X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energia odnawialna

"Naszym celem jest, by technologie wodorowe stały się codziennością". Porozumienie o rozwoju gospodarki wodorowej

- Rozpoczynamy budowę nowego sektora polskiej gospodarki - gospodarki wodorowej - mówili uczestnicy porozumienia sektorowego dotyczącego rozwoju tej dziedziny, które podpisano dziś w Warszawie.Porozumienie zawarło prawie 140 podmiotów, m.in. administracja publiczna, przedstawiciele biznesu i nauki.
Zobacz więcej na temat:  wodór GOSPODARKA energia energia odnawialna Unia Europejska ministerstwo klimatu

Czarny węgiel wraca w Europie do łask - zielonych nośników energii za mało, są za drogie

Europa, która od lat w dużej mierze odwraca się od węgla, próbując "zazieleniać swoją produkcję energii elektrycznej, znalazła się w pułapce" - pisze w ostatniej analizie agencja Bloomberg. I wyjaśnia, że magazyny gazu w regionie są tylko częściowo zapełnione, dostawcy skroplonego gazu ziemnego faworyzują Azję, a okresowe - bo zależne od pory roku, odnawialne źródła energii, nie są w stanie w pełni zaspokoić popytu.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia elektryczna energia odnawialna bezpieczeństwo energetyczne

Najdłuższy na świecie podmorski kabel energetyczny. Norwegia "spięta" z Wielką Brytanią

Najdłuższy na świecie podmorski kabel energetyczny North Sea Link o długości 720 km połączył Norwegię z Wielką Brytanią - poinformował norweski operator sieci energetycznej Statnet. Kabel o mocy do 1400 MW biegnie między norweską gminą Suldal w południowo-zachodniej Norwegii a Newcastle w północno-wschodniej Anglii.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA energetyka energia odnawialna Norwegia Wielka Brytania ochrona środowiska

"Dotacje i nisko oprocentowane pożyczki". Wsparcie dla rolników zakładających panele słoneczne

Od 1 października rusza nowa odsłona programu Agroenergia, w ramach której rolnicy będą mogli otrzymać dotacje i pożyczki m.in. do instalacji paneli fotowoltaicznych w gospodarstwie - poinformował minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka. Dodał, że budżet programu to 200 mln zł.
Zobacz więcej na temat:  fotowoltaika GOSPODARKA rolnictwo energia odnawialna energetyka ministerstwo klimatu klimat

Grupa Orlen angażuje się w budowę farm wiatrowych na Bałtyku. Pięć spółek podpisało umowę sektorową

Pięć spółek Grupy Orlen zaangażowanych w projekty energetyczne na Morzu Bałtyckim podpisało tzw. umowę sektorową wyznaczającą kierunki rozwoju sektora morskiej energetyki wiatrowej w Polsce. Przyjęty dokument to efekt prac inwestorów, przedsiębiorstw, instytucji i organizacji - podał koncern.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA GOSPODARKA ochrona środowiska ekologia odnawialne źródła energii OZE energia odnawialna Orlen PKN Orlen