X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
PR24 Portal
Section05
energia

"Na pewno nie powinniśmy zapłacić tych kar". Bartosz Kownacki o postanowieniu TSUE

- Nie ma ku temu podstaw. Proszę zauważyć, że szereg państw nie wykonuje postanowień TSUE z różnych powodów i nie ma żadnych sankcji na te państwa z tego tytułu - powiedział Bartosz Kownacki, poseł PiS w rozmowie z portalem wPolityce.pl odnosząc się do postanowienia TSUE. Zgodnie z nim Polska, za niezaprzestanie wydobycia węgla w kopalni Turów, ma płacić na rzecz KE 500 tys. euro dziennie.
Zobacz więcej na temat:  Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Czechy ŚWIAT GOSPODARKA energetyka energia prąd

Kurtyka o kopalni Turów: impas w negocjacjach z Czechami ma podłoże polityczne

- Mamy do czynienia z sytuacją precedensową, wyjątkową również jak na procedowanie takich spraw przed instytucjami UE, strona polska przedstawiła bardzo kompleksową argumentację, pokazującą zarówno kwestie bezpieczeństwa energetycznego Polski, jak i regionu - powiedział w Programie 1 Polskiego Radia Michał Kurtyka, minister klimatu i środowiska.
Zobacz więcej na temat:  energia środowisko michał kurtyka ministerstwo klimatu POLSKA polityka Sygnały Dnia Trybunał Sprawiedliwości UE Unia Europejska Czechy

europejski kongres gospodarczy Program morskiej energetyki wiatrowej. Debata podczas Europejskiego Kongresu Gospodarczego

W pierwszej fazie budowy polskiego programu morskiej energetyki wiatrowej (offshore) chcemy osiągnąć między 20 a 30 proc. tzw. local content, czyli udziału polskich przedsiębiorców w łańcuchu dostaw dla tego sektora – zadeklarowała prezes PGE Baltica Monika Morawiecka.
Zobacz więcej na temat:  energetyka wiatr Europejski Kongres Gospodarczy GOSPODARKA energia energia elektryczna Bałtyk

Drugi dzień Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach. Wśród tematów transformacja energetyczna

Energia odnawialna, morskie farmy wiatrowe na Bałtyku i elektromobilność - to tylko niektóre tematy, które zamierzają omówić uczestnicy Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach podczas drugiego dnia tego wydarzenia. Paneliści, w tym politycy, naukowcy, ekonomiści i przedstawiciele organizacji pozarządowych skupią się również na rozwoju nowych technologii i cyfryzacji.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA regiony Katowice śląskie energetyka polityka GOSPODARKA energia

Minister biznesu uspokaja Brytyjczyków. "Nie ma możliwości, żeby zimą zabrakło prądu"

- Mamy więcej niż wystarczające możliwości, by zaspokoić popyt i nie spodziewamy się, by tej zimy wystąpiły sytuacje kryzysowe związane z dostawami. Nie ma absolutnie żadnej możliwości, by światła zgasły lub by ludzie nie byli w stanie ogrzać swoich domów - oświadczył w poniedziałek minister biznesu Kwasi Kwarteng. 
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Wielka Brytania energetyka energia energia elektryczna prąd

"Kuriozalna, my się z nią nie godzimy". Prezes PGE o decyzji TSUE

PGE Polska Grupa Energetyczna, do której należy kopalnia i elektrownia Turów zapewnia, że odkrywka posiada niezbędne pozwolenia środowiskowe i ważną, legalnie wydaną koncesję wydobywczą. To reakcja na dzisiejszą decyzję Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej, który nałożył na Polskę dzienną karę pół miliona euro za niewstrzymanie wydobycia w kopalni.
Zobacz więcej na temat:  węgiel GOSPODARKA energetyka Czechy energia

Beata Płomecka: pojawia się podejrzenie, że Gazprom wywiera nacisk na uruchomienie NS2

- Prowadzi to do podejrzenia, że Gazprom świadomie wywiera nacisk na Europę, by ta zgodziła się na uruchomienie Nord Stream 2. Na to zwracają uwagę europosłowie - powiedziała o działaniu rosyjskiej spółki w Programie 1 Polskiego Radia brukselska korespondentka, Beata Płomecka.
Zobacz więcej na temat:  Nord Stream 2 gazociąg północny energetyka energia Rosja Gazprom pieniądze Unia Europejska ŚWIAT Europa Beata Płomecka

Janusz Kowalski o "Fit for 55": spadnie konkurencyjność polskiej gospodarki

- Samo uczestnictwo w tzw. unijnym handlu emisjami, który jest kośćcem polityki klimatycznej UE, powoduje, że Polska ponosi coraz większe koszty produkcji energii elektrycznej i ciepła właśnie dlatego, że rosną ceny emisji CO2 - mówił w Polskim Radiu 24 Janusz Kowalski (poseł Solidarnej Polski). 
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA GOSPODARKA gaz ziemny energia energia odnawialna klimat Polska w Unii Europejskiej

KARPACZ 2021 Szef PGNiG: zapotrzebowanie na gaz w Polsce w ciągu najbliższych 10 lat wzrośnie o ponad 50 proc.

- Dla gazu została przewidziana rola paliwa przejściowego w transformacji energetycznej, żeby skutecznie odejść od węgla w polskich realiach - mówił podczas Forum Ekonomicznego w Karpaczu Paweł Majewski, prezes PGNiG.  
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 Adrian Klarenbach Forum Ekonomiczne w Karpaczu 2021 POLSKA GOSPODARKA PGNiG gaz ziemny energia energia odnawialna