raporcie

Aby osiągnąć cel określony w Porozumieniu paryskim, siedmiu największych emitentów CO2 (Chiny, USA, UE, Indie, Rosja, Japonia i Brazylia) będzie musiało ponieść nakłady w wysokości 67 bln dol. do 2030 r. - wynika z raportu Polskiego Instytutu Ekonomicznego.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA Chiny USA UE Indie Rosja Japonia Brazylia energetyka energia odnawialna energia atomowa wojna na Ukrainie emisja co2

Brak chętnych na budowę nowych kopalń węgla w Polsce? Wiceminister klimatu wyjaśnia

- Mimo kryzysu energetycznego nie widzimy zainteresowania budową nowych kopalń węgla w Polsce - powiedział wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Dodał, że nie widać też zainteresowania nowymi koncesjami na poszukiwanie i eksploatację węglowodorów.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA węgiel energetyka energia elektryczna energia odnawialna inwestycje gaz ziemny ropa naftowa Ministerstwo Klimatu i Środowiska Baltic Pipe

Małe reaktory jądrowe w Polsce. Prezes PKN Orlen: to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego

"Inwestujemy w małe reaktory jądrowe SMR, bo to szansa na zwiększenie bezpieczeństwa energetycznego Polski i dobre uzupełnienie naszych inwestycji w OZE" - poinformował prezes Orlenu Daniel Obajtek. Dodał, że w poniedziałek spotkał się z szefem GE Hitachi Nuclear Energy.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen Daniel Obajtek energia atomowa energia odnawialna energia elektryczna POLSKA elektrownia atomowa PGNiG Synthos KGHM Polska Miedź

Bezpieczeństwo energetyczne Polski. Anna Milczanowska: pamiętajmy, że mamy też swoje źródła gazu

- Polska od dawna dokonała dywersyfikacji, aby źródła gazu dochodziły do nas z różnych stron. Zacznijmy od tego, że mamy swoje źródła, gdzie wydobywamy ponad 5 mld m3 - powiedziała w Polskim Radiu 24 Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości. Gościem "Dwóch stron" był także Paweł Bejda z Polskiego Stronnictwa Ludowego.
Zobacz więcej na temat:  Gazprom gaz energetyka bezpieczeństwo Rosja energia odnawialna POLSKA polityka Polskie Radio 24

Orlen weryfikuje swoją strategię. "Ropa naftowa nie będzie importowana z Rosji"

- W pierwszej kolejności łatwiejsze będzie zastąpienie węglowodorów rosyjskich innymi, ale musimy myśleć dalej. Chodzi o zupełnie inne moce energetyczne - mówił dyrektor Biura Strategii i Projektów Strategicznych PKN Orlen Karol Wolff. Podkreślił, że inflacja i koszty surowców "zmieniają układ możliwości i sił koncernu".
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA PKN Orlen ropa naftowa import energetyka energia odnawialna strategia

"Klimat wobec wyzwań XXI wieku". Eksperci wskazują na potencjał geotermii

- Energia geotermalna będzie odgrywać coraz większą rolę w transformacji systemu energetycznego w Polsce - uważa wiceminister klimatu i środowiska Piotr Dziadzio. Tematowi energii geotermalnej w istniejących systemach grzewczych poświęcone jest XIII Forum Innowacyjności "Klimat wobec wyzwań XXI wieku", które trwa w Warszawie.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka klimat energia odnawialna Ministerstwo Klimatu i Środowiska Polska Akademia Nauk

Rusza kolejna edycja programu "Mój prąd". Nowe zasady, dotacja nawet ponad 20 tys. zł

- Przy nowym systemie rozliczeń prosumentów i aktualnych cenach energii, wliczając w to dotacje z programu "Mój prąd" oraz ulgę termomodernizacyjną, inwestycja w panele fotowoltaiczne zwraca się w ok. 7,5 roku - wylicza wiceszef Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Paweł Mirowski.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna OZE fotowoltaika dotacje panele słoneczne
X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem